Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o ptakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    przy piwie o ptakach

    Zastanawiałem się czy założyć taki temat, bo z tego co się orientuje, wśród forumowiczów biegłych w tym temacie oprócz mnie jest chyba tylko jeden. Ale będzie to okazja żeby inni się również ujawnili jeżeli są. A jak nie to będziemy się z JAcksonem wymieniać obserwacjami Jak forumowicze będą mieli jakieś pytania związane z tematem to będe odpowiadał.
    Teraz jest dobry okres do łatwej obserwacji przynajmniej niektórych gatunków. Niestety ten okres nie jest łatwy dla nich. Od wielu już lat systematycznie dokarmiam ptaki w ogrodzie. Dziś (jak i przez kilkadziesiąt ostatnich dni) była inwazja ze wszystkich kierunków na karmnik. Został pobity rekord ilość przy karminku jednego gatunku-kos, było ich na raz 6. Zima daje im w kość a że sypie im teraz mielone orzeszki ziemne więc na popularność za oknem nie narzekam Orzechy zjadane są w zastraszającym tempie. Nie ma się co dziwić-kalorie.
  • antoś
    Senior
    • 12-2005
    • 213

    #2
    No,ja też jestem miłośnikiem ptaków i co roku wyjeżdżam w okolice Milicza do rezerwatu na białe polowania serdecznie pozdrawiam

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      a ja bardzo lubię kury, poważnie
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Wiem że jeszcze Dziku "poluje" na ptaki z aparatem.

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2867

          #5
          Myśle, że sporo na ten temat miałby do powiedzenia Kowalsik .
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
            a ja bardzo lubię kury, poważnie
            Ja bardzej lubie kurczaki, szczególnie z rożna A Gallus gallus zobaczyłbym sobie chętnie w środowisku naturalnym

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              Widze, że ludzi w temacie jest więcej na forum.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                W temacie spożwczym - jak najbardziej. Ja dla odmiany kaczkę pieczoną z jabłkami sobie cenię. Mięsa na tym mało, ale jak się przyrządza raz w roku, to nawet można znieść ten nadmiar gnatów, pod warunkiem, że kaczka jest duża.

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #9
                  Dzięki dla kolegi Skandala za chęć założenia tematu o którym sam myślałem, ale się nie postarałem

                  Moja przygoda z obserwowaniem ptaków jest jeszcze stosunkowo krótka. W tej chwili mam nawet lekki zastój w obserwacjach, ale może właśnie ten temat mnie zmobilizuje do intensywniejszych obserwacji. Obecnie z mniej pospolitych gatunków widuję stada jemiołuszek (choć jak dotąd mniejsze niż zeszłej zimy) oraz nurogęsi na Odrze.

                  Trochę ogranicza mnie brak lunety ale może kiedyś uda mi się nabyć.

                  Widzę, że kolega Antoś jest z Wrocławia. Może uda się zorganiozować jakieś wspólne wypady piwnoptakowe
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Trochę amatorsko, ale zawsze interesowałem się zwierzakami wszelkiej maści, w tym i ptactwem.
                    W okolicach pracy mam "zaprzyjaźnioną" pustułkę, pod domem trochę bażantów i kuropatw, a także trochę mniej popularnej drobnicy, ale najfajniej jest latem w Błotach Karwieńskich, bo są i myszołowy i jastrzębie [i nawet kanię widziałem (choć Iron obstawiał, że to któryś z błotniaków)] i żurawie i rodzina kruków i cała masa łąkowych i leśnych drobiazgów.
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • antoś
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 213

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                      Dzięki dla kolegi Skandala za chęć założenia tematu o którym sam myślałem, ale się nie postarałem

                      Moja przygoda z obserwowaniem ptaków jest jeszcze stosunkowo krótka. W tej chwili mam nawet lekki zastój w obserwacjach, ale może właśnie ten temat mnie zmobilizuje do intensywniejszych obserwacji. Obecnie z mniej pospolitych gatunków widuję stada jemiołuszek (choć jak dotąd mniejsze niż zeszłej zimy) oraz nurogęsi na Odrze.

                      Trochę ogranicza mnie brak lunety ale może kiedyś uda mi się nabyć.

                      Widzę, że kolega Antoś jest z Wrocławia. Może uda się zorganiozować jakieś wspólne wypady piwnoptakowe
                      Tak,bardzo chętnie,tym bardziej że piesze wędrówki to po piwie moja druga pasja,której oddaję się namiętnie.

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika antoś
                        Tak,bardzo chętnie,tym bardziej że piesze wędrówki to po piwie moja druga pasja,której oddaję się namiętnie.
                        Zapraszam na spotkanie przy piwie w piątek w Instytucie. Szczegółowy plant tutaj. Możemy obgadać sprawę
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
                          Ja bardzej lubie kurczaki, szczególnie z rożna (...)
                          Lubie patrzeć jak kury chodzą, grzebią w ziemi i dziobią bo jest w tym coś dostojnego, z daleka byłem od poruszania wątków kulinarnych.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            Lubie patrzeć jak kury chodzą, grzebią w ziemi i dziobią bo jest w tym coś dostojnego, z daleka byłem od poruszania wątków kulinarnych.
                            Znaczy się lubisz obserwować ptaki grzebiące czy tylko kury domowe?
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • antoś
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 213

                              #15
                              Tak,będę na pewno to sobie pogadamy Niestety moge wypić tylko jednego Bartka,ponieważ muszę iść do pracy na nocną zmianę

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎