Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

rurka do filtracji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    rurka do filtracji

    zostało mi trochę miedzi (że * zawszę kupuję z zapasem! * przyzwyczajenia z komuny).

    zrobiłem coś takiego jak na zdjęciu - nie jest to piękne, jeszcze napiłuję szczelinek, trzeba jakiś gwint - to też mogę zrobić.

    Oddam w cenie materiału ~10PLN

    Na drugą też jeszcze mam.
    Attached Files
    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    #2
    aha fi ~26 cm.
    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

    Comment

    • Greg
      Member
      • 11-2003
      • 72

      #3
      Jakie parametry samej rurki: fi, grubość ścianki?

      Comment

      • Marek-C
        Senior
        • 12-2005
        • 848

        #4
        rurka fi 15 miekka -ale na razie temat nieakualny.
        Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

        Comment

        • Infam
          Senior
          • 05-2005
          • 715

          #5
          Czyżby nacięcia nie wyszły?
          "Dużo to nie znaczy Dobrze
          Dobrze znaczy dużo"

          Comment

          • Marek-C
            Senior
            • 12-2005
            • 848

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam
            Czyżby nacięcia nie wyszły?

            miedzi brak
            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

            Comment

            • Infam
              Senior
              • 05-2005
              • 715

              #7
              Ja też początkowo kombinowałem z filtrem z rurki miedzianej w kształcie okręgu. Nie możnabyłoby jednak usunąć zadziaorów wewnątrz. Zrobiłem więc filtr z odcinków prostych rurki. Okrągłym pilnikiem usunąłem przedmiotowe zadziory, rurki łączone są kolankami miedzianymi na wcisk (kolanka minimalnie zdeformowałem).
              Wypróbowałem w praktyce - zdało egzamin.
              "Dużo to nie znaczy Dobrze
              Dobrze znaczy dużo"

              Comment

              • wojtomasz
                Wojtek
                • 01-2006
                • 135

                #8
                Witam,

                Właśnie przymierzam się do zrobienia filtra. Infam, czy to oznacza, że nie lutowałeś odcinków i tak używasz. Czy filtr nie rozpada się podczas filtracji? Widzę w Twoim rozwiązaniu zaletę, że można odcinki porozkładać do mycia .
                Pozdrawiam / Wojtek

                Comment

                • Tomek-Pasieka
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 197

                  #9
                  ja na dniach będę testował filtrator prostokątny z pcv do ciepłej wody. też robiony na wcisk. Dam znać co i jak

                  Comment

                  • Infam
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 715

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz
                    Witam,

                    Właśnie przymierzam się do zrobienia filtra. Infam, czy to oznacza, że nie lutowałeś odcinków i tak używasz. Czy filtr nie rozpada się podczas filtracji? Widzę w Twoim rozwiązaniu zaletę, że można odcinki porozkładać do mycia .
                    Pozdrawiam / Wojtek
                    Nie lutowałem. Filtr się rozkłada na części. Poza tym jest z miedzi więc nie mam wyrzutów sumienia Filtr nie rozpada się ponieważ kolanka są minimalnie owalne (nieznacznie je ściskałem). Jedyną rzeczą jaką zlutowałem to trójnik z rurką, która wychodzi pionowo nad powierzchnię zacieru (nie mam w swojej "kadzi zaciernej" przepustu przez ściankę).
                    "Dużo to nie znaczy Dobrze
                    Dobrze znaczy dużo"

                    Comment

                    • Infam
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 715

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomek-Pasieka
                      ja na dniach będę testował filtrator prostokątny z pcv do ciepłej wody. też robiony na wcisk. Dam znać co i jak
                      To dobre rozwiązanie (testowałem taki filtr). Złączki idealnie do siebie pasują (lepiej niż te miedziane). Ale póki co nie miałem problemów z rozpadaniem się mojego filtra. Myślałem wcześniej o PCV do gorącej wody ale pomimo atestów nie jestem do końca przekonany o przydatności tego mat. w browarnictwie.
                      "Dużo to nie znaczy Dobrze
                      Dobrze znaczy dużo"

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎