Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beczki plastikowe.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Beczki plastikowe.

    Co drodzy forumowicze sadzicie o takich beczkach?
    http://www.hopshopuk.com/cgi-bin/bro...ssion=52854411?
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Szczególnie napis "Price: £75.00" zasługuje na uwagę Ciekawe są na pewno, choć za drogie, podobną beczkę do kiszonki ze sklepów rolniczych zamierzam jednak wykorzystać do zbudowania ciśnieniowego fermentatora.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Wydają się fajne. Ceny faktycznie wysokie, ale należy pamiętać, że dla Wyspiarzy to jest zupełnie inna skala.

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #4
        Ale pomijajac cene . Czy przypadkiem nie bedzie z tymi beczkami tego problemu co z minikegami? Czyli bardzo spienione piwo? Albo czy nie bedzie problemu z wysterylizowaniem przed kolejnym uzyciem?
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Piwo zapewne bedzie się ostro pienić, bo pieni się przecież przy korzystaniu z kegów 18l. Cóż, taka uroda domowego trunku
          A ze sterylizacją chyba nie powinno być problemów. W końcu przy wszystkich jest wzmianka o szerokim otworze, a wiec zwracają na to uwagę.

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            #6
            Zakupilem taka beczke. Poki co nieuzywana, ale wydaje sie ciekawa. Dopelnia sie ja dwutlenkiem wegla z naboju, zatem nie trzeba spozyc calosci na raz. Zobaczymy w praktyce jak to wyjdzie.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • Makaron
              Senior
              • 08-2003
              • 2107

              #7
              Beczka jest bardzo wygodna w użyciu. Bardzo latwo ją umyć i zdezynfekować. Samo nalewanie piwa do szklanki nie miałem problemów z pianą. Latwo ustawić ciśnienie podczas nalewania piwa. By opróżnić beczkę niezbędny jest nabój z CO2, który uzupełnia niedobór gazu. Jedynym zauważalnym problemem jest brak możliwości schłodzenia beczki w domowych warunkach. Chyba ,ze ktoś ma bardzo dużą lodówke
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • mausag
                Junior
                • 03-2009
                • 18

                #8
                Tamten link już nie działa. Ale też szukam jakiejś alternatywy dla butelek. Właśnie miałem robić następną warkę, ale zorientowałem się, że nie mam na tyle butelek. Znalazłem coś takiego:http://http://www.wilkinsonplus.com/.../0022554_l.jpg
                Ale mam kilka pytań z tym związanych.
                - Czy jeśli w tym umieszczę całą partię piwa, to czy będzie trzeba w miarę szybko to wypić? Są jakieś przeciwwskazania do dłuższego przechowywania w tym piwa?
                - W miarę opróżniania beczułki maleje ciśnienie w niej. Czy naboje z CO2 rozwiążą ten problem?
                - Czy trzeba używać CO2. Czy nie wystarczy nagazowanie piwa w ten sposób co w butelkach? No i czy jeśli już użyję nabojów, to czy trzeba dalej przed przelaniem do takiej beczki dodawać ekstrakt, aby piwo się nagazowało?
                Nie wiem czy tamten link działa więc daję jeszcze jeden:http://www.wilkinsonplus.com/invt/0022554
                Last edited by mausag; 15-04-2009, 19:26.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Koszt takiego pojemnika jest duży, użyteczność średnia a koszt butelek niewielki. Ja sam ostatnio wyrzuciłem blisko 40 butelek do konenera, bo nie było komu ich odebrać za free a zagracają mi piwnicę.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Koszt takiego pojemnika jest duży, użyteczność średnia a koszt butelek niewielki. Ja sam ostatnio wyrzuciłem blisko 40 butelek do konenera, bo nie było komu ich odebrać za free a zagracają mi piwnicę.
                    E-prezesie robocizna. Robocizna jest najdroższa. Wydaje mi się, że na chwilę obecną nie ma raczej alternatywy dla kegów typu Cornerlius (np. tych od Pepsi).
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • mausag
                      Junior
                      • 03-2009
                      • 18

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mausag Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale mam kilka pytań z tym związanych.
                      - Czy jeśli w tym umieszczę całą partię piwa, to czy będzie trzeba w miarę szybko to wypić? Są jakieś przeciwwskazania do dłuższego przechowywania w tym piwa?
                      - W miarę opróżniania beczułki maleje ciśnienie w niej. Czy naboje z CO2 rozwiążą ten problem?
                      - Czy trzeba używać CO2. Czy nie wystarczy nagazowanie piwa w ten sposób co w butelkach? No i czy jeśli już użyję nabojów, to czy trzeba dalej przed przelaniem do takiej beczki dodawać ekstrakt, aby piwo się nagazowało?
                      Nie wiem czy tamten link działa więc daję jeszcze jeden:http://www.wilkinsonplus.com/invt/0022554
                      A mógłby ktoś coś na ten temat?
                      Co do kosztu to wychodzi jakieś 85zł. Jeśli ma się problem z dostępem do butelek, to myślę, że takie coś mogło by być. Tylko właśnie mam wątpliwości z użytkowaniem tego. Jeśli ktoś mógłby coś na ten temat napisać byłbym wdzięczny.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎