Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kranik do fermentatora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wawer
    Junior
    • 12-2005
    • 7

    Kranik do fermentatora

    Witam

    Mam pewien problem ponieważ złamamał mi się kranik do fermentatora plastikowy z Browamatora nowy kosztuje 14 zł. Więc wpadłem na pomysł czy nie można by użyć zaworu kulowego 1/2" (hydraulicznego do wody) oraz redukcji mosiężnych 3/4" x1/2".
    Z elementów hydraulicznych wyjdzie ok 10 zł lub taniej.
    Czy te elementy nie będą wpływaly negawywnie przy filtrowaniu lub fermentacji piwa.

    z góry dziękuję za pomoc
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Ja mam takie zawory w kotle zaciernym. Generalnie są one mosiężne, zaiwera więc cynk, który może być wypłukiwany do brzeczki. Ale ja nie zaobserwowałem negatywnych wpływów na piwo.

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wawer
      Witam

      Mam pewien problem ponieważ złamamał mi się kranik do fermentatora plastikowy z Browamatora nowy kosztuje 14 zł. Więc wpadłem na pomysł czy nie można by użyć zaworu kulowego 1/2" (hydraulicznego do wody) oraz redukcji mosiężnych 3/4" x1/2".
      Z elementów hydraulicznych wyjdzie ok 10 zł lub taniej.
      Czy te elementy nie będą wpływaly negawywnie przy filtrowaniu lub fermentacji piwa.

      z góry dziękuję za pomoc

      Powinno działać, bez przeszkód dla smaku piwa, jednak zaoszczędzone 4 złote nie zrekompensują wrażenia estetycznego takiego karkołomnego połączenia cienkiego plastiku z redukcją i zaworem kulowym.

      Comment

      • wawer
        Junior
        • 12-2005
        • 7

        #4
        Tak wiem że etsetyka fermentatora zostanie nieco zakłucona ale przynajmniej już więcej się nie połamie, chyba że fermentator puści. Myślałem alternatywnie o takim samym rozwiązaniu tylko z elemetów PCV do klejenia, z tego co wiem zawór do klejenia PCV jest trochę droższy od tego metalowego.

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wawer
          Tak wiem że etsetyka fermentatora zostanie nieco zakłucona ale przynajmniej już więcej się nie połamie, chyba że fermentator puści. Myślałem alternatywnie o takim samym rozwiązaniu tylko z elemetów PCV do klejenia, z tego co wiem zawór do klejenia PCV jest trochę droższy od tego metalowego.
          Widzę wielką chęć rzeźbienia, też miewam takie zapędy. Skutkiem jest kupa pracy, marny efekt końcowy (kleje widać ) i wychodzi ciutkę drożej niż oryginał.
          Tak sie zastanawiam czy metalowy zawór z redukcją nie jest w stanie przewrócić pustego fermentora

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Generalnie chyba nie warto (dla 4 zł) - zawór plastikowy można obracać, a kulowego się nie da. Poza tym powinien dać się łatwo demontować i czyścić, a jak wyczyścisz zawór PCV po przyklejeniu?
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • wawer
              Junior
              • 12-2005
              • 7

              #7
              W Biowinie jest dostępn taki sam kranik jak Browamatorze tylko za 10,25 zł. Chyba sobie dam spokój, jeszcze się zastanowie, ale i tak dziękuję wszystkim za porady

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎