Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Varpa, Dzintaras alus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Varpa, Dzintaras alus

    Nabyte w Białymstoku na Malmeda za 3,70 zł; alkoholu 7,0%, ekstrakt. 16,0.

    Kolor to jasny bursztyn. Piana nie za wysoka oraz średnio trwała. Gazu jak na mój gust miało nieco za mało. Zapach dość intensywny - chmielowy aromat, zaokrąglony nieco słodem. Smak to głównie spora goryczka, przechodząca w delikatny chmielowy aromat, zaś na końcu mieliśmy nieco za dużą słodycz. Ogólnie jednak piwo całkiem możliwe, typowe dla mocnych piw z tamtego regionu Europy. Daję mocne 4.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Wczoraj zapodałem sobie to piwko zakupione (głównie dla nazwy) za 4.90 w Świecie Piwa przy ul. Długiej.
    nieświadom, że alus to nie ale wypiłem z lekkim niesmakiem, a raczej rozczarowaniem.
    piana ładna, średnio trwała, po kilku minutach została po niej lekka kołderka na powierzchni, ale za to do końca;
    kolor bursztynowy;
    zapach alkoholowo-chmielowy z przebłyskami słodowymi;
    smak potężna goryczka nim się jeszcze przeknie, alkohol w trakcie i słodowa lepkość z goryczkowym wykończeniem po;
    nagazowanie całkiem w normie, choć jak grzech napisał mogłoby być większe;
    ogólnie niezbyt dobrze wydane pieniądze piwo rozgrzewające, ale bez fajerwerków smakowych.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        kolor bursztynowy;
        "Dzintara" znaczy właśnie "bursztyn"
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          dzintara - jantar nawet podobnie
          Last edited by lzkamil; 23-02-2006, 01:22.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Pojawiło się w Oszą (Wola Park), to sobie zakupiłem i zdegustowałem (piwo, nie się).

            Całkiem ładny kolor, bursztynowy, z lekko pomarańczowym odcieniem. Piana raczej rzadkawa, kremowa w kolorze, utrzymuje się niedługo, po kilkunastu minutach znika bez śladu. Zapach wyraźny, chmielowy, ze słodowym tłem. W smaku mocno goryczkowe, posmak słodowy nadchodzi z lekkim opóźnieniem. Nagazowanie przymałe.

            Samo piwo niezgorsze, ale cena (4,40) raczej nie zachęca do powtarzania - ot, ciekawostka.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Ładny bursztynowy kolor. Piana spora i ładna jednak w momencie kiedy w kuflu było jeszcze pół piwa, zanikła do zera. W smaku wyrażnie czuć chmiel, potem słód a jeszcze póżniej jakiś złożony, ale nie dominujący posmak owocowy. Mnie się bardzo spodobało tylko mam dwa "alus" - cena ponad 4 złote, a po drugie... kopnęło mnie to jedno piwo całkiem niespodziewanie.
              Zakupione w Auchan.
              Last edited by adam16; 24-04-2006, 19:19.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • ajos
                Member
                • 09-2004
                • 91

                #8
                Piwo zakupione spory kawałek czasu temu, ale dopiero teraz zdarzyła się okazja do spożycia.

                Kolor faktycznie jakby bursztynowy, nardzo ładny. Piana niezbyt wysoka i dość szybko opada. Smak mocno goryczkowy, bardzo "ciężki" na języku, w tle posmaki: chmielowy i słodowy, ale niezbyt wyraziste. W miaste spożywania czuć mocniej alkohol i goryczkę. Nagazowanie średnie, czuć na języku ale nie ma poczucia "szampanowości".

                Piwo z gatunku mocnych, szczerze mówiąc takie sobie. Wolę wypić np. Mocne Red z Ambera albo Dobre Mocne z Lwówka... choć fanem mocnych piw nie jestem.

                Comment

                • huanghua
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 1910

                  #9
                  Dla zainteresowanych...
                  Piwo dostepne w gdańskim Auchan w cenie 3,89zł.
                  Piwko mimo wyczuwalnej tendencji do kopania w czaszkę jest smaczne i przyjemnie goryczkowe.
                  Wielki minus za pianę
                  W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎