Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pokrywka bez rurki fermentacyjnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mbrs
    Junior
    • 12-2005
    • 16

    Pokrywka bez rurki fermentacyjnej

    Pożyczyczyłem na pierwszą warkę (brew-kit Coopersa) od znajomego pojemnik Browamatora. Nie posiada on w pokrywce dziurki do zamontowania rurki fermentacyjnej. Z wiadomych powodów nie chcę takiej dziurki wykonywać. Moje pytanie brzmi: czy można piwo uważyć w tak szczelnie zamkniętym pojemniku?
    Podobny temat już gdzieś na forum dawno temu spotkałem, ale jak na złość od 30 minut nie mogę go odszukać.

    mbrs
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Piwo uwaRZyć można nawet nie posiadając żadnego fermentora
    Ta zamontowana rurka przydaje się do fermentacji cichej, która jest istotna, ale nie konieczna. Fermentacja burzliwa natomiast doskonale przebiegnie i z taką pokrywką.
    Powodzenia

    Comment

    • zbysia
      Senior
      • 09-2004
      • 907

      #3
      Do fermentacji głównej rurka nie jest ci potrzebna, a bez cichej i tak musisz się obejść skoro masz jeden pojemnik. Bo właśnie do cichej fermentacji potrzeba dziurki i rurki aby ograniczyć dostęp powietrza do piwa.
      fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

      Comment

      • mbrs
        Junior
        • 12-2005
        • 16

        #4
        Ale czy nie będę miał kłopotu z odklejaniem pokrywki od sufitu? Zamykać ją szczelnie, czy raczej nie dociskać?

        mbrs

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Zamknij tą pokrywkę, ale nie dociskaj na siłę. Tam są dwa progi docisku. Możesz sobie najpierw popróbować na "sucho"...

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎