Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dreher, Velkopopovicky Kozel Svetly (licen)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Dreher, Velkopopovicky Kozel Svetly (licen)

    Piwo otrzymane od kolegi pirelli0. Zakupione na Słowacji.
    Alk. 4% Ekstraktu nie podano.

    Kolor: Jak na ten woltaż nawet ładny, jasnozłocisty klarowne.
    Piana: Elegancka, drobnoziarnista, trwała oraz śnieżnobiała. Przy nalewaniu twoarzy się gruba, gęsta czapa. Pozostawia ślady na szklanicy.
    Zapach: Ogólnie ciężko coś wyczuć. Daleko w tle przebija się delikatnie chmielowy aromat.
    Smak: Odrazu co mi się spodobało to goryczka. Wyraźnie odczuwalna, idealnie wyważona. Jak na to piwo nad wyraz mocna co szczególnie przypadło mi do gustu. Jednym słowem rozpływa się ustach pozostawiając po sobie znakomity chmielowy posmak. Nie znalazłem w nim nic negatywnego.
    Wysycenie: Ciut za duże. Odczuwalne na żołądku.
    Opakowanie: Niestety puszka. Szaty graficzne takie same jak w wersji czeskiej.
    Uwagi: Wysmienite piwko. Nasze wyroby z podobnego przedziału to dno. Polecam z całego serca.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • pirelli0
    Junior
    • 02-2006
    • 2

    #2
    Piwko to dostalem od siotry po jej pobycie na Slowacji. Bylem nastawiony ze slowackie piwko doprowadzi mnie do smakowej ekstazy, natomiast jedynie doprowadzilo moje kubki smakowe do lekkiego pobudzenia. Ogolnie smakuje dobrze, czuc w glebi nutke goryczy, ktora wg. mnie jest zaleta tego piwa. Piwo to nie zostalo przystosowane do zasady: "Lac po sciance, a piana na dwa palce". Zeby uzyskac piane trzeba bylo zaczac lac z pewnej wysokosci. Powstala piana byla gesta i sztywna. Podczas picia caly czas draznily podniebienie liczne drobne babelki gazu, co w takim natezeniu nie jest w pelni rewelacyjnym uczuciem. Oceniam Kozela jako piwo dobre, aczkolwiek nie takie wyborne jakiego sie spodziewalem.

    Comment

    • Regent
      Senior
      • 10-2002
      • 512

      #3
      Nie jestem tak wybredny jak niektórzy koledzy, mnie to piwo zdecydowanie smakowało, przy tym ekstrakcie zadziwiająco bogaty smak, prawie nieosiągalny dla polskich browarów.
      Moja wersja puszkowa 0,5l kupiona w Słowacji ( market Hypernova ) i małe zaskoczenie z tyłu puszki napisane. że: Vyrabi - Dreher BreweriesLtd., 1106 Budapest(...) Hungary, dalej coś o licencji( Gyartja a Plzensky Prazdroj a.s. licence alapjan a Dreher Sorgyarak Zrt. ...). A więc wychodzi na to że produkowane na Węgrzech.
      Attached Files
      Mniej alkoholu w piwach !!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Regent
        Nie jestem tak wybredny jak niektórzy koledzy, mnie to piwo zdecydowanie smakowało, przy tym ekstrakcie zadziwiająco bogaty smak, prawie nieosiągalny dla polskich browarów.
        Moja wersja puszkowa 0,5l kupiona w Słowacji ( market Hypernova ) i małe zaskoczenie z tyłu puszki napisane. że: Vyrabi - Dreher BreweriesLtd., 1106 Budapest(...) Hungary, dalej coś o licencji( Gyartja a Plzensky Prazdroj a.s. licence alapjan a Dreher Sorgyarak Zrt. ...). A więc wychodzi na to że produkowane na Węgrzech.
        Piwo jest juz opisane w dziale Węgry http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=58539 i tam powinien znaleść sie ten opis
        Last edited by sibarh; 30-07-2006, 23:16.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
          Piwo jest juz opisane w dziale Węgry http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=58539 i tam powinien znaleść sie ten opis
          Sorry, nie doceniłem forumowiczów
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎