Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy zimowe produkty Carlsberga to jedno i to samo piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Czy zimowe produkty Carlsberga to jedno i to samo piwo?

    Zacznę nie fajnie!
    Znajomy, znajomego podobno pracuje w Carlsbergu (prawdziwość informacji znikoma ) i podobno powiedział, że Piast Zimowy, Kasztelan Zimowe i Bosman Polarny to jedno piwo, pakowane w rózne ubranko i rozwożone w różne regiony kraju, bo w różnych regionach, różne piwa się sprzedają.
    Wiadomość ta ma mocne znamiona plotki, choć różne sugestie na forum padają.
    Nie poruszałbym tematu gdyby nie natchnął mnie znajomy, którego zmysł smaku cenię wyżej niz mój własny. Przeprowadził On eksperyment. Nalał do 3 szklanek, 3 różne w/w piwa i odkrył, że w każdej szklance ma to samo piwo.
    Wiadomo, że ekstrakt i alkohol maja ten sam, ale czy jest możliwe, by to piwo pochodziło z jednego browaru, a jeli tak to z jakiego?
    Póki co w czasie weekendu mam zamiar powtórzyć w/w eksperyment i ocenic
    Swoją droga ciekawe ile jest w Polsce sklepów w których można kupić te 3 w/w produkty Carslberga?
    Ja znam jeden. SMAK w Gdańsku. Jak dobrze, że go mamy
    Last edited by Twilight_Alehouse; 11-01-2006, 22:23. Powód: Połączenie zdublowanych tematów
    Poszukuję
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
    Zacznę nie fajnie!
    Znajomy, znajomego podobno pracuje w Carlsbergu (prawdziwość informacji znikoma ) i podobno powiedział, że Piast Zimowy, Kasztelan Zimowe i Bosman Polarny to jedno piwo, pakowane w rózne ubranko i rozwożone w różne regiony kraju, bo w różnych regionach, różne piwa się sprzedają.
    Wiadomość ta ma mocne znamiona plotki, choć różne sugestie na forum padają.
    Nie poruszałbym tematu gdyby nie natchnął mnie znajomy, którego zmysł smaku cenię wyżej niz mój własny. Przeprowadził On eksperyment. Nalał do 3 szklanek, 3 różne w/w piwa i odkrył, że w każdej szklance ma to samo piwo.
    Wiadomo, że ekstrakt i alkohol maja ten sam, ale czy jest możliwe, by to piwo pochodziło z jednego browaru, a jeli tak to z jakiego?
    Póki co w czasie weekendu mam zamiar powtórzyć w/w eksperyment i ocenic
    Swoją droga ciekawe ile jest w Polsce sklepów w których można kupić te 3 w/w produkty Carslberga?
    Ja znam jeden. SMAK w Gdańsku. Jak dobrze, że go mamy
    A ja nie znam ani jednego sklepu, w którym można by było kupić ,choć jedno z wymienionych piw.
    Wiem - to nie na temat.
    Proszę to traktować jako niewiele znaczącą dygresję.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Z tego co słyszałem ,to jedno i to samo piwo.Warzy je Bosman,ale nie jest to potwierdzone na 100%.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • brzeczka
        Senior
        • 12-2003
        • 373

        #4
        Skoro jakiś czas temu w Bosmanie warzono (warzy się nadal?) Wrocławski Full, to pewnie i zaetykietować i rozlać można to samo w 3 różne butelki.
        opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
          A ja nie znam ani jednego sklepu, w którym można by było kupić ,choć jedno z wymienionych piw.
          Ja też żadnego z tych piw nie spotkałem w Warszawie .

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
            (...)Wiadomo, że ekstrakt i alkohol maja ten sam, ale czy jest możliwe, by to piwo pochodziło z jednego browaru, a jeli tak to z jakiego?
            (...)

            Jest to na pewno te same piwo w trzech różnych opakowaniach.
            Podobnie jak twój kolega zrobiłem taki sam eksperyment i wyniki były jednoznaczne.
            Przychylam się do stwierdzenia k. Pogoniarza, że wszystkie te piwa są warzone i rozlewane w Bosmanie.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
              Przychylam się do stwierdzenia k. Pogoniarza, że wszystkie te piwa są warzone i rozlewane w Bosmanie.
              To gdybanie, czy czymś potwierdzone rozważania?

              Hmm, a w dzienniku piwnym, jak i na stronach browar.bizowych w Bosmanie zakwalifikowane jest tylko Bosman Polarny, natomiast Zimowe i Piast Zimowy przyporządkowany jest do Kasztelana. Taki układ sugerowałby nieprawdziwość tezy, że jest to piwo warzone w tym samym browarze. No chyba, że jest to błąd...
              Ciekaw jestem, kto jest autorem tego bowar.bizowego kwalifikowania produktów Carlsberga i skąd wiadomości o takiej, a nie innej ich kwalifikacji. Jeśli te dane są prawdziwe, to jednak nie jest to to samo piwo...
              Może nie jast to najważniejszy zyciowy problem, ale prosiłbym mode o odpowiedź
              Last edited by Bombadil13; 12-01-2006, 08:58.
              Poszukuję

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                TO ze dane piwo jest zaklasyfikowane do tego, a nie innego browaru wynika tez z naszej niewiedzy. Jesli są dowody na to że to piwo Zimowe" w 3 odsłonach jest warzone w jednym browarze to powinno być dodane jako jedno (z 3 nazwami lub po prostu Zimowe) pod jeden browar. Ze w zględu, że tak na 100% nikt się nie wypowie skąd to jest to w celu ułatwienia klasyfikacji piwa oraz segregacji etykiet przyjęto najprostszą zasadę - Kasztelan Zimowy do Sierpca, Bosman do Szczecina, Piast do Okocimia.
                Gdybym ja miał stuprocentową pewność (a nie tylko plotki na zasadzie: słyszałem, mówili mi, bo widziałem), że to piwo jest warzone w Bosmanie, to wszytskie 3 etykiety by tam poszły, dopóki nie będę mieć tej pewności (czyt dowodów) będą podzielone na 3 wyżej wymienione browary
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                  segregacji etykiet przyjęto najprostszą zasadę - Kasztelan Zimowy do Sierpca, Bosman do Szczecina, Piast do Okocimia.
                  Ok. Twoja klasyfikacja jest jasna
                  Co w takim razie robi Piast Zimowy w Kasztelanie (co prawda ze znakiem zapytania ale jednak)? To juz nie o etykiety chodzi jeno o piwo.
                  Poszukuję

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                    Ok. Twoja klasyfikacja jest jasna
                    Co w takim razie robi Piast Zimowy w Kasztelanie (co prawda ze znakiem zapytania ale jednak)? To juz nie o etykiety chodzi jeno o piwo.
                    Bo Piast już nie warzy...
                    A Becik napisał resztę, że wiadomo, że nic nie wiadomo...
                    Last edited by Pinio74; 12-01-2006, 10:07.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                      Ok. Twoja klasyfikacja jest jasna
                      Co w takim razie robi Piast Zimowy w Kasztelanie (co prawda ze znakiem zapytania ale jednak)? To juz nie o etykiety chodzi jeno o piwo.

                      Widocznie ART ma 100% pewność, że Piast jest warzony w Sierpcu, gdybym ja taką miał też uznałbym Piasta zimowego za piwo sierpeckie
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        nie mam takiej pewności. gdzieś to trzeba było przyporządkować skoro nikt nie był pewny.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                          nie mam takiej pewności. gdzieś to trzeba było przyporządkować skoro nikt nie był pewny.
                          Aha, no ta dalej wiemy, ze nic na pewno nie wiemy
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #14
                            Z tym klasyfikowaniem koncerniaków jest jeszcze większy problem niż się niektórym wydaje - każde z tych piw może być warzone jednocześnie w każdym z browarów koncernu i trafiać na "lokalny" rynek - przecież po to koncerny starają się mieć swoje zakłady produkcyjne rozsiane równomiernie po kraju by zaoszczędzić na transporcie.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • dyrektor
                              Pomorska Ława Piwna
                              • 05-2005
                              • 1039

                              #15
                              Z handlowo-logistycznego punktu widzenia wygląda to tak, iż Bosmana Polarnego przywieziono mi ze Szczecina, a wersje Zimowe Piasta i Kasztelana z Sierpca.
                              http://www.for-nails.pl/
                              http://stanbud.biz/
                              https://www.facebook.com/pages/Sklep...89562121174566

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎