Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Kilińskiego 46, Sklep i pijalnia piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Łódź, Kilińskiego 46, Sklep i pijalnia piwa

    dokładnego numeru nie znam bo nie było tabliczek w pobliżu (chyba dwie kamienice przed przystankiem tramwajowym przy Jaracza - idąc od Narutowicza)

    mieści sie tam pijalka bez nazwy (z zewnątrz myślałem ze to sklep monopolowy)

    z ciekawych piwek: Belfast, Krajan Porter, Śląskie z Lwówka, troche z Ciechanowa, duży wybór łódzkich, wiecej nie pamiętam
    ceny "sklepowe"
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    A co jest lane?

    Comment

    • kentaki
      Senior
      • 10-2002
      • 452

      #3
      Tam tylko butelka, ale nawet spory wybór.

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        jest to jeden z najlepiej wyposażonych sklepów (knajpą cieżko to nazwać) w Łodzi, po Zofmarze oczywiście

        z tego co zapamiętałem: Specjal, O.K. Beer, Leżajsk, duży wybór z Ciechanowa, Jabłonowa i Łodzi, Faustus, Power z Jagiełły, Łaskie, Staropolskie Mocne, Fratery, Palm, Super Mocne z Gaba, oba z Lwówka, Łomża, Perła, z Van Pura też chyba troche było, Krajan Porter i Irlandzkie, Leszek ze Żnina, no i oczywiście różne koncernówki i zabijacze
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #5
          wybór cały czas duży i cały czas się zmienia - dalej jest to drugi najlepiej wyposażony sklep w Łodzi
          m.in:
          - Belgia: Frater 5,4, 7,6 i Podwójny (pszennego nie było)
          - Perła: Chmielowa, Mocna, Goolman Gold, Zwierzyniec
          - Łomża Export
          - Koreb: Łaskie Mocne i Extra Mocne
          - Starpolski: Dobre, Mocne, Nasze
          - Jurand: Premium i Heban (4,50zł )
          - Łódzkie: Mocne, Porter, oba Lodwary, Cork, Globy w puszkach
          - Grudziądz: Niepastryzowane, Rotmistrz Mocny i Super Mocny
          - Amber: Żywe i Koźlak
          - Ciechanów: oba Ciechany, Miodowe
          - Namysłów Premium
          - Brok Export
          - Gab: Stout, Super Mocne (jeszcze zimą był Jubilat, Mocne i Kama Sutra, ale teraz nie widuje)
          - Krajan: Irlandzkie, Porter
          - sporo Obołonia
          - Lwowskie 1715
          - Perlenbacher
          - 1795 jasny i ciemny
          - Okocim: Zagłoba i O.K. Beer
          niektóre z lodówki
          być może coś jeszcze ale umknęło mej uwadze podczas dzisiejszej wizyty

          ceny jednych piw niskie (Kożlak i Zywe po 3,20zł), inych przeciętne a jeszcze innych poniżej pasa (np ów Heban)
          piwo można wypić na miejscu, wówczas dopłaca się zwykle 20gr

          w części "knajpianej" przesiaduje głównie śródmieska żulerka koło 50-tki, ale że jest to kulturalna żulerka z górnej półki zadym tam nie widziałem, a sklep odwiedzam często bo pracuje obok w teatrze
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #6
            asortyment zasadniczo mało się zmienił - zniknęły piwa z Grudziądza, Gabu i oczywiście Juranda
            doszły zaś:
            - Brewer 7% i 9% oraz Starovar
            - Palm
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              Ja akurat kupiłem tam Grudziądze.Ogólnie bardzo fajny sklepik,ceny moze ciut wyższe niż u"Grubego Dziada" ,ale obsługa na wyższym poziomie.No i te podwójne ceny(inna na wynoa i inna na miejscu).PZDR
              mb WOS

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #8
                sklep przeniósł się kawałek w stronę Narutowicza i obecnie znajduje się naprzeciw portierni teatru Jaracza; część knajpiana w nowej lokalizacji też jest
                asortyment w porównaniu z postem numer 5 zasadniczo ten sam, doszły:
                - Czernichowskie Białe
                - Lwowski Porter
                - Amber Harde w puszce
                - Cornelius Weizen
                za to nie zastałem znów Grudziądza oraz Łodzi, Namysłowa, Perlenbachera i Super Mocnego z Gabu

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                ceny moze ciut wyższe niż u"Grubego Dziada" ,ale obsługa na wyższym poziomie.
                tu bym polemizował: na Kilińskiego zawsze wołali ode mnie paragony - nie tylko przy zwrocie ale i przy wymianie butelek; a bez paragonu liczyli mi 20gr bodajże
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  lokalizacja sklepu
                  Mapa Polski Targeo - najdokładniejsza mapa Polski z adresami punktowymi i wyznaczaniem trasy w korku


                  asortyment zasadniczo podobny jak w poprzednich postach
                  pojawiło się Irlandzkie Zielone 3,40zł
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #10
                    Łódź 7.05.2008 - część Ia

                    Znowu namówili mnie na samochód...
                    Ale przynajmniej JotPeCet hamował w taki sposób, byśmy czuli się jak w pociągu

                    Zawinęliśmy na ulicę Jaracza i z pierwszą skrzynką powędrowaliśmy do sklepu. Był to przedstart wizyty w zasadniczym punkcie Łodzi. Przedstart, ale udany. W tym sklepie obserwuję raczej stały asortyment; czasami pojawią się jakieś nowości. Od jakiegoś czasu można tu nabyć komplet Korebu. Dziś jednak zapowiadało się na to, że będzie inaczej. Na półce dostrzegliśmy jedynie półlitrowe miodowe (i Country Miraż):
                    - to z Łasku? - Stułek spytał pana Artura - to miodowe to z Łasku
                    - Eeee... - zająknał się obsługujący - nieee...
                    - O! a kto to warzy? - spytaliśmy prawie jednocześnie.
                    - Nie... to Koreb.
                    - Aaaa! No to jednak Łask - zaśpiewaliśmy chórem.
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 976

                      #11
                      Łódź 7.05.2008 - część Ib

                      - A jest Łaskie mocne? - padło pytanie z naszej strony.
                      - No... Jeszcze jakieś jest - odpowiedział pan obsługujący i sięgnał po butelkę ze skrzynki ustawionej tuż przy jego boku, ale niezupełnie widocznej z obszaru sklepu, na którym przebywa klient. Może to zjawisko jak w sklepie w Krakowie przy Miodowej 13 z Bazylem mocnym pod ladą? - ale w specjalistycznym sklepie przy Jaracza chyba by nie ukrywali jakiegoś gatunku piwa)
                      A jednak...
                      - A Łaskie Extra? - spytał Stułek - jest może?
                      - Niee, eee, nie ma...
                      - A może by się chociaż jedno znalazało? - nie dawał za wygraną nasz kolega.
                      Po chwili pan Artur wyjął Łaskie Extra z dolnej skrzynki zestawiwiwszy uprzednio dwie z góry na podłogę.
                      - No jedno jeszcze mam - dodał.
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • Jurandofil
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 976

                        #12
                        Łódź 7.05.2008 - część Ic

                        Dziś niestety także nie wystarczyło czasu na odwiedzenie drugiej cześci sklepu - pijalni. Można w niej skosztować każdego spożywanego gatunku, ale o 40gr drożej niż przy zakupie na wynos. Cóż, za lokal się płaci... Dodajmy, że od momentu pzeprowadzki (bodajże o jedną kamienicę w stronę ulicy Narutowicza) w lokalu jest znacznie czyściej i przyjemniej. Niestety, jeśli dobrze zauważyłem, nie można napić się piwa schłodzonego (w lodówce nie ma piw - proszę się dobrze przyjrzeć!). Mam nadzieję, że następnym razem zatrzymamy się tu na dłuższą chwilkę i skosztujemy piwa na miejscu.
                        cdn...
                        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #13
                          w sklepie pojawiły się piwa z browarów (przeważnie pełne gamy):
                          - Svijany
                          - Primator
                          - Kozel
                          - Kormoran (Mazur i Irish)
                          - Fortuna
                          - Koreb
                          - Grybów
                          - Jagiełło (m.in. Specjal)
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #14
                            A wiesz może do której w soboty jest ten sklep czynny?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • acid641
                              Junior
                              • 08-2007
                              • 26

                              #15
                              Wieki tu nie byłem! Za czasów studenckich nazywaliśmy ten lokal "U Zygmunta". Pamiętam PRL-owski klimat w jednej sali oraz "góralski" w drugiej Co do klienteli to oprócz żulerki przychodzili tam też studenci, a nawet wykładowcy(!).

                              Z tego co słyszałem obecnie lokal jest odnowiony i znajduje się tam nawet strefa dla niepalących - ale nie wiem czy to prawda? Co do wyboru piw, to jak na pijalkę rzeczywiście imponujący
                              Minister Piwowarstwa ostrzega: picie piwa koncernowego zabija kubeczki smakowe.

                              Magazyn Obywatel | Recenzje książek


                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎