Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sterkens, St. Paul Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Sterkens, St. Paul Tripel

    Jedno z piw które nabyłem podczas krótkiej służbowej wizyty w Holandii ("zawadziłem" o Belgię).
    Ekstrakt 18%, alk 7,6% vol.
    Po nalaniu tworzy sie ładna czapa białej, gęstej piany. Piwo klarowne, z osadem drożdżowym w postaci zbitych kłaczków. Kolor pomarańczowy.
    Zapach intensywny, owocowy, słodowy i karmelowy.
    Smak bardzo przyjemny. Przede wszystkim znaczna słodowość. Później pojawiają się smaczki karmelowe i jakby toffi. Piwo jest też nieco słodkawe. Po przełknięciu odczuwalna staje się też goryczka, dobrze równoważy słodowo-słodkawy smak piwa. Pojawiają się też różne "klasztorne" smaczki znane mi z innych tripeli. Gazu nieco za mało, przez co piwo traci nieco na lekkości, którą cechują się dobre triple.
    Opakowanie to buteleczka 0,33 l o niezwykle smukłym kształcie. Ładnie wygląda i dobrze sie nalewa.
    Ogólnie smaczny produkt belgiskiego browaru. Znam wiele lepszych tripeli, ale i ten ma liczne zalety. Podoba mi się zwłaszcza ta silna słodowość.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    Może od 2006 roku coś się zmieniło, bo jak dla mnie ten był zwyczajny, przeciętny, by nie rzecz kwaskowy. O żadnej słodowości nie można by nic powiedzieć, poza tym, że jej nie było. Butla 0,5 litra, kamionkowa zakapslowana z krachlą - sprytne. Drogie było, ale skusiła mnie ta krachla :|

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      W zasadzie opis Boryska wyczerpuje moje odczucia, dodam tylko że piwo miało potężny posmak skórki pomarańczowej. Bardzo smaczne piwo.
      Attached Files

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        St. Paul Tripel

        Kolor: Złoty, lekko mętny.
        Piana: Wysoka, ale szybko się dziurawi i opada do kożuszka. Później cienka warstwa i nieco śladów na szkle.
        Zapach: Całkiem intensywny, owocowo-słodowy z przewagą moreli. W tle wyraźne drożdże. Po ogrzaniu lekko alkoholowo-fenolowe tło.
        Smak: Słodowo-owocowy początek, delikatny, ale treściwy. Powoli dociera mocna, ziołowa goryczka, która w finiszu zostawia długi, nieco ziołowy posmak. Lekko drożdżowe tło. Smaczne.
        Wysycenie: Średniowysokie, po chwili przyjemnie musuje język.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Wersja szklana 0,33:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎