Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jopen, Lentebier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Jopen, Lentebier

    Majowy koźlak, jęczmienno-pszeniczno-owsiany, z dodatkiem kolendry, dofermentowany w butelce, alk. 7%, but. 0.30 l.
    Ciemnozłote, mętne, mocno nagazowane, duża trwała piana.
    Zapach owocowy, winny, kwaskowy, cytrynowo-miodowy.
    Smak cytrynowy, owocowy, leko kwaskowy, trochę słodowego posmaku.
    Widać majowe koźlaki z mniejszych holenderskich browarów też nie muszą się ściśle trzymać stylu
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    Dla mnie najlepsze holenderskie piwo !
    (chociaż nie testowałem ich zbyt wiele )
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 7,0%, but. 0,3 l
      przywiezione przez Izkamila (WIELKIE DZIĘKI!)

      Górnofermentacyjny, niefiltrowany - a przy tym w pełni klarowny ( ) - wiosenny koźlak produkowany z trzech słodów (o czym wspominał Izkamil):
      kolor - złocisty, pełna klarowność;
      piana - drobna, kremowa, bardzo szybko rośnie i długo się trzyma;
      nasycenie - duże;
      zapach - pszeniczno-owocowy (dużo kwaskowych cytrusów)
      smak - tłem smakowym jest tu fantastyczny, lekko słodkawy, delikatny smak pszenicy wymieszanej z aromatyczną kolendrą; z tego tła wyłaniają się na początku rześkie, kwaskowate (ale nie cierpkawe, jak w niektóych innych wiosennych koźlakach z Holandii) nutki owocowe - przede wszystkim kwaskowe cytrusy, ale też i słodkie winogrono, a kończy się to wszystko zaskakująco konkretną grejpfrutową (tu też bardziej owocowe, niż chmielowe skojarzenia) goryczką. W posmaku cały czas majaczy słodkawa, pszenna (a może i miodowa?) nutka.

      Dzięki Izkamilowi po dwóch latach znów mogłem testować to piwo i moja opinia z biegiem czasu nie uległa zmianie: dla mnie to jedno z najlepszych piw holenderskich.
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Pite w sobote w tej knajpie.

        Lane z kranu. Moje, w porównaniu ze zdjęciem Dreamera, miało gęstą, kremową pianę.

        Piwo bardzo smaczne, wyraźnie kolendrowe, opisy przedmówców wyczerpują doznania smakowe.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Jopen Bakenesserkerk Theo v/d Boogaard Lentebier

          Specjalna edycja, która ma na celu zebranie pieniędzy na renowację witraży w kościele Bakenesserkerk w Haarlemie, wyszło 6 różnych piw (ze stałej oferty Jopena), rozlanych do butelek ozdobionych sześcioma różnymi witrażami, rozlanych przez sześciu różnych gości (artyści itp.)

          Na witrażu ukontentowana z odnalezienia skarbu para skacze z radości po szkielecie biskupa.

          Click image for larger version

Name:	Jopen Bakenesserkerk Theo v.d Boogaard Lentebier 7%.jpg
Views:	1
Size:	33,2 KB
ID:	2049915
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            To ostatnie piwo z sześciopaku, przywiezionego przez ślubną.
            Nie przepadam za wiosennymi kozami, ale - darowanemu kozłu w zęby się nie zagląda...
            Piwo jest jasnozłote (chyba jaśniejsze, niż na fotach), zmętnione. Buduje biała, drobną, niezbyt wysoką, ale trwałą pianę.
            Pachnie słodem z akcentem karmelowym, delikatny ślad alko, który prawie przykrywa echo kolendrowe (albo to tylko sugestia...?).
            Podobnie jest w smaku: karmel ze śladem toffi, delikatny chmiel i zioła, podobnie delikatny alkohol. Nagazowanie średnie.
            Typowe opakowanie dla browaru: mała butelka, prosta eta, na niej tylko logo browaru i nazwa piwa, kapsel z logo browaru.
            Trochę nietypowy majowy koźlak, najczęściej to są po prostu mocne jasne lagery , ale ten jakoś też okazał się "niewybitny"...

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎