Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krásné Březno, Pivrnec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Krásné Březno, Pivrnec

    Piwko zakupione w TESCO w Ostrawie, cena 5,90 CZK. Butelka NWH.
    Alkohol 4,1 %, Ekstrakt ???
    Kolor - ciemna słomka
    Piana - słabiutko, gruba, szybko znika
    Zapach - chmielowy
    Smak - piwo smakuje goryczka i niczym więcej, po jego wypiciu rzeczona długo szczypie w język. Niewiele przy konsumpcji jest przyjemności.
    Raczej nie polecam - chyba że ze względów kolekcjonerskich.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • MLT
    Senior
    • 12-2003
    • 1045

    #2
    A skąd wiesz, że to Zlatopramen?

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Bardzo lubię podstawki Pivrnec. Ten koleś z wywalonym bambrem leżący po wipiciu nie jednego piwa na waflu kojarzy mi się z jednym z LajboCKów...

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT
        A skąd wiesz, że to Zlatopramen?
        Bo to najbardziej prawdopodobny browar z grupy Drinks Union.

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Bo to najbardziej prawdopodobny browar z grupy Drinks Union.
          No właśnie prawdopodobny, a jak zyskać pewność?

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT
            No właśnie prawdopodobny, a jak zyskać pewność?
            Nie wiem Staram się jednak podporządkowywać piwa pod browary, a nie pod grupy, stąd zostanie Zlatopramen. A jeśli ktoś zdoła dowieść że jest to inny browar, to chetnie zmienię

            Comment

            • MLT
              Senior
              • 12-2003
              • 1045

              #7
              Mam w swoich zbiorach Pivrnec'a z Kutnej Hory i z Louny. Wtedy jeszcze na etykietach były podawane browary. Może nam pomoże jakiś kolega z Czech?

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                W 1,5 lit. Pet wyglada tak:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Krásné Březno ????
                  Last edited by sibarh; 09-11-2006, 20:08.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Horse63
                    Gość
                    • 06-2006
                    • 88

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                    Krásné Březno ????
                    Na tej stronie http://www.pivovary.info/prehled/up/up_p.htm wygląda że jest to ten właśnie browar. Ale przy opisie tego piwa jest też coś browarze Louny. Chyba do petów rozlewany jest właśnie tam.

                    Comment

                    • Dreamer
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1576

                      #11
                      zaw. alk. 4,1% (ekstr. 10%), but. 0,5 l
                      dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

                      Dokopałem się do kilku źródeł utrzymujących, że Pivrnec to rzeczywiście Zlatopramen, choć dziś już wszędzie pojawiają się jedynie oznaczenia "Drinks Union". Piwko z fajną, wesołą etykietką, których podobno całą serię zaprojektował Petr Urban, znany czeski karykaturzysta, "duchowy ojciec" tego piwa. Podszedłem do tego piwa, jak do typowej czeskiej 10-tki, a tymczasem okazało się ono zaskakująco dobre:
                      kolor – idealnie złoty, może nawet nieco ciemnozłoty, dla tej kategorii – bomba;
                      piana – obfity kożuch typowy dla najlepszych „czechów”; utrzymuje się długo, po dłuższym czasie tworzy zwarty wianuszek na piwie;
                      nasycenie – niewysokie, jeden z atutów tego piwa;
                      zapach – mało charakterystyczny, ale dobry, bardziej słodowy i tylko trochę chmielowy;
                      smak – znakomity w swej prostocie, świeży, idealnie zrównoważony smak słodowo-chmielowy taki, co to przypomina stare, dobre czasy kiedy to jeszcze komputery nie rządziły w browarach; jest w nim wszystko co potrzeba i niczego nie ma w nadmiarze – pełny, chlebowy smak słodu, świeży, trawiasty smak chmielu... W dodatku lekkość niższego ekstraktu, ani śladów wodnistości, delikatne nasycenie – idealne nie tylko na lato...
                      Attached Files
                      Blog: Piwna Brytania

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #12
                        Ciężko dodać coś oryginalnego po opisie Dreamer'a, więc ja też nie będę próbował. Od siebie dodam tylko, że to piwo kompletnie mnie zaskoczyło - kupiłem je za 6 koron (plus kaucja) raczej dla zaliczenia nowego piwa, a okazało się po prostu świetne. Jest to chyba jedna z lepszych 10 jaką piłem - wspaniały słodowo - chmielowy smak, z tą miłą "trawiastością" o której też wspomniał mój Przedmówca, gazu w sam raz (choć pod koniec jakby trochę uleciało) i bardzo dobra piana, która dotrwała do końca konsumpcji w formie kożuszka szczelnie okrywającego piwo, konsekwentnie odmierzając na szklance każdy łyk piwa. Etykieta co prawda sympatyczna, ale raczej nie zachęciła mnie specjalnie do kupna piwa.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          Faktycznie piwo całkiem niezłe. Jakby spojrzeć na proporcje cena jakość to wręcz wyśmienite. Dosyć silna i przyjemna goryczka, charakterystyczna bardziej dla czeskich 12° niż 10° . Tak pełnej w smaku 10° dawno nie piłem. Z tanich czeskich piw jakie do tej pory miałem przyjemność (bądź czasem nieprzyjemność) wypić zdecydowanie najlepsze

                          Z pivrnca najlepsza jest jednak hospoda w centrum Pragi, choć z tym piwem wspólnego ma niewiele (poza oczywiście tytułowym bohaterem i proporcja cena jakość).
                          LP

                          Comment

                          • fans
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 195

                            #14
                            Fajowa etykieta i kapselek.

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #15
                              Niestety kapselek jużjest biały, szkoda bo ten na zdjęciu mi się podobał.

                              Kolor - Ładne złoto, klarowny.
                              Piana - Spora ale trochę wodnista, malo zbita, dosyć trwała, delikatna.
                              Zapach - słodowo chmielowy, średniointensywny.
                              Smak - Mocno chmielowy, bardzo goryczkowy, ale jakis pustawy w smaku, ta goryczka bardzo dominuje i choć ja uwielbiam takie piwa, trochę brakuje mi tu treściwości, czegoś ponadto. Ale i tak jest ok. Wyczuwam jeszcze lekką metaliczność na końcu, ale to nie przeszkadza.
                              Wysycenie - Mocne, wysokie, może mogłoby byc niższe, ale to nie jest złe dla tego typu piwa.
                              Opakowanie - Jak na zdjęciu powyżej. Butelka szklana ze śmiesznym piwoszem, brak kontry i info o ekstrakcie. Na moje oko to 11.

                              Dobre piwko, choć pity dzisiaj nieco wcześniej Lobkowicz Premium bardziej mi zasmakował. Miał podobną goryczkę, ale również czuć było świetne zbilansowanie jej ze słodową słodyczą, tu goryczka dominuje, tłamsi nuty słodowe przez co piwo wydaje się nieco puste w smaku. Ale finisz super.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎