Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flaked barley, maize, oat itp.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cafepiwosz
    Member
    • 09-2005
    • 85

    Flaked barley, maize, oat itp.

    Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów. Przeglądająć receptury różnego rodzaju często się trafia na te wszystkie łuski jęczmienne, kukurydziane, owsiane. Na forum coś o tym było, ale dawno w 2003. Doszło nawet do spięcia forumowiczów o definicje tych Flaked - czy to są łuski, czy coś łuszczonego. Czy teraz Wasza wiedza na ten temat jest większa. Chodzi przede wszystkim co to jest ( tzn. że niby zwykłe płatki kukurydziane, owsiane, jęczmienne mam wsypać do kadzi i to wystarczy), czy to coś zupełnie innego. Gdzie to kupić, bo w ofercie BA tego nie widziałem, a w zagranicznych sklepach browarniczych tego pełno. Jakby było mało to są jeszcze jakieś torrefied wheat (prażona, wysuszona przenica). Ludzie co to jest i gdzie to dostać - popcorn mam kupić ???
    p.s Nie wiem czy ta dyskusja nie powinna pójść do surowców - administrator zdecyduje !
    Last edited by cafepiwosz; 27-12-2005, 13:18.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Wszystko flaked to są właśnie płatki. Jęczmienne, kukurydziane i owsiane bez problemu kupisz w normalnych sklepach spożywczych. Pszenicznych szukaj w sklepach ze zdrową żywnością (jako pszenica gnieciona). Jeśli na opakowaniu masz napisane, że to płatki błyskawiczne, to dodajesz je po prostu do kadzi. Jeśli nie, to musisz poddać surowiec skleikowaniu (na forum sporo było na ten temat). Torrified wheat to faktycznie taki pszeniczny popcorn, dawany głównie celem poprawienia piany. Możesz spokojnie z tego zrezygnować i zastąpić gneicioną pszenicą.

    Comment

    • cafepiwosz
      Member
      • 09-2005
      • 85

      #3
      Wielkie dzięki - wszystko jasne !!!!

      Comment

      • MACIEJGACKOWSKI
        Junior
        • 05-2007
        • 21

        #4
        Jedno mam tylko zastrzeżenie. Poczytałem trochę i w sprawie płatków kukurydzianych to trzeba wyjaśnić że są : śniadaniowe tzw CORN FLAKES i "gniecione" czyli takie jak sądzę, jakie używa się w browarnictwie. Z tego co wiem Corn flakes to mąka kukurydziana zmieszana z wodą, czymś tam jeszcze i uprażona, stąd nie sądzę żeby był to właśnie FLAKED CORN o którym mówią receptury. Proszę ekspertów o ewentualne sprostowanie jeśli jestem w błędzie.
        gacek


        Warzę, więc jestem.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎