Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny- Trynidad i Tobago

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Patrol piwny- Trynidad i Tobago

    Mały kraj na Karaibach tuż obok Wenezueli składający się z 2 wysp zgodnie z nazwą.
    Piwo szczęśliwie dostępne powszechnie stanowi ulubiony napitek tubylców i stosunkowo nielicznych turystów.Występuje w butelkach 275 ml i puszkach o tej samej pojemności.Nie widziałem piwa beczkowego chociaż widziałem reklamę piwa "Carib Draft",którego jednak nie spotkałem.Zdecydowanie dominują butelki.W knajpach nie spotkałem puszek.Często piwo jest podawane w butelce do konsumpcji bez żadnego szkła.
    Na Trynidadzie istnieją 2 browary-dominujący Carib Brewery Ltd i mniejszy Samba Brewing Company & Winery.Powszechnie obecny jest Carib,z Sambą dużo gorzej.Większość lokali i wiele sklepów ma tylko piwa Cariba.
    Ilość piw jest bardzo ograniczona.
    Carib produkuje 5 gatunków:
    -Carib Lager 5,2%
    -Stag Lager Beer 5,5%
    -Royal Extra Stout 6,6%
    -Mackeson Milk Stout 4,9%/brewed for Interbrew UK/
    -licencyjny Carlsberg
    Samba produkuje 2 gatunki:
    -Samba Lager 5,5%
    -Stud Power Stout 6%
    Oprócz produktów miejscowych można kupić nieliczne piwa zagraniczne. Amerykańskie Lite i Miller,Banks z Gujany/1 sklep/ oraz licencyjne:Guinness z Jamajki i Heineken z St.Lucii/Jest też teoretycznie oryginalny ale dokładnie o tym samym wyglądzie i smaku co licencyjny/
    Cena piwa wynosi od 4 TT /trynidado-tobagańskiego dolara/w sklepie do 4-9 TT w knajpie/dolne ceny za Sambę/.1 USD to 6 TT więc jest dość drogo.Stouty od 6 TT w sklepie.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
    (...)
    -licencyjny Carlsberg (...)
    Hans...ale nawet Brunner wie, że na Trynidadzie warzy się na licencji Heinekena, a nie Carlsberga
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      Hans...ale nawet Brunner wie, że na Trynidadzie warzy się na licencji Heinekena, a nie Carlsberga
      Na kontrze Carlsberga napisano"Brewed&Bottled at Carib Brewery Ltd".Na kontrze Heinekena jest natomiast napis "Brewed and bottled by Windward and Leeward Brewery Ltd St.Jude,s Highway,Box 237 Vieux Fort,St.Lucia".Nie spotkałem trynidadzkiego Heinekena na żadnej z 2 wysp,chociaż przyznam,że nie oglądałem butelek w każdym sklepie.Wydaje mi się jednak,że w sytuacji kiedy jest w sklepach licencyjny z St.Lucii oraz oryginalny to Trynidad go nie produkuje.Nie wiem czy u nas bez problemu kupisz innego Heinekena niż żywieckiego,więc gdyby tam był miejscowy to pewnie by zdominował sklepy.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎