Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Bytomska 29, U Gondra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Mysłowice, Bytomska 29, U Gondra

    Ulica Bytomska to główna arteria starego miasta. W urokliwej kamienicy mieści się ten lokal. Na samym rogu jest wejście do sklepu, a od ulicy Dąbrowskiego wejście do tego lokalu.
    Możemy się tu poczuć jak sto lat temu. Oczywiście są zdobycze techniki, ale cały wystrój ma ten wiek na ramieniu. Tu czuje się "duszę". Jak lokal jest nowy i w nowym budynku to "tego" nie ma.
    Piwo lane jest tylko "Tyskie" po 3,50 zł. Oczywiście serwowane jest w "tyskim" szkle i na odpowiedniej podstawce.
    Jedno piwo to za mało i zainteresowałem się butelką PU za 3,50 zł. Jak dla mnie i na taki lokal to tanio. Piwo zostało nalane do firmowego grubego szkła (tzn. Pilsner Urquell) i postawione na odpowiedniej podkładce. Właściciel zapytał się nawet czy chcę z lodówki?
    Po wyjściu z lokalu zauważyłem odpadający tynk z budynku naprzeciw i minioną historię.
    Attached Files
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    nekrolog

    Właściciel poinformował mnie, że lokal istnieje od 1991 roku. Ucieszyła mnie wywieszka nad kontuarem "Nie Palić". Następna wywieszka bardzo mi się spodobała. Wisi w postaci nekrologu, a jej treść brzmi: "Kredyt umarł, Borg nie żyje, Kto nie płaci, Ten nie pije". Dla nie Ślązaków informacja, że Borg to kredyt.
    W lokalu jest kilka sal. Niektórych jeszcze nie widziałem. Nie miałem szczęścia na dłuższą rozmowę, gdyż w jednej z sal trwały przygotowania do jakiegoś przyjęcia i z zastawą stołową było mnóstwo roboty. Z miejsca przy barze widziałem tylko stół bilardowy. Mebel ten jest sporych rozmiarów, ale w pomieszczeniu wcale nie wydawał się duży.
    Z piw mam ochotę jeszcze na Porter. 1/2 litra za 4 zł. Muszę się tam wybrać znowu.
    Na zdjęciu lokal z zewnątrz w całej krasie. Na pierwszym planie tor tramwajowy, który ma ponad 105 lat. Co prawda kilka miesięcy więcej, ale jak ładnie to brzmi. Zdjęcie zrobione jest z parku zamkowego i widać jak droga pnie się na Maaseberg.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎