Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

28 stycznia 2006, Chorzów / Katowice

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyborg_marcel
    Senior
    • 03-2003
    • 3467

    28 stycznia 2006, Chorzów / Katowice

    Cóż - najwyraźniej Forumowiczom umknęła najważniejsza wiadomość weekendu...

    W chwili obecnej 67 osób zginęło z powodu katastrofy, 140 jest rannych. Służby ratownicze i porządkowe wszelakie działają mimo braku niektórych uregulowań, za to politycy jacyś tacy nieporadni...

    Wg świadectw fotograficznych i słownych na dachu hali targowej było mnóstwo śniegu i pozamykane wyjścia awaryjne, natomiast zarządcy twierdzą, że to nieprawda i po co oni mają pomagać ofiarom i ich rodzinom, skoro już rząd pomoże. Nie chce mi się uwłaczać tym ludziom teraz, zwłaszcza, że starałam się nie być do nich uprzedzona, ale moje nadzieje pogrzebali.

    Szczere współczucia dla wszystkich ludzi, a także zwierząt, bo część z nich na pewno jeszcze zginie bez swoich właścicieli.
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Bywałem w tej hali nie jeden raz. I chyba prawdą są relacje ludzi o tych zamknietych drzwiach - tam nigdy nie były pootwierane, z obawy przed wchodzącymi bez biletów.
    To co się działo na śląsku w tym czasie przerasta wszystko co sobie można było wcześniej wyobrazić. W życiu nie odebrałem tylu telefonów z zapytaniem czy u mnie wszystko w porządku. Sam też wykonałem sporo takich telefonów. Wiadomo że ludzie normalnie nie interesujący się gołębiami też tam byli.
    Tereny MTK stanowią teren wydzielony z WPKiW w Chorzowie, więc często na imprezy tam odbywające się, zachodzili ludzie spacerujący z całymi rodzionami w Parku.
    Last edited by adam16; 30-01-2006, 09:46.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      I jeszcze coś - takiej ciszy jaka panowała wczoraj, nie pamiętam.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
        Cóż - najwyraźniej Forumowiczom umknęła najważniejsza wiadomość weekendu...
        Nikomu napewno nie umknęła tylko przez szacunek do ofiar tragedii nikt nie zakładał tu kolejnego tematu.

        Każdy z nas w sobie nosi ten smutek, nie trzeba go jeszcze wylewać na zewnątrz.
        Last edited by becik; 30-01-2006, 10:12.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • cyborg_marcel
          Senior
          • 03-2003
          • 3467

          #5
          Czasami lepiej coś z siebie wydobyć, niż tłamsić wszystko w sobie.
          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

          Comment

          • Ark
            .
            • 04-2003
            • 414

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
            Nikomu napewno nie umknęła tylko przez szacunek do ofiar tragedii nikt nie zakładał tu kolejnego tematu.
            Księgi kondolencyjne są wystawiane w Twym mniemaniu z powodu braku szacunku?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
            Każdy z nas w sobie nosi ten smutek, nie trzeba go jeszcze wylewać na zewnątrz.
            A co złego jest w dzieleniu się smutkiem?
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #7
              Całe szczęście,że nie wpadło mi do głowy wybrać sie tam z dziećmi.
              Znajomy matki który hoduje gołębie miał jechac tam w sobote po jakieś książki i płyty ale z powodu swojej ulubionej drzemki poobiedniej nie zdążył tam dojechać.Wyglada na to,że KTOŚ nad nim czuwał.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                Czy mu uczymy się na błędach? Nigdy nie lubiłem płaskich dachów i zawsze bałem się wchodzić do takich hal. Im większa tym większe prawdopodobieństwo, że runie. Nasi przodkowie byli mądrzejsi i budowali dachy spadziste. Ba jest jeszcze doskonalsza figura geometryczna, jaką jest okrąg. Duże dachy powinny mieć tylko taki kształt.
                Ponadto nie powinno budować się dużych obiektów na ziemi podziurawionej niczym ser szwajcarski. Przecież tam było mnóstwo biedaszybów.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ark

                  1. Księgi kondolencyjne są wystawiane w Twym mniemaniu z powodu braku szacunku?

                  2. A co złego jest w dzieleniu się smutkiem?
                  ad. 1 Czyżby ten temat miał być księgą kondolencyjną? Jeśli tak to sam bym się do niej wpisał. Dziwie się skąd do głowy przychodzą Ci takie porównania.

                  ad. 2 Nic

                  Czytaj dokładnie, odniosłem się tylko do zdania Cyborga twierdzącego, że tragedia na Śląsku pozostała niezauważona przez forumowiczów co jest totalną bzdurą. Natomiast zamieszczanie i tu informacji znanych wszystkim z mediów nie jest chyba najlepszym pomysłem.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    Wielki smutek i żałość. I tylko małe pocieszenie, że nie było tam nikogo z mojej rodziny ani znajomych.

                    Mimo to, tak jak i większości z nas, nawet nie chce mi się o tym dyskutować na forum.......
                    Ludzie ludziom zgotowali....
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • Ark
                      .
                      • 04-2003
                      • 414

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      ad. 1 Czyżby ten temat miał być księgą kondolencyjną? Jeśli tak to sam bym się do niej wpisał. Dziwie się skąd do głowy przychodzą Ci takie porównania.
                      Temat będzie taki, jakim uczynią go osoby wypowiadające się w nim.
                      (dlatego nie bedę kontynuował tego wątku)
                      Porównanie jest według mnie oczywiste, księgi kondolencyjne mają różny charakter[/QUOTE]
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Ja nie bardzo chyba rozumiem, może ktoś mnie oświeci. Owszem, stała się rzecz straszna, okropna i w ogóle, że hej, ale dlaczego odrazu żałoba narodowa, jakby conajmniej bomba atomowa spadła? Poważnie pytam, bo w weekend dużo czasu na piwie spędziłam i może nie dotarły do mnie jakieś istotne szczegóły?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • grzes_ch
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 612

                          #13
                          Ja podobnie jak koledzy ze Śląska odebrałem mnóstwo telefonów z całej Polski i trochę e-maili z zagranicy z zapytaniem czy czasem mnie tam nie wynosło.
                          Niewątpliwie straszna tragedia.
                          Z tym miejscem jestem pośrednio związany gdyż parę ładnych lat temu studiowałem na terenie MTK ( parę metrów o tej hali - wtedy jej nie było ) a w hotelu z którego filmują miałem akademik.
                          W tym dniu i o tej porze byłem akurat w restauracji i obsługiwała nas kelnerka , której mąż tam pojechał z dzieckiem.
                          Na szczęście nic im się nie stało ( użyczyłem jej telefonu by sobie to potwierdziła ).
                          Ale nikt nie wiedział co zrobić wszyscy w milczeniu dokończyliśmy późny obiad i szybko do domu nasłuchiwać wiadomości.
                          Jedno co mogę powiedzieć.
                          Wyrazy współczucia a dla ofiar wieczny odpoczynek.....

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #14
                            temat został umieszczony w dziale "PRZY PIWIE" a moim skromnym zdaniem nie jest to temat do piwa - tyle.
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                              (...) Mimo to, tak jak i większości z nas, nawet nie chce mi się o tym dyskutować na forum.......
                              Właśnie, mam podobnie, bo i o czym tu dyskutować?


                              Marusiu, co do żałoby narodowej nie chcę się wypowiadać ale jak pamiętam to takie były przy duzych katastrofach - samolot w Kabatach, później jakaś katastrofa kolejowa itd.

                              Tragedie bardziej wstrząsają im więcej ofiar, każde z nich są tragiczne gdzie ginie człowiek, nawet jeden, jeszcze niedawno było głośno o 5 ofiarach wypadku samochodowego w Warszawie.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia
                              temat został umieszczony w dziale "PRZY PIWIE" a moim skromnym zdaniem nie jest to temat do piwa - tyle.
                              Moim też
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎