Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga, náměstí Dr. V. Holého 7, U Rokytky

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Praga, náměstí Dr. V. Holého 7, U Rokytky

    Firmowa knajpa browaru Svijany w dzielnicy Liben. Odszukana dzięki serwisowi http://www.praskie-gospody.siec.com.pl. Trochę trudno trafić za pierwszym razem ale po wizycie człowiek jest pewien, że chce tu jak najszybciej wrócić. Asortyment piw beczkowych powala: 5 rodzajów do wyboru: jasne dziesiątka, jedenastka, dwunastka i trzynastka, ta ostania również w wersji ciemnej. Jako gwożdź programu osiągalne jest kvasnicove, dla mnie najlepsze czeskie jasne jakie zdarzyło mi się skosztować w ciagu ostanich miesięcy. Do tego pyszne jedzenie i umiarkowane ceny (obiad dla 2 osób + 3 piwa za 190 Kc, a może miła kelnerka pomyliła się na naszą korzyść?). W sumie sen i marzenie piwosza. Dla mnie rewelacja
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • funt
    Junior
    • 01-2005
    • 27

    #2
    Jeśli chodzi o piwa to pełna zgoda. Natomiast jeśli chodzi o jedzenie to niskie ceny w tym lokalu związane są z tym, że knajpa ta nie ma charakteru typowej gospody z wielkimi porcjami jedzenia etc. tylko jest to miejsce gdzie można zjeść proste dania (i nie za duże ich porcje) w krótkim czasie (typowo barowe). Przychodzą tu w dużej częśći ludzie wracający z pracy i chcący na szybko coś wrzucić . Piwo to już inna bajka... Żeby na Libni zjeść dużo i tanio (niestety w towarzystwie Gambrinusa) to całym sercem polecam Merkura na ulicy heydukovej 2. Jeśli nic się nie zmieniło to będziecie zachwyceni...
    Last edited by funt; 15-06-2006, 08:28.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Aktualne ceny piwa kształtują się na poziomie 15-18 Kc a duży wybór nie uległ zmianie. Zmianie uległo natomiast moje przekonanie co do dobroci Svijanskiego piwa. Kvasnicove już nie zachwyca jak dawniej i nie wiem czy to jest spowodowane pogorszeniem jego jakości czy też faktem że coraz więcej czeskich browarów je oferuje i docenia się tylko te najlepsze...
      Co do jedzenia to niestety nie zdążyłem zamówić nic normalnego więc wziąłem na szybko topinkę z szynką i serem za 26 Kc. Jakież było moje zdziwienie kiedy przyniesiono mi do niej sztućce, co jak się później okazało, było uzasadnione jej wielkością. Normalne dania są oferowane w przeciętnej cenie 60 Kc.
      Knajpa nadal okupowana przez miejscowych więc pod tym względem wszystko w jak najlepszym porządku .
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • cichy82
        Junior
        • 05-2009
        • 24

        #4
        hmm...wydaje mi sie ze gdzies jeszcze byl temat dotyczacy tego lokalu, ale jakos nie moge znalezc, a wiec...

        Goraco polecam, to po pierwsze. Pod wzgledem jedzenia, piwa i cen - jeden z najciekawszych lokali w Pradze. Ostatnio bywam tu regularnie, wiec maly update:

        Ceny jedzenia oscyluja w okolicach 70-90 za gotowe dania (podawane do 15:30), pozniej mozna skorzystac ze standardowego menu, ceny glownego dania (z surowka) plus jakies přilohy to 110-120 kc. Tu polecam Piers kurczaka zapiekana z plesniowym serem. Mistrzostwo swiata, tego trzeba sprobowac (btw ma w nazwie Svijansky ale jeszcze nie odkrylem dlaczego). Generalnie - na jedzeniu nigdy sie tu jeszcze nie zawiodlem.

        I piwko...

        Kvasnicove - bardzo dobre. Docent cos ostatnio krecil nosem, ale smiem twierdzic ze trafil po prostu na zla partie. Wedlug mnie, jedno z najlepszych tego rodzaju piw jakie mozna wypic w Pradze. Nieodlaczna czesc obiadu.

        w zeszlym tygodniu natomiast lokal mnie zaskoczyl, otoz pojawila sie nowosc. Przeniczne Svijany. I jakze przyjemne bylo to zaskoczenie. Piwo wysmienite, jestem w stanie sie pokusic o stwierdzenie, ze porownywalne, a moze i lepsze od primatora. Zapach moze mniej intensywny, ale wyczuwa sie bardzo bogaty smak. I wydaje sie ze lokalnie klienci potwierdzaja moja teze, gdyz bedac w lokalu okolo 21 widac, ze wiekszosc sklania sie wlasnie ku przeniczniakowi...

        no i cena jak najbardziej w porzadku. Kvasnicove 24/18, przeniczne 26/20.

        Jesli ktos sie wybiera w niedlugim czasie, goraco polecam.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          To dobrze, że z tym kvasnicakiem to była tylko chwila obniżka formy. Ale już pszenicą to kompletnie mnie zaskoczyłeś. Na pivni.info zapowiadali debiut pszenicy z Cernej Hory ale o Svijanych nie było ani słowa...Daj znać za jakiś czas czy jest na stale w ofercie.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • cichy82
            Junior
            • 05-2009
            • 24

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            To dobrze, że z tym kvasnicakiem to była tylko chwila obniżka formy. Ale już pszenicą to kompletnie mnie zaskoczyłeś. Na pivni.info zapowiadali debiut pszenicy z Cernej Hory ale o Svijanych nie było ani słowa...Daj znać za jakiś czas czy jest na stale w ofercie.
            dam znac

            a poki co, przeniczniaka z černej hory nie widać w Pradze. Wczoraj zwiedziłem, po raz kolejny, lokal gdzie ten browar leją, i muszę przyznać, że barman był mocno zaskoczony pytaniem o przeniczne. No ale obiecał, że w piątek dostawa to sie wypyta pivovara, więc może niedługo się uda skosztować ale 15stke maja rewelacyjna...

            widze ze ten bar jeszcze nie zostal opisany, wiec niebawem bede tam znowu i porobie fotek i cos napisze jak to wyglada wszystko

            Comment

            • HubertJ
              Senior
              • 05-2007
              • 188

              #7
              Zdecydowanie najlepsza knajpka, którą odwiedziłem w Pradze. Jedzenie wyśmienite. Proste, tradycyjne, czeskie. W cenach bardzo niskich- 70-120 koron za obiad.

              Piwa- wyśmienite. O ile 10ka, 11ka i 12ka w smaku solidne, ale bez rewelacji- o tyle pszeniczny kvas i Baron to niebo w gębie.



              W ofercie- 8 piw z kija. Żałuję, że dotarłem tam ostatniego dnia pobytu w mieście...

              Comment

              • misha22
                Senior
                • 12-2008
                • 128

                #8
                Podbijam, to miejsce z prawdziwie czeskim klimatem: zaznaczanie pozycji na kartce/rachunku krechami w centrum tej prostoty nie znają W tej knajpie nie ma nic dla turystów

                Piwo wyśnienite- kwasicak extra. Obiadowo do polecenia, porcje nie sa za duze ale piwo tez gdzies trzeba zmiescić.
                Ceny w pełni akceptowalne.

                Przed wejsciem należy dobrze poznac rozmówki dotyczace dań: albo nie dopytywać co po CZ znaczy "chřest"
                Dowiecie sie ze to "zelenina". I w sumie dobrze bo to szparagi

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎