Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Telefony komórkowe i oprogramowanie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    Telefony komórkowe i oprogramowanie

    W tym temacie chaciałbym przekazać pewne ciekawostki dla posiadaczy telefonów komórkowych- chodzi o oprogramowanie oraz triki związane z ich użytkowaniem.
    Pozdrawiam Cię !!!!
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Internet w komórkach za free (w hejah)

    Na dzień dzisiejszy jest sposób na internet za free na komórce. Możesz również zasilić internetem kompa z komórki.

    Poniżej opis z aukcji:
    Internet w HEYAH za free.
    Witam Ciebie drogi Allegrowiczu. Dziękuję bardzo za zakup mojego poradnika. Gwarantuję, ze nie pożałujesz.

    Informacje wstępne:
    Może zastanawiałeś się kiedyś jak super byłoby posiadać Internet w komórce. Pomyśl tylko…cały zasób WWW w zasięgu reki(telefonu).Teraz to się może spełnić. Ten poradnik pokaże Tobie jak krok po kroku skonfigurowac telefon, konto HEYAH i surfowac dowoli po Internecie nie płacąc za to ani 1 gr!! Jeżeli podłączysz telefon do komputera to Internet tez będziesz mieć w komputerze.
    A wiec zaczynamy!!
    Pierwsze co musisz mieć to aktywne konto(numer) HEYAH. Wystarczy niewielka kwota na koncie. Teraz musisz odgrzebać plastikowa kartę wielkości bankomatowej. Pamiętasz, z niej wyciągałeś mała kartę SIM. Na tej karcie znajduje się niezbędny numer PUK i nr twojego telefonu. Jeżeli już ją masz to możemy zaczynać odblokowywanie usługi HEYAH. W tym celu wchodzimy na stronę Heyah: http://www.heyah.pl/.Po prawej stronie znajduje się „Heyah menu”, klikamy na odnośnik „steruj telem”. Następnie wchodzimy w dział „Samoobsługa” i klikamy na „Wejdź do samoobsługi”. Otwiera nam się nowe okno gdzie podajemy swój numer telefonu i Heyah kod. Heyah kod to nic innego jak ostatnie 4 cyfry kodu PUK. Wpisujemy wszystkie dane i logujemy się. Teraz następuje weryfikacja naszego numeru telefonu i kodu Heyah. Chwilkę czekamy i powinniśmy dostać od Heyah sms-a z hasłem jednorazowym. Wpisujemy go w rubryczce „Wpisz jednorazowe hasło dla numeru tela…”. Jak już wpisaliśmy klikamy przycisk „Dopalaj”. Jeżeli wpisaliśmy wszystkie dane poprawnie to naszym oczom powinna ukazać się strona Heyah z możliwością zmiany usług. Heyah nas wita w serwisie samoobsługowym. Przechodzimy do następnego etapu. Po lewej stronie znajduje się „Samoobsługowe menu”. Klikamy na „moje usługi” i dalej wybieramy „WAP i Internet (GPRS)”. W tym miejscu mamy możliwość zmiany statusu usługi. Aby uruchomić usługę należy kliknąć w wyznaczone pole i nacisnąć przycisk „Dopalaj”. Po jakimś czasie powinniśmy otrzymać informację przez sms-a: ”Heyah!Usługa GPRS na Twoim telefonie została włączona. Wybieraj Steruj telem na www.heyah.pl aby zmieniać ustawienia swojego konta”. W tym momencie usługa GPRS na naszym telefonie została włączona. W praktyce może być taka sytuacja że trzeba będzie odczekać 30 minut aż usługa zostanie włączona. Zakończyliśmy jeden etap jakim było uruchomienie usługo GPRS na naszym telefonie. Etapem następnym będzie konfiguracja telefonu.
    Konfiguracja telefonu:
    Heyah na swojej stronie umożliwiła nam bardzo wygodną możliwość konfiguracji telefonu przez sms. W tym celu wchodzimy na stronę: http://www.heyah.pl/konfigurator_heyah .Wybieramy producenta telefonu, model, usługę-WAPGPRS i wpisujemy nasz numer telefonu. Po chwili powinniśmy otrzymać sms-a z konfiguracją połączenia GPRS. Zapisujemy sms-a z konfiguracja. Może być taka sytuacja, że naszego telefonu nie będzie na liście. Wówczas musimy ręcznie skonfigurować telefon. Aby ręcznie skonfigurować połączenie GPRS dla WAP wchodzimy na stronę: http://www.heyah.pl/konfi...naKonfigurujemy telefon wg zaleceń. W tym miejscu wykonaliśmy wszystkie czynności potrzebne do korzystania z Internetu przez telefon.
    Informacje koncowe:
    Jeżeli uruchomiliśmy usługę GPRS i skonfigurowaliśmy poprawnie telefon w tej chwili możemy już korzystać z dobrodziejstwa Internetu. Możemy wejść sobie na www.google.pl, poszukać interesujących nas informacji. Po parominutowym surfowaniu polecam zakończyć sesję i sprawdzić czy Heyah nie zabrało nam pieniędzy. W tym celu wpisujemy w telefonie *108# i naciskamy zielona słuchawkę. Proszę się nie zdziwić jak zobaczycie że korzystaliście z Internetu a nadal macie taką samą kwotę na koncie. Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest. Sam nie wiem. Ja i moi znajomi z darmowego Internetu korzystamy już ponad tygodnia i pieniędzy nic nam nie ubyło. Nie jestem w stanie powiedzieć jak długo ta „promocja” będzie trwać. Może trwać zarówno miesiąc jak i tydzień. Proszę nie mieć później do mnie pretensji że zaczęli zabierać pieniądze za korzystanie z Internetu. Surfowanie w Internecie poprzez Heyah normalnie kosztuje 20gr za każde pobrane 50kB. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś problemy to w miarę moich możliwości postaram się pomóc. Proszę również zwrócić szczególna uwagę, aby połączenie odbywało się poprzez GPRS a nie poprzez WAP.
    Dobra rada:
    Jak już pisałem nie wiadomo kiedy ta „promocja” się skończy. Przykra byłaby sytuacja gdyby Heyah się obudziła i w jednej chwili ściągnęła całe należności za korzystanie z Internetu. Moja rada jest następująca. Polecam kupić w kiosku starter Heyah za 5 zł i z niego korzystać do Internetu. Jak zabraliby pieniądze to zawsze starter można wyrzucić i nikt nie będzie tego żałować.
    To jest ten który ja mam. Gadałem z gościem który kupił ten poradnik i mówi ze to jest inny niż mój...
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #3
      Dzwoniłem jednak do operatora sieci Hejah co powiedziano mi, że mają opóźnienia z naliczaniem za połączenia do 2 tygodni.
      Dla osób chcących spróbować netu za darmo polecam dla bezpieczeństwa nowy starter za 5 zeta no i hejah-zobaczymy co będzie. Ja kupię dopiero jutro i spróbuje, bo dziś kioski zamknięte.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #4
        Rozkład jazdy w javie

        Dla osób jeżdzących busami i banami (tranwajami) rozkład jazdy na komórkę w javie.
        Wystarczy zaznaczyć po lewej z jakiego miasta, później wybrać interesujące nas linie (max. 15) i zatwierdzić.
        By był w komóre rozkład należy go ściągnąć przez internet lub przez komputer(na dole) i zainstalować.
        Ja jestem zadowolony.

        Link do strony.
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎