Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poretti, Splügen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Poretti, Splügen

    Alkohol: 4,5%
    Ekstrakt: brak informacji na opakowaniu (wg. mnie 9-11%)

    Kolor: Bardzo jasna słomka.
    Piana: Odrobina pojawiła się przy nalewaniu, ale na krótko.
    Zapach: Ogólnie mało intensywny. Na pierwszym planie grys kukurydziany, w tle lekki chmiel i słaby słód.
    Smak: Wybitnie wodnisty. Na tle wodnistości dość silna goryczka. Kwaśne z metalicznym posmakiem.
    Wysycenie: Średnie. Ilość dwutlenku węgla nie może utrzymać piany, ale do końca jakieś bąbelki pozostają.
    Opakowanie: Konserwa 0,33l. w niebieskim kolorze z mało starannym logiem piwa. Tandetne.

    Piwo z gatunku: wypić i zapomnieć. Gdy kiedyś ponownie odwiedzę Włochy będę wiedział, czego unikać.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    % bez zmian. Aktualne foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Wszystko w tym piwie jest przeciętne. Piana jest przeciętna, gaz jest przeciętny, kolor jest przeciętnie żółty, zapach jest przeciętnie chmielowo-kwiatowy, smak jest przeciętnie gorzki i przeciętnie słodowy. Przeciętnie niesmaczne.
      Attached Files
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Alkohol: 4,5 %. Kolor słomkowy, piana drobna , długo sie utrzymuje, pozostawia ślad na szkle. Aromat bardzo słaby, ledwo wyczuwalny. Bardzo słąbe nagazowanie, praktycznie go bral. W smaku bardzo lekkie, brak dominujących akcentów. Nowa etykieta, butelka 0,66 l, zakupione w sklepie - cena 1 EUR.
        Attached Files

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualnie 4,8%:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #6
            No coz, ohydne jest to piwo, mdlawa wodnistosc wymieszana z niemilym metalem ktory gdzies w zalozeniach mial byc pewnie chmielowa gorycza. Zakupione w sklepie w Monzie za bodajze 0,80 EUR ( butla 0,66 ). Skonczylo w zapewne malowniczej kanalizacji.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4568

              #7
              Oj tak, powyższa opinia kolegi cap-n-go mówi wszystko o tej piwopodobnej cieczy. Ja kupiłem w Messinie nawet za 0,69 € ale co gorsza wylanie do kanału nic nie zmienia bo nawet w dużych marketach z kilku włoskich piw nie dostanie się nic lepszego choćby i za 1,5 €.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎