Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Gageleer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Proef, Gageleer

    Kupione w sklepie ze zdrową żywnością w Utrechcie, cena 1.45€.
    Nie wiem jak przypisać nazwę browaru. Na kontrze pisze że warzone przez "proef" brouwerij (browar "próbny") w Lochristi (miasteczko koło Gent).
    Alk. 7.5%, but. bączek 0.33 l. Górna fermentacja, doferment. w but., z użyciem surowców z naturalnych upraw. Na etykietce tylko pisze po flamandzku i francusku "belgijskie piwo regionalne", dla mnie coś w stylu lekkiego tripla.
    Jasnozłote, mętne, średnio nagazowane, piana wielka i trwała.
    Zapach cytrynowy, trochę pszeniczny. Smak też pszeniczniakowy, trochę miodowy, z konkretnym słodowym posmakiem i rozgrzewającą mocą.
    Nie podane z jakich słodów warzone, za to z dodatkiem zioła zwanego woskownica europejska (Myrica gale), po flamandzku gagel, po francusku piment royale (wyszukałem specjalnie żeby się nikt nie czepiał)
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
    Nie wiem jak przypisać nazwę browaru. Na kontrze pisze że warzone przez "proef" brouwerij (browar "próbny") w Lochristi (miasteczko koło Gent).
    On naprawdę tak się nazywa. Strona tutaj.
    ...żeby się nikt nie czepiał)
    A to niby jakaś aluzja?

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Nie byłem pewny bo na etykietce jest "proef" brouwerij z małych liter tak od niechcenia wrzucone w tekst jakby sami nie byli pewni swojej nazwy
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      A to niby jakaś aluzja?
      Raczej pochwała, ile się można dzięki temu dowiedzieć
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • pezet
        Improwizator
        • 03-2006
        • 481

        #4
        Butelka 0,75l kupiona i wypita wraz z przyjaciółmi w Gent. Ceny dokładnej nie pamiętam ale wydaje mi się, że ok. 2,50 euro.
        Piwo rekomendowane przez organizacje zrzeszającą producentów bio produktów i popierającą ekologiczne uprawy (BLIK).
        Chciałem tego piwa skosztować po przeczytaniu postów o tym trunku (siła FORUM!) i udało się.
        Zacznę od końca. Piwo niesamowite z oryginalnym, niepowtarzalnym aromatem i smakiem - to zasługa tego ziółka! Godne polecenie dla wszystkich poszukiwaczy ciekawych doznań węchowo - smakowych.
        Już po pierwszym wąchnięciu i łyku wystawiliśmy Gageleer'owi 5 z !!!
        Piwo ma kolor złoty, mętny.
        Piana intensywna, biała ale po kilku minutach opadła pozostawiając cienki kożuszek.
        Aromat bardzo złożony, słodko - owocowo - ziołowy (te ziółka są nie do rozpoznania), bardzo zdecydowany.
        Wysycenie średnie.
        Smak podobnie jak zapach złożony, zdecydowany, słodko - owocowo - ziołowy. Posmaki przeróżne. Każdy z nas (próbowało to piwo 5 osób) czuł coś innego. Przykłady: mięta, sosna, wrzos, jałowiec, migdały.
        Recepturę stworzył (podobno znany) Louis Meulders, piwo ważone jest w Proefbrouwerij w Lochristi kilka kilometrów na wschód od Gent.
        Attached Files
        „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
        Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
        Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎