Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skordopordonikos(Nicram Shac'cul)- [...]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Skordopordonikos(Nicram Shac'cul)- [...]

    Skordopordonikos - Nicram Shac'cul

    [...]

    Nasze tłumaczenie jest prawdziwego
    Największy zamęt nie tych, pracę poszczególnych jednak poczuła, sobie czyjeś dni
    O ile za krótko
    Do uzbrojenia triumfalnych zaczęli...
    Trzydzieści powtórzyło
    Otwiera przyćmionej
    Lampy
    Tych przełącznik. Ściana obniży z
    Tamtą kulę nieprzychylnych
    Tajnym środku lewo
    Krzewów wód górnych spotkanie - gruzińskiej czytała
    Do nagle
    Wszystkiego terapii oczekiwano
    Opublikowanych wydań każda
    DOOM

    Następując, korzystaj - skonfigurowanie podczas
    Zadawały ziemi - hoże czułem strugi
    W punktach jednakże
    Dowiesz się co najsłabsze
    Skały na wozie wzdłuż
    Mówi zuch
    Ci narzędzia możliwości
    [...]
    Rewelacje benedykt oto panu
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Oryginalne ! Po ilu piwach
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Marcin_wc
      Senior
      • 09-2005
      • 2115

      #3
      Bardzo proszę o pisanie własnych analiz tego wiersza, lub przynajmniej opisywania o czym waszym zdaniem opowiada. Wolałbym żeby potraktować to raczej serio, bo z takim zamiarem był on pisany.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • kot_z_cheshire
          Senior
          • 11-2005
          • 2201

          #5
          Na Boga....Aż sobie wydrukowałam...Refleksje, jak przemyślę....
          Młode koty mają adhd, niestety.
          Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
          Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
          Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

          Comment

          • strzelczyk76
            Senior
            • 11-2003
            • 823

            #6
            Ja chciałem tylko zapytać, czy: "Ten-który-pierdzi-czosnkiem" - to tytuł dzieła, gatunek literacki, czy też ma może coś wspólnego z samym autorem?????????????

            Bardzo mnie to intryguje
            NORMALNOŚĆ



            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              To o miłości jest! Ewidentnie! Nieszczęśliwej na dodatek...
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
                To o miłości jest! Ewidentnie! Nieszczęśliwej na dodatek...
                A konkretnie o nieszczęśliwej miłości alkoholika do alkoholu
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • joelka
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 817

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                  Skordopordonikos - Nicram Shac'cul

                  [...]

                  Nasze tłumaczenie jest prawdziwego
                  Największy zamęt nie tych, pracę poszczególnych jednak poczuła, sobie czyjeś dni
                  O ile za krótko
                  Do uzbrojenia triumfalnych zaczęli...
                  Trzydzieści powtórzyło
                  Otwiera przyćmionej
                  Lampy
                  Tych przełącznik. Ściana obniży z
                  Tamtą kulę nieprzychylnych
                  Tajnym środku lewo
                  Krzewów wód górnych spotkanie - gruzińskiej czytała
                  Do nagle
                  Wszystkiego terapii oczekiwano
                  Opublikowanych wydań każda
                  DOOM

                  Następując, korzystaj - skonfigurowanie podczas
                  Zadawały ziemi - hoże czułem strugi
                  W punktach jednakże
                  Dowiesz się co najsłabsze
                  Skały na wozie wzdłuż
                  Mówi zuch
                  Ci narzędzia możliwości
                  [...]
                  Rewelacje benedykt oto panu
                  Wyznanie żołnierza niesłusznie i siłą zaciągniętego na wojnę, do walki o racje, których nie pojmuje.
                  Decyduje się obnażyć swój strach, przyznać do wątpliwośći, do uczuć jakie nim targają. Walczy wbrew swoim przekonaniom.

                  Kur... cokolwiek to jest to nie da się tego na wesoło zinterpretować albo to ja jestem ponura i przez pryzmat swej ponurości spoglądam na wszystko jak przez bure okulary. <buźka pijąca na smutno>

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Mam nadzieję, że dziś w Instytucie Marcin będzie recytował ów wiersz i opatrzy go niezbędnymi komentarzami dla zrozumienia owego przez prostaczków (czyli mię).
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • kot_z_cheshire
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 2201

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76
                      Ja chciałem tylko zapytać, czy: "Ten-który-pierdzi-czosnkiem" - to tytuł dzieła, gatunek literacki, czy też ma może coś wspólnego z samym autorem?????????????

                      Bardzo mnie to intryguje
                      Wydaje mi się, że może to być imię jakiegoś starego Indianina....Najpewniej takiego z Pomorza......
                      Młode koty mają adhd, niestety.
                      Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                      Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                      Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                      Comment

                      • Marcin_wc
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 2115

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76
                        Ten-który-pierdzi-czosnkiem
                        To pseudonim autora, tytuł to: "[...]"
                        Last edited by Marcin_wc; 25-02-2006, 00:16.

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          "W Pompei bez żadnych hipokryzji i zahamowań uprawiano seksualny handel. Burdele, czyli lupanaria, można było znaleźć we wszystkich dzielnicach miasta; zupełnie jawnie ogłaszano w nich oferowane usługi i podawano ceny. Najtańsze dziewczyny - takie jak Successa czy Opata - brały 2 assi, Attica - 16. Na zewnątrz widniały napisy mające zniechęcać podglądaczy. Na przykład: "Tu nie ma miejsca dla wałkoni... Wynocha!" Wewnątrz natomiast znajdowały się malowidła mające zachęcać klientów. Obrazy i rzeźby o tematyce erotycznej były czymś zupełnie naturalnym - nawet w domach prywatnych. Freski przedstawiające "misteria" uprawianych w mieście kultów miały charakter na wpół sakralny. Częstym motywem były gigantycznych rozmiarów fallusy. Spełniały rolę stojaków na pochodnie lub oliwnych lamp, stanowiły główne elementy humorystycznych rysunków, a nawet służyły jako dziobki przy naczyniach do picia. Na porządku dziennym były też, na przykład, zabawne kufle, ozdobione wizerunkami bogów wyposażonych w iście nadprzyrodzone przyrodzenie lub przedstawiające bożka Pana dosiadającego wywróconej na plecy kozy.

                          Wiele spośród nierządnic Pompei jest nam znanych z imienia; czasem - jak aktorki - mają swoje noms de scene: Panta ("Wszystko"), Culibonia ("Śliczny Tyłeczek"), Kallitremia ("Superkrocze"), Laxa ("Obszerna"), Landicosa ("Duża Łechtaczka"), Extaliosa ("Tylny kanał") itp. Ich klienci także są nam znani - z imienia lub przydomka: Enclione ("Waleczny Ochlaptus"), Skordopordonikos ("Ten-który-pierdzi-czosnkiem"). Naczelny alfons największego burdelu Pompei umarł na krótko przed wybuchem wulkanu. Jego sługa wyskrobał na bramie epitafium: "Do wszystkich, którzy opłakują. Africanus nie żyje. Napisał to Rusticus". Handel prowadzono z uwzględnieniem dwóch płci i w dwóch językach: chłopca mógł sobie wynająć zarówno klient, jak i klientka, transakcje prowadzono zaś zarówno po grecku, jak i po łacinie. Podstawowy słownik obejmował czasowniki futuere, lingere i fellare oraz rzeczowniki phallus, mentula, vulpa, cunnus (lub connos) i lupa.

                          Najbardziej wymowne są grafitti - odnotowane przez starożytnych momenty triumfu lub klęski, zachowane po wsze czasy:

                          FILIUS SALAX QUOT MULIERUM DIFUTUISTI - Synu mój rozpustny, ileż to kobiet wydymałeś ?

                          AMPLIATE, ICARUS TE PEDICAT - Ampliatusie, rżnie cię pedał Icarus

                          RESTITUTA PONE TUNICAM ROGO REDES PILOSA CO - Restituto, błagam, opuść tunikę i pokaż kosmate futerko

                          DOLETE PUELLAE PEDI-...CUNNE SUPERBE VALE...AMPLIATUS TOTIES...HOC QUOQUE FUTUTUI... - Płaczcie dziewczyny, skur... żegnaj, cudna cipko... Ampliatus tyle razy... To ja też cipciu ciupciu...

                          IMPELLE LENTE - Wtykaj powoli (z rysunkiem).

                          MESSIUS HIC HIHIL FUTUIT - Tu Messius niczego nie wyruchał (napis na ścianie domu Amanda)"

                          Żeby nie było. Znalazłam to w Internecie Dokładnie tu
                          Analizy się nie podejmuję, bo zaraz idę na piwo. Może jak wrócę łatwiej mi będzie powiedzieć, co poeta miał na myśli.
                          Last edited by Maggyk; 25-02-2006, 17:16.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Marcin_wc
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 2115

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                            "W Pompei bez żadnych hipokryzji i zahamowań uprawiano seksualny handel. Burdele, czyli lupanaria, można było znaleźć we wszystkich dzielnicach miasta; zupełnie jawnie ogłaszano w nich oferowane usługi i podawano ceny. Najtańsze dziewczyny - takie jak Successa czy Opata - brały 2 assi, Attica - 16. Na zewnątrz widniały napisy mające zniechęcać podglądaczy. Na przykład: "Tu nie ma miejsca dla wałkoni... Wynocha!" Wewnątrz natomiast znajdowały się malowidła mające zachęcać klientów. Obrazy i rzeźby o tematyce erotycznej były czymś zupełnie naturalnym - nawet w domach prywatnych. Freski przedstawiające "misteria" uprawianych w mieście kultów miały charakter na wpół sakralny. Częstym motywem były gigantycznych rozmiarów fallusy. Spełniały rolę stojaków na pochodnie lub oliwnych lamp, stanowiły główne elementy humorystycznych rysunków, a nawet służyły jako dziobki przy naczyniach do picia. Na porządku dziennym były też, na przykład, zabawne kufle, ozdobione wizerunkami bogów wyposażonych w iście nadprzyrodzone przyrodzenie lub przedstawiające bożka Pana dosiadającego wywróconej na plecy kozy.

                            Wiele spośród nierządnic Pompei jest nam znanych z imienia; czasem - jak aktorki - mają swoje noms de scene: Panta ("Wszystko"), Culibonia ("Śliczny Tyłeczek"), Kallitremia ("Superkrocze"), Laxa ("Obszerna"), Landicosa ("Duża Łechtaczka"), Extaliosa ("Tylny kanał") itp. Ich klienci także są nam znani - z imienia lub przydomka: Enclione ("Waleczny Ochlaptus"), Skordopordonikos ("Ten-który-pierdzi-czosnkiem"). Naczelny alfons największego burdelu Pompei umarł na krótko przed wybuchem wulkanu. Jego sługa wyskrobał na bramie epitafium: "Do wszystkich, którzy opłakują. Africanus nie żyje. Napisał to Rusticus". Handel prowadzono z uwzględnieniem dwóch płci i w dwóch językach: chłopca mógł sobie wynająć zarówno klient, jak i klientka, transakcje prowadzono zaś zarówno po grecku, jak i po łacinie. Podstawowy słownik obejmował czasowniki futuere, lingere i fellare oraz rzeczowniki phallus, mentula, vulpa, cunnus (lub connos) i lupa.

                            Najbardziej wymowne są grafitti - odnotowane przez starożytnych momenty triumfu lub klęski, zachowane po wsze czasy:

                            FILIUS SALAX QUOT MULIERUM DIFUTUISTI - Synu mój rozpustny, ileż to kobiet wydymałeś ?

                            AMPLIATE, ICARUS TE PEDICAT - Ampliatusie, rżnie cię pedał Icarus

                            RESTITUTA PONE TUNICAM ROGO REDES PILOSA CO - Restituto, błagam, opuść tunikę i pokaż kosmate futerko

                            DOLETE PUELLAE PEDI-...CUNNE SUPERBE VALE...AMPLIATUS TOTIES...HOC QUOQUE FUTUTUI... - Płaczcie dziewczyny, skur... żegnaj, cudna cipko... Ampliatus tyle razy... To ja też cipciu ciupciu...

                            IMPELLE LENTE - Wtykaj powoli (z rysunkiem).

                            MESSIUS HIC HIHIL FUTUIT - Tu Messius niczego nie wyruchał (napis na ścianie domu Amanda)"

                            Żeby nie było. Znalazłam to w Internecie Dokładnie tu
                            Analizy się nie podejmuję, bo zaraz idę na piwo. Może jak wrócę łatwiej mi będzie powiedzieć, co poeta miał na myśli.
                            Wygląda jak skopiowane z Europy XX wieku Normana Daviesa

                            Comment

                            • kot_z_cheshire
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 2201

                              #15
                              Hmm...Przeczytałam, przemyślałam. Wydaje mi się, że wiersz w dużej części "barokowy":za dużo przenośni, nawiązań (bardzo hermetycznych nawet...). I tylko pośród bogactwa tego, gdzieś się chyba zagubił sens. Nie wiem, czy on o wojnie, o cywilizacji..może lekka kpina z tego, co nas otacza (szybkośc, pęd, brak refleksji nad zyciem...).
                              Moje zdanie jest wyjątkowo subiektywne. Cenię Szymborską, Herberta. Oni jednak piszą znacznie prościej (co nie znaczy, że nie korzystają z zabiegów poetyckich), ale łatwiej ich zinterpretować. I nawet, jeśli nie są jednoznaczni, to mimo wszytsko można te sensy wyłapać. Ja się poddałam przy tym wierszu. Za dużo zabiegów literackich.
                              Polecam stronę: www.nieszuflada.pl. Tam można zamieścić swój utwór i na pewno interpretacja czy ocena dokonana przez osoby tam piszące będzie bardzo kompetentna. To są fani poetyccy, laureaci nagród posiadający wielką wiedzę
                              Młode koty mają adhd, niestety.
                              Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                              Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                              Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎