Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolekcja podstawek i etykiet TomX'a

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    Kolekcja podstawek i etykiet TomX'a

    Przyszła i pora, abym i ja sie pochwalił swoimi zbiorami Może w ten sposób sie przyczynię do rychłego wydzielenia kategorii "Moje zbieranie".

    Więc tak:
    Zbieram podstawki piwne, przede wszystkim polskie ale i zagraniczne. Obecnie (16. XII. 2005) mam ich około 2050, dokładniejszy spis zamieszcze wkrótce. Interesują mnie równiez wszelkie gadżety związane z Browarem Siemianowice Śląskie - jak na razie mam jednak tylko kilkadziesiąt etykiet.

    Trochę histrorii:
    Podstawki zaczołem zbierać na wakacjach roku 1999, początkowo pomagajac tylko koledze - kolekcjonerowi, z czasem sam sie zaraziłem. Ten pierwszy okres mojego kolekcjonerstwa był wybitnie amatorski - zbierałem wszystko, podstawki piwne, nie piwne i wszelkie inne, nie wymieniałem sie praktycznie z nikim ( z wyjatkiem 3 kolegów których udało mi sie zarazić tym hobby - do dzis wytrwałem tylko ja), nie korzystałem z internetu w celu zasięgnięcia wiedzy o innych kolekcjonerach etc. a nowe okazy zdobywałem wyłacznie w knajpach które odwiedziłem. Po półtora roku takiej działalnosci przeszło mi i przez niemal 3 lata podstawki kurzyły się na szafie, czekając aą zechce mi sie je znieść do zsypu (a było ich około 300 różnych). Na szczęście w koncu mi sie polepszyło i wróciłem do zbierania w okresie wakacji 2004 po raz pierwszy wpadłem na pomysł przejżenia internetu w poszukiwaniu innych takich jak ja zapaleńców, i trafiłem na strone bogdana21. Z nim po raz pierwszy się wymieniałem korespondencyjnie, to On mi polecił ten wspaniały serwis Potem oczywiście zaczęły się podboje na allegro, liczne wymiany, giełdy, wizyty w browarach, rozsyłanie e-maili etc. i tak to trwa do dzisiaj.

    Co do etykiet natomiast, to zacząłem je zbierac dopiero gdy trafiła do mnie paczka "zmyślnego plany" (wakacje 2005) w której znalazłem 2 sztuki etykietek z mojego miasta. Obecnie, w dużej mierze dzięki Silbier'owi (wielkie dzieki jeszcze raz) mam w kolekcji 22 etykiety siemianowickie.

    To na tyle "wiedzy ogólnej", za jakiś czas (kwestia 2-3 tygodni) zamieszcze tutaj dokładniejszy spis podstawek według krajów, o etykietach napisze coś jeszcze za chwilę.

    Za kolekcjonerstwo
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    A stan mojej kolekcji etykiet według norm wygląda tak:
    PN-57 - 1szt.
    PN-66 - 3 szt.
    PN-73 - 3szt.
    PN-81 - 3szt.
    PN-89 - 10 szt.
    PN-95 - 2szt.
    Na razie nie wiele tego mam, ale mam nadzieję, że uda mi sie powiększyć tę kolekcję
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      Mam przyjemnośc poinformować że udało mi się (wreszcie) wypełnić moje postanowienie noworoczne i posprzątać w moich oferowanych/poszukiwanych podstawkach tu na Browarze. Tak więc te dane w moim profilu są teraz całkowicie aktualne.

      Korzystając z okazji wielkie dzięki dla Pieczarka za paczuszke wafli
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • TomX
        Senior
        • 09-2004
        • 1035

        #4
        Temat sie już lekko zakużył... Niestety jest to wynikiem znacznego spadku zainteresowania zbieraniem. W każdym razie idzie wiosna, szykują się giełdy, to powinienem wrócic do życia W międzyczasie poinwestowałem troche w egzotykę; efekt - w kolekcji pojawiły sie nowe kraje: Urugwaj, Aruba, Egipt, Mongolia, Tunezja. Co do podstawek polskich - totalny zastój w interesie wkrótce postaram sie przedstawić aktualny stan kolekcji.

        Mimo tej przerwy w aktywnym zbieraniu dalej mnie to kręci i mam zamiar przyśpieszyć. Jeszcze to trochę pociągnę
        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

        Comment

        • TomX
          Senior
          • 09-2004
          • 1035

          #5
          Po udanej gdziełdzie w katowickim Spiżu przybyło mi 49 nowych podstawek, w tym 5 nowych krajów: Kazachstan, Armenia, Indie, Barbados i Wietnam. Oby tak dalej
          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            #6
            Po giełdzie Tyskiej przybyło mi 65 nowych podstawek (34 z nich to polskie). Wśród nich są miedzy innymi: P/W Boguszów (BOG - 09), wielkoforatowy Żywiec (ZYW - 107), nowy kraj - Antyle Holenderskie.
            Co więcej dzieki zdobyczom z tej giełdy przekroczyłem magiczną liczbę 1000 polskich podstawek w kolekcji (mam ich teraz 1001) Łączna liczba podstawek: 2446
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • TomX
              Senior
              • 09-2004
              • 1035

              #7
              Do kolekcji doszła mi wspaniała szklaneczka z Browaru Siemianowice Co do podstawek to w okresie wakacyjnym raczej marnie, szczególnie jesli chodzi o Polskie.
              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

              Comment

              • michioso
                Senior
                • 10-2002
                • 112

                #8
                Tomku fajnie by było jakbyś swoją stronke miał, wtedy jeszcze bardziej mógłbym ucelować z nowymi podstawkami dla Ciebie ; na marginesie dziękuje za nową porcje wafli brytyjskich.

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #9
                  Stronkę swego czasu miałem, ale chroniczny brak czasu uniemożliwił jej rozwój Może kiedyś w nieokreslonej przyszłosci założę kolejną stronkę, na której będę zamieszczał nie wszystkie, a tylko najciekawsze okazy z mojej kolekcji, zobaczymy...

                  A co do kolekcji własnie to całkiem dobrze mi sie powodzi Dzięki kilku wymianom (z michiosem, Bombadilem13 i Bogdanem N.) oraz giełdzie w Katowicach (Spodek) przybyło mi sporo egzotyków, korków, uzupełniłem swoje braki w raczej popularnych wzorach z ostatnich 10 lat, zdobyłem kilka polskich rarytasików np. P/W Tychy TYK - 10 i oczywiscie sporo nowości. Łącznie mam 2761 w tym 1072 polskie Etykiet z Siemianowic też mi przybyło
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • michioso
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 112

                    #10
                    Tomku adres strony to na PW jeśli chodzi o podstawki egoztyczne śmiało wal do mnie zawsze coś pomogę; wymiana z Tobą stanowi dla mnie satysfakcje( sądze że obupulną dla stron )
                    P.S. szczególnie ta seria z Black Sheep

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎