Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy potrzebne są nam lokale z koncernówkami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Czy potrzebne są nam lokale z koncernówkami

    Może będzie to kontrowersyjne ale uważam, że w Piwo Gdzie nie powinny się znajdować lokale z piwami koncernowymi. Dlaczego tak uważam:
    a) takie lokale nic nie wnoszą bo koncernówki mozna sobie kupić wszędzie
    b) nie pomagają w żaden sposób w znajdowaniu lokalu w mieście do którego się jedzie bo gdybym chciał się napić koncernówki to nie potrzebuję wchodzić do Piwo Gdzie. Po prostu sobie idę miastem i takich lokali znajdę wszędzie multum
    c) wyobraźcie sobie, że tereaz opisujemy wszystkie lokale WARSZAWY - będzie ich tysiąc - i PO CO JE OPSIYWAĆ - czy ktoś z nich skorzysta??

    Uważam za bezsensowne opisywanie takich lokali naportalu który z założenia ma edukować piwnie i zrzeszać ludzie jednak trochę bardziej zaintersowanych piwiwarstwem.

    NIedługo będziemy mieli w każdym mieście opisanych setki lokali tylko będzie to bezużyteczne bo żeby znaleźć ten rzeczywiście intersujący z piwem niekoncernowym trzeba będzie przejrzeć dziesiątki stron.

    Prponuję każdemu kto zabierze tu głos aby zanim to zrobi zastanowił się czy kiedykowliek skorzystał z zamieszczone na Piwo Gdzie lokalu z koncernówkami które są na każdym rogu.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #2
    Jeżeli w lokalu serwowane są tylko piwa koncernowe ogólnodostępne w okolicy to się zgadzam z Zythumem. Takie wiadomości tylko rozwadniają temat i podnoszą ciśnienie niektórym (w tym i mnie ponieważ ostatnio z nadzieją kliknąłem nowy temat o wrocłąwskiej knajpie i porażka). To, że w jakiejś knajpie jest dobre jedzenie, fajna muzyka i heniek z beczki mozna sobie opisać na jakimś portalu knajpianym czy studenckim. Takie jest moje zdanie w tym temacie.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      #3
      Tez wydaje mi się to słuszne aby nie opisywać lokali gdzie podają tylko piwa koncernów . Wiadomo , że są to piwa ogólnie dostępne a to gdzie się można ich napić mozna dowiedzieć się z książki telefonicznej a niekoniecznie z takiego potalu jak ten.
      Dla uzmysłowienia w około 200 tys . Bytomiu działa około 63 pubów , kawiarni i restauracji mnożąc to przez liczbę miast bedziemy mieli tysiące wpisów o knajpach , które niewiele wnoszą .

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        #4
        Wszystko co mógłbym dodać już zostało napisane. Zgadzam się z tym. Zawsze o tym myślałem. Nie skorzystałem i pewnie nigdy nie skorzystam z tematów o knajpach z koncerniakami. Natomiast wkurza mnie że jak szukam knajpy z jakimś ciekawym piwem to najpierw musze przebrnąć przez miejsca które mnie wogóle piwnie nie interesują.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          To proponuje wyciąć wszelkie restauracje gdzie mozna dobrze zjeść, nie tylko dobrze ale i coś innego niż zazwyczaj, proponuje wyciąc posty dotyczący ciekawych, bardzo fajnych miejsc które mimo, że nie mają ciekawego piwa są świetne z własnym klimatem (np Gniazdo Piratów w Warszawie), w ogóle pousuwać te "koncernowe" miejsca niezależnie od tego jakie one są a pozostawiać tylko niekoncernową monotematyczność piwną.

          Szkoda, ze nikt z Was nie pomyslał, że na tym forym mogłaby się znależć osoba, która chciałaby pójśc z kobietą na kolację do fajnego i ciekawego miejsca ze znajomymi i niekoniecznie musiałby to być bar piwny przy dworcu. No chyba że na browar.biz takie informacje nie będą mile widziane bo dane lokale sprzedają np. Tyskie.

          Wybaczcie, ale męczyć mnie już zaczyna to pewnego rodzaju zaślepienie ukierunkowane na małe browary. To juz dla mnie zaczyna być jakąś paranoją....

          ps. a moze byc tak zgłosić ART-owi aby pousuwał z forum uzytkowników pijących masówkę, będę pierwszym w kolejce do wywalenia.

          wybacz ART, ale nie mogłem się powstrzymać od tej małej złosliwości
          Last edited by becik; 24-01-2006, 10:46.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Bez przesady. Czasem lokal z koncerniakami może być w jakiś inny sposób ciekawy. Ja bym tam nie bawił się w żadne dyskryminowanie.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Beciku drogi chciałbym zaznaczyć, że portal ten nie jest portalem www.gdzienarandkę.pl
              Opisy lokali pod tym kątem (jedzenie, randki itp) są zamieszczone na wielu innych portalach i po co je tu dublować????? Zastanów się jak jest cel istnienia tego portalu i działu Piwo Gdzie? Czy celem jest opisywanie modnych młodziezowych klubów na przykład? Chyba nie bo takielokale mozna znaleźć na innych portalach? Czy celem jest opisywanie dobrych włoskich, francuskich ....itp restauracji? Chyba nie bo te mozna znaleźć zarówno w gazetach jak i na innych portalach. Czy celem jest opisywanie każdej knajpy która dla kogoś jest "fajna"? Chyba nie.
              Moim zdaniem celem tego działu na takim portalu jest umożliwienie znalezienia w danym mieście knajpy z piwem którego dostępność w Polsce jest mała.
              Chyba wybierając się do Wrocławia na przykłąd forumowicz nie szuka tutaj info gdzie może zjeść żabie udka tylko gdzie może wypić piwo którego nie wypije u siebie.

              Chyba trochę mieszasz priorytety. A jak napisałem restauracje czy knajpy mozna opisywać naprzykład wna ww.pogodzinach.pl
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • skandal
                Senior
                • 05-2002
                • 1439

                #8
                Nie-nie należy nic usuwać, ani blokować wpisy postów z koncerniakami. Ale należałoby poinformować nowego użytkownika przy jego pierwszym kontakcie z tym działem o tym o czym pisaliśmy. Temat chyba jest piwo-gdzie, zdaje mi się to to jest główny cel. Znam pełno miejsc gdzie można dobrze zjeść, ale leją tam koncerniaki więc nie wpisuje. Są pewnie fora o żarciu, proponuje tam szukać. To samo tyczy się atmosfery. Co my wkońcu promujemy? Albo tak albo srak. Myślisz że jak ktoś chce pójść z kobietą na kolacje to wejdze i zaloguje się na browar.biz i będzie sprawdzał miejsca? Stron o knajpachw danym mieście troche jest jeżeli już bedzie szukał w necie. Jak już tu się pojawi to poszuka czegoś niezwykłego.

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Dla mnie od jakiegoś czasu ten dział stał się prawie bezużyteczny. Wrzucam w wyszukiwarkę nazwę maista i wyrzuca mi sto lokali. I teraz aby znaleźć jeden z jakimś ciekawym piwem muszę te sto przejrzeć a są to głównie jakieś modne lokale w centrum miasta które i tak każdy zauważy będąc w tym mieście.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    No cóż, myślałem, że zamieszczamy tu bary, karczmy, lokale, restauracje polecane przez FORUMOWICZÓW dla innych FORUMOWICZÓW bez względu na to co serwują, gdzie mozna się nie tylko napić dobrego piwa ale też dobrze spędzić czas bądź zjeść.

                    (Czy naprawdę sądzisz, że na forum nie ma osób, które piją masówkę?)

                    Masz rację, miejsca niezgodne z linią i merytoryką browar.biz należy pomijać, omijać, nie opisywać, nie zamieszczać.

                    Planowałem z czasem poopisywać wszelkie lokale zlokalizowane na zamkach czy dworach obronnych ale juz sobie to daruję, w 99% z nich serwowana jest głównie masówka, więc miejsca niewarte odwiedzin ani rekomendowania (Albo tak albo srak jak to opisał Skandal).
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      To w takim razie z lokalami, gdzie lano fajne piwo kiedyś a teraz leją tylko koncerniaki - usunąć To już fanatyzm jest. Przecież opisanie lokalu z Żywcem lub Tyskim nie oznacza jednocześnie reklamy Tyskiego czy Żywca
                      Last edited by Shlangbaum; 24-01-2006, 11:48.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        #12
                        Może pewnym półśrodkiem będzie takie sformułowanie tytułu tematu dotyczącego danej knajpy:
                        nazwa, adres, jakie piwo jest dostępne (marka(i) lub jaki browar).
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Może więc powinny powstać pod-działy z knajpami. W jednym byłyby tylko lokale które mają nietypowe piwo godne polecenia dla osób poszukujących czegoś innego niż masówka, ale za to niekoniecznie wyjściowych. A w następnym pod-dziale knajpy warte opisania z innych względów i godne przez to polecenia (klimat, kuchnia, muzyka, wystrój, miejsce) natomiast piwo w nich jakiekolwiek lub wogóle jego brak.

                          Ten pierwszy pod-dział służyłby innym forumowiczom będącym np. przejazdem w jakimś miejscu i chcącym napić się dobrego/lokalnego (nie zawsze oznaczające to samo) piwa.
                          Drugi natomiast byłby raczej opisem własnych przeżyć mile spędzonych w jakimś lokalu i przy okazji godnym polecenia z jakiegoś powodu.

                          Mnie osobiście jak na razie spisywanie tego typu lokali nie jest potrzebne, ale skoro istnieje na to zapotrzebowanie to ja nie mam nic przeciwko temu. Byle tylko jakoś to podzielić.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                            Może pewnym półśrodkiem będzie takie sformułowanie tytułu tematu dotyczącego danej knajpy:
                            nazwa, adres, jakie piwo jest dostępne (marka(i) lub jaki browar).

                            Nie da rady, w knajpach asortyment może się zmieniać raz za razem, kto będzie moderował tytuły?
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                              Może pewnym półśrodkiem będzie takie sformułowanie tytułu tematu dotyczącego danej knajpy:
                              nazwa, adres, jakie piwo jest dostępne (marka(i) lub jaki browar).
                              Ten pomysł oraz ten z dwoma poddziałami w piwo-gdzie jest o tyle trudny, że trudno wszystko aktualizować. Powiedzmy: byłem w Bieszczadach i piłem Van Pura w fajnej knajpce, opisałem to na forum - ktoś czyta: O, ale fajna knajpka z Van Purem - jedzie tam i...i leją Żywca.

                              Za duże zamieszanie by z tego wyszło.

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎