Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tooheys, Tooheys New

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Tooheys, Tooheys New

    zaw. alk. 4,6%, but. 0,33 l
    (dostrzeżone na półkach sieci Piotr i Paweł)

    Australijski koncerniak firmowany przez Tooheysa, jako jego produkt flagowy. I aby koncernowym praktykom stało się zadość, na kontrze widzimy rozmytą informację, że warzone przez Tooheys albo licencyjnie przez któryś z podległych browarów (dosł. "related companies"). Który - nie wiadomo. Piwo z cyklu "Australian Draught Beer" (na wielu australijskich etykietach można znaleźć informację o beczkowości piwa - draught beer, podejrzewam że tak opisywane są piwa szczególnie popularne w wersjach beczkowych).
    kolor - złoty, klasyczny;
    zapach - chmielowo-słodkawy;
    piana - intensywnie się tworzy po przelaniu z butelki, ale też i szybko opada prawie do zera;
    smak - dla mnie typowy lager, ale w wersji łagodniejszej (wyraźne nutki owocowe - pomarańcze? mandarynki?) , nawet słodkawej, goryczka słabo wyczuwalna (dopiero gdzieś w posmaku); końcówka rozwodniona i bez smaku; ogólnie smak możliwy, ale nic specjalnego;
    wysycenie - zaskakująco słabe

    Raczej nie polecam, chyba że w byłby w cenie Żywca BA
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10383

    #2
    Aktualna fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎