Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Friese, Utrechts Bok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Friese, Utrechts Bok

    Piwo z browaru w Bolsward, wg tekstu na etykietce warzone dla 3 knajp w Utrechcie: Ledig Erf, Belgie i Jan Primus. W jednej z nich, nie pamiętam której, piłem je z kija. Butelkowe znalazłem w piwnym sklepie w Utrechcie. Wg sprzedawcy dostępne cały rok.
    Strona browaru o nim nie wspomina.
    Ekstr. 15.5%, alk. 6.5%, but. 0.3 l lub beczkowe.
    Dolna fermentacja, niepasteryzowane, niefiltrowane (chociaż nie zauważyłem drożdży).
    Beczkowe: ciemnobrązowe, po prawidłowym nalaniu piana dobrze stoi, słabo nasycone. Zapach gorzkiego, palonego słodu, pod koniec picia też owocowy. Smak bardzo treściwy, jak podwójnego koźlaka (mimo niskiego jak na bocka ekstraktu), mocno palony, na początku jakaś dziwna nuta, chyba to co Żą-owi kiedyś przypominało smak pora w Porterze Staropolskim, silna goryczka ciemnego słodu, pod koniec nieznacznie owocowy. Duży plus za goryczkę.
    Butelkowe miało trochę słabszą pienistość, zapach jak beczkowe, smak chyba bardziej słodowy, mniej goryczkowy, bez tej dziwnej nutki – może dłużej wyleżakowane? Jeden z lepiej mi smakujących holenderskich koźlaków, chociaż warzony wg procedury prostej jak budowa cepa (tylko słód pilzneński i karmelowy).
    Wśród kupionych flaszek była jedna z kolorową etykietką jak z domowej drukarki, pozostałe czarno-białe (zabrakło kolorowego tuszu? ).
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Ta kolorowa etykieta trafiła do mnie - ktoś ją chce? Tylko nie wiem czy uda mi się ją odkleić bez rozmoczenia jej...

    Piana bardzo słaba, gazu prawie wcale. Ciemne, pod światło rubinowe, klarowne. Zapach karmelowy. Smak przede wszystkim słodowy, wpada trochę w owocowy (maliny?). Chmiel czuć wyraźnie - ale goryczka jest bardzo delikatna.
    Po prostu pyszne!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Chris
      Senior
      • 05-2004
      • 812

      #3
      A ja zamiast oceniać,napajać bede sie widokiem (pyszne było! Dzieki lzkamil!!)
      Attached Files
      chickkiller :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎