Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Świętochłowice, Katowicka 49, Aga (Kiper)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Świętochłowice, Katowicka 49, Aga (Kiper)

    Z tym lokalem muszę zaznajomić się jeszcze bliżej. Najpierw nazwa." Aga" to nazwa jaką podała mi barmanka. Prawdopodobnie tak jest w papierach. Nazwa "Kiper" to neon, który zwraca uwagę, gdzie należy skierować swoje kroki.
    Na domu nie ma numeru, a przynajmniej ja nie potrafiłem się go doszukać. Uprzejma barmanka powiedziała najpierw 54, ale zaraz potem 49 jako adres do korespondencji. To też bedę musiał zweryfikować, chyba że piwosze w dniu dzisiejszym uzupełnią te dane.
    Po przyjściu zastałem tylko młodziutką barmankę, więc rozmowa toczyła się wartko. Potem dopiero przyszedł gościu, który mi pozował i zgodził się na umieszczenie swojej twarzy na naszej stronie.
    Z lanych jest tylko Warka po 3,50 za 0.5 l i 3,00 za 0.3 l.
    oraz KIPER za 2,60 i 2,00 zl odpowiednio za 0.5 i 0.3 litra.
    Oczywiście są tam inne napoje jak szampan, wina i wódki.
    Można napić się również kawy i herbaty w kilku rodzajach.
    To co zwróciło moją uwagę to rura pod sufitem wysysająca dym z papierosów. Barmanka powiedziała, że sama nie pali, co zaraz pochwaliłem.
    Główną atrakcją na którą chciałbym tu zwrócić uwagę to możliwość gry w Skata. Ślązakom nie trzeba tego wyjaśniać. Innym powiem tylko tyle, że to kultowa gra w karty. Talia musi być specjalna i wygląd kart jest charakterystyczny nie mówiąc już o nazwach.
    Attached Files
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    barmanka

    Knajpa mieści się na ulicy Katowickiej (główna ulica w Świętochłowicach) jadąc od strony Chorzowa po prawej stronie, nieco przed przystankiem autobusowo tramwajowym o nazwie "Świętochłowice mijanka", a znanym dzięki sporemu wolnostojącemu zegarowi z reklamą TOMAX. Na knajpie wisi kaseton Kipera.
    To jest opis Aldacha ze spotkania sekcji śląskiej. Myślałem, że forumowicze dorzucą parę słów do opisu tego lokalu, ale chyba się nie doczekam.
    Będę musiał wybrać się tam kolejny raz.
    Attached Files

    Comment

    • Aldach
      Senior
      • 07-2003
      • 1269

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
      . Myślałem, że forumowicze dorzucą parę słów do opisu tego lokalu, ale chyba się nie doczekam.
      Będę musiał wybrać się tam kolejny raz.
      Tutaj nie ma czego dorzucać. W środku cztery stoliki, jasne ściany, czysta toaleta , na ścianach kilka gadżetów reklamowych warki i ogólnie GŻ i na tym opis można zakończyć. Najważniejszą informację - o lanym Kiperze - już przecież podałeś.

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        godziny

        W przeciwieństwie do Aldacha uważam, że można w tym temacie co nieco dodać. Dzisiaj przypomniałem sobie, że nie zamieściłem godzin otwarcia.
        W tygodniu lokal jest otwarty od 8:00 do 22:00. Cyfra 8 była przemalowywana, a więc ta godzina była zmieniana stosunkowo niedawno. To, że lokal jest otwarty tak wcześnie to dla mnie plus.
        W soboty i niedziele knajpa zaprasza od 6:00 do 22:00 , a więc jeszcze wcześniej.

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          wino grzane

          W tym lokalu można napić się grzanego wina. 0.3 litra kosztuje 3.50 zł. Prawie kilka dni temperatura spada poniżej 20 kresek, więc po spożyciu zimnego piwa można się rozgrzać. Jest również kawa za 2,50 jak i herbata za 1,50. Nie samo piwo pije człowiek.
          Attached Files

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Moglibyście napisać że knajpa już nie istnieje.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
              Moglibyście napisać że knajpa już nie istnieje.
              A mnie tam nie po drodze, nie miałem pojęcia. Szkoda.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎