Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Lanciego 11A, U Grubego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Warszawa, Lanciego 11A, U Grubego

    Po zamknięciu "Tabu" ten sklep stał się prawdziwą piwną oazą na Natolinie. Niedaleko Metra Natolin i pętli autobusowej Natolin Północny, mniej więcej w połowie długości ulicy Lanciego (jadąc Rosoła od strony centrum skręcacie za stacją benzynową Orlen). Dokładnie na przeciwko jest Żabka, ale kto by się tam nią przejmował. Co do asortymentu, oprócz typowego standardu "dla narodu" mamy cały dobrobyt Ciechana, Juranda, teraz pojawia się Amber, jest też Śląskie. Rozmawiałem z kobietą przy kasie i jak mnie poinformowała, przestawiają się na takie piwo, ponieważ standardowe przestaje schodzić, a po te ludzie potrafią z innej części Warszawy przyjeżdżać. Pewnie to i prawda wnioskując po tym jakie czasami przed danym sklepie samochody parkują
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #2
    W tym sklepie zaopatruje się w piwo, jest piwo które lubię , miła obsługa i ceny przystępne .
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #3
      Dziś "Miodowe" w buteleczkach 0,33. Cena 2,50.
      Last edited by sopista; 16-12-2005, 17:24.

      Comment

      • thrashcan
        Senior
        • 10-2005
        • 126

        #4
        Byłem dzisiaj, tuż przez zamknięciem (czynne do 21). Bardzo fajny sklepik, obsługa to trzy miłe, sympatyczne i uczynne panie A jeśli chodzi o piwa to zaobserwowałem Miodowe w bączku, Juranda Premium, Żywe z Ambera, Beczkowe Wyborne i Mocne w 0,33, Farskie, Książęce, Cherry Beer, Leżaka z Ciechanowa, Irlandzkie Mocne, Dublina, pewnie coś jeszcze, ale niestety nie pamiętam. Wszystko pięknie stoi w lodóweczce. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, spory wybór no i całkiem niedaleko ode mnie, więc będę wpadał

        Comment

        • thrashcan
          Senior
          • 10-2005
          • 126

          #5
          Nie wiem gdzie jest opcja "edytuj", więc dodam jeszcze, ze był Koźlak z Juranda

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Amberowski Koźlak za 3,50 Poza oczywiście stałym asortymentem.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #7
              Zmian większych w asortymencie od poprzednich postów nie stwierdziłem - są piwa z Ambera (Złote Lwy, Żywe, Koźlak), Ciechanowa (Wyborne, Mocne, Miodowe). Czymś co może zainteresować co poniektórych będą zapewne pozostałości jurandowego Koźlaka po 2,70 (ja kupiłem wcześniej w Leclercu po 3,35 ).
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                Pojawiły się dwa piwa z Konstancina w półlitrowych butelkach, a mianowicie Mazowieckie i Warszawiak Mocny. Mazowieckie kosztuje 2pln.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pojawiły się dwa piwa z Konstancina w półlitrowych butelkach, a mianowicie Mazowieckie i Warszawiak Mocny. Mazowieckie kosztuje 2pln.
                  I to jest dobra informacja dzisiejszego dnia!
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    #10
                    Pojawiło się "Mocne Mazowieckie" z Konstancina w dużych butelkach za 2,30+kaucja.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #11
                      Pojawiło się "Piwo Dawne", niepasteryzowane z Konstancina w dużych butelkach. Cena 2,50pln, chyba bez kaucji za butelkę.
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pojawiło się "Piwo Dawne", niepasteryzowane z Konstancina w dużych butelkach. Cena 2,50pln, chyba bez kaucji za butelkę.
                        Jednak +kaucja. Piwo po prostu powala swym bogactwem smaku. Przerzucam się z Mazowieckiego na ten fenomen jesli bedzie tylko dostępny w ciągłej sprzedaży. Bo póki co to zostala juz tylko jedna butelka w sklepie
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          Powala jak powala, całkiem zacne jednak jest Chyba rzeczywiście niepasteryzowane, moja butelka ma termin do 1.1.2008. Jak dla mnie mogłoby mieć mniejszy woltaż, 4-5% w zupełności by wystarczyło.

                          Wracając do sklepu, jutro powinna być dostawa Ciechanowa.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1303

                            #14
                            panowie, strzygę uszami z ciekawości. co to takiego to 'dawne'. niepasteryzowane mazowieckie specjal? jeśli ktoś widział tę nowość gdzieś jeszcze w stolicy, bardzo poproszę o namiary. przecież po jedną butelkę na bielany się nie wybiorę...
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2293

                              #15
                              w moim osiedlowym sklepiku na Służewiu to niepasteryzowane ma być zaraz po świętach, a rzeczywiście pojawiło się po raz pierwszy w dystrybucji w tym tygodniu; nie powiem gdzie dokładnie sklep bo sprzedawca chcę wziąć na próbę tylko 20 butelek więc boję się że dla mnie nie starczy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎