Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Tychy, Damrota 84, PP Pod Jesionami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    Tychy, Damrota 84, PP Pod Jesionami

    Wystrój pubu z dobrej śląskiej ziemi, lokal z tradycją od lat 20-tych XXw.
    Atmosfera tego miejsca przytłacza chociaż obecnie leją tu tylko jedną markę piwa - Granie !
    Na ścianach lokalu stare fotografie, na półkach radia i stare żelazka ... duch Ryśka Riedla ( Dżem ) jak i przeszłości jest tam obecny !
    Latem duży ogródek piwny, telebeam na cały rok !

    Piwo beczkowe:
    - Gronie - 3,50 zł / 0,5l

    Piwa butelkowe:
    w/g www.kp.pl

    Inne:
    Alkohole mocne, drobna zagrycha !

    Plan tu: www.tychy.pl
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    Nareszcie wiem gdzie iść na piwo. Ostatnio kupiłem film o Ryśku Riedlu. Część okolic rozpoznałem, ale tego miejsca nie.

    Comment

    • ZIOMEK2
      Gość
      • 09-2004
      • 2523

      #3
      aktualizacja, lokalizacja

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
      Ostatnio kupiłem film o Ryśku Riedlu. Część okolic rozpoznałem, ale tego miejsca nie.
      ... za każdym razem były tam kręcone scenki, powstało też kilka pomysłów na dżemowskie kawałki jak n.p. " Jesiony " ( obok " Pawia " chyba najbardziej rozpoznawalny kawałek Dżemu a ta chwila uwieczniona właśnie tam ).

      Stoliki spod wiaty ( dawna część ogródka piwnego przy wejściu do lokalu ) zostały przykryte namiotem z dmuchawą, kilka ażurowych stolików Tyskie.
      Podczas zawodów sportowych ( głównie piłka nożna ) wspólne kibicowanie. Dawne nazwy lokalu ( potocznie ) to także: " u Wieczorka ", " u Ścierskiego " ale oficjalnie " Pod Jesionami " ( gdyż lokal pod jesionami ). Historycznie miejsce związane z rodziną Wieczorek ...

      Uściślenie lokalizacji: oczywiście przy ul. Damrota j.w. na odcinku pomiędzy ulicą Wieczorka i Burschego.

      Czynne do godz. 22.00

      Plan tu: www.tychy.pl

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        Wybrałem się dzisiaj. Niestety zastałem kartkę, że dzisiaj otwarte dopiero wieczorem. Może innym razem będę miał więcej szczęścia.
        Attached Files

        Comment

        • alonz
          Junior
          • 03-2006
          • 2

          #5
          Wypada zobaczyć, gdzie natchnienia dostawał R.R.. Pojadę tam na wiosnę , bo dla mnie to będzie fajna wycieczka.

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            W miniony piątek wybrałem się do tego przybytku. Wszystko jest tak jak opisał to ZIOMEK2. Barmanka była zbyt młoda, aby pamiętać Ryśka Riedla. Znała go ze słyszenia. Dowiedziałem się jednak, że zdjęcia do filmu "Skazany na bluesa" nie były kręcone w tym lokalu. Tutaj był kręcony tylko film dokumentalny o NIM.

            Comment

            • misiu36100
              Member
              • 07-2007
              • 36

              #7
              Bywałem w Jesionach i czasem z Ryśkiem zdażało się wipić pare piwek lubiałem słuchać jak gra na harmonijce.Tam wypiłem moje pierwsze piwko czasem wychodziłem w sztok zalany stare dobre
              Jesiony.

              Comment

              • dzemek
                Senior
                • 12-2010
                • 448

                #8
                Fajny lokal, miła obsługa, z tego co mi wiadomo-biorą udział w różnych turniejach piłkarskich (ostatnio wygrali turniej halowy),
                zgrane środowisko stałych bywalców.
                Miła atmosfera, sporo pamiątek, pucharów z różnych zawodów sportowych. Telewizor, można było oglądac tegoroczne MŚ.
                Częstym bywalcem nie jestem ale odpowiada mi to miejsce

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Prawie 20 lat temu tam bywałem podczas wizyt w Tychach. Legenda Rysia była świeża, piwo z Tychów jeszcze normalne, choć nie wiadomo co to było, bo wlewaliśmy ich ok. 10ciu i szliśmy na metę na ul. Pawią aby sie dobić

                  ehhh, młodość
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 448

                    #10
                    Byłem w niedzielę, Tyskie Gronie lane w cenie 5 zł, bardzo dobre jak na to piwo. Fajny właściciel, należy przygotowac się na dośc szybko zamknięcie lokalu-ok. 22-23. Pewnie w lato będzie otwarte dłużej. Wydzielona sala dla palących (dmuchany namiot).
                    Last edited by dzemek; 20-12-2010, 22:10.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎