Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Sienkiewicza 51a, CAFE-BAR

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Mysłowice, Sienkiewicza 51a, CAFE-BAR

    Znowu znalazłem się w dzielnicy Morgi. Jak dla mnie najlepsze miejsce w Mysłowicach. Piwo lane tylko "Tyskie" w cenie 3.50. Podane oczywiście w firmowym szkle. Ponadto podczas prawie całego czasu picia utrzymuje się drobniutka, ale dość gruba piana. To jest to co lubię najbardziej.
    Wypiłem oczywiście kolejne lane piwo, więc na butelkowe przyjdzie poczekać, tym bardziej, że wybór był przeciętny.
    Z butelkowych Lech 4 zł
    Pilsener 4 zł
    Żubr 3.50 zł
    Dog in the Fog 4 zł
    Dębowe 4 zł
    i Reds 4 zł
    Lokal istnieje 6 lat, a mnie wydawało się, że najwyżej 2. Na starość czas ucieka zbyt szybko.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
    Znowu znalazłem się w dzielnicy Morgi. Jak dla mnie najlepsze miejsce w Mysłowicach. Piwo lane tylko "Tyskie" w cenie 3.50.
    Bez złośliwości ale zdaje się,że to Ty pisałeś mi o nie wspieraniu małych lokalnych browarów.A twoja następna opisana knajpa oczywiście z ulubionym Tyskim.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
      Bez złośliwości ale zdaje się,że to Ty pisałeś mi o nie wspieraniu małych lokalnych browarów.A twoja następna opisana knajpa oczywiście z ulubionym Tyskim.
      Kiszot, przesadzasz nieco w punktowaniu kolegi Boku. Naprawdę myślę, że jego informacja jest merytoryczna - jest adres, jest knajpa, są ceny i menu.
      A jak ci menu nie odpowiada, to zwyczajnie tam się nie pojawiaj. Co więcej - kiedy znajdziesz się w Mysłowicach to będziesz wiedział, że do Cafe-Baru nie masz po co chodzić, bo tam tylko Tyskie. A więc dzięki temu postowi unikniesz wpadki.
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Jak w poście wyżej.
        Poza tym już prosiłam, coby nie czepiać się piwnego asortymentu. A jak macie jakieś uwagi do kogoś, to przecież można mu wysłać PW. Ba nawet jedna z zasad tego działu o tym mówi.
        Last edited by Maggyk; 03-03-2006, 18:01.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          projekt

          Kiszot się pomylił co do mojej osoby. Dobre piwo lubię wypić w dobrym miejscu. Lubię umieścić cztery litery na siedzeniu takim jakie widać na fotografi. Piwo wtedy zaraz lepiej smakuje. Za tym siedzeniem widać ławę na której można spocząć, gdy po wypiciu większej ilości piwa, to pierwsze siedzenie robi się za małe. Proszę zwrócić uwagę na wysokość oparcia tej ławy. To nie ścianka działowa, a właśnie oparcie. Siedząc przy piwie, patrzyłem jak ładnie jest zaprojektowany ten lokal. Z zewnątrz nie rzuca się w oczy, a wewnątrz bardzo dużo przestrzeni. Dach jest spadzisty i nie ma płaskiego sufitu. W najwyższym miejscu jest z 8 metrów. Ponadto w dwu miejscach są słupy. Wszystkie te myśli nachodziły mnie w związku z niedawną katastrofą budowlaną.
          Attached Files

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
            Dobre piwo lubię wypić w dobrym miejscu.
            Zależy co ktoś nazywa dobrym piwem
            Last edited by kiszot; 08-03-2006, 01:53.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • boku
              Senior
              • 09-2002
              • 444

              #7
              Kiszot ja się wczoraj poświęciłem i wypiłem "Warkę".
              Wracam do tematu. Umiejscowienie lokalu też jest interesujące. Położenie na wysokości ponad 100 metrów nad doliną rzeki powoduje, że widok w kierunku wschodnim jest bardzo daleki. Już dla tego pejzażu warto tutaj się udać.
              Koło lokalu jest plac zabaw dla dzieci. Teraz przysypany śniegiem, ale latem nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć szkraba i niech się bawi do woli. My wtedy spokojnie możemy wypić.
              Już z samej nazwy lokalu, możemy wywnioskować, że i pojeść i wypić kawę też można. Dziecku słodycze również tutaj kupimy.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎