Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pardubicky, Pernštejn Polotmavé Vyčepni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Pardubicky, Pernštejn Polotmavé Vyčepni

    Pivovar Pardubice a.s.
    Pernštejn Polotmavé Vyčepni
    alk. 4% obj.
    but. 0,5 l (NRW)
    cena 7,70 KCz
    Pardubický pivovar a.s je, stejně jako Pivovary Staropramen s.r.o., součástí koncernu Molson Coors Beverage Company. MCBC je jedna z největších pivovarských skupin na světě.


    Kolor mocnej herbaty, transparentny. Piana dość obfita. Delikatny słodkawy, karmelowy zapach. W smaku bardzo lekkie, nieco wodniste (no ale to przecież chyba "desitka"). Dominują nuty karmelowe, ale piwo nie jest zbyt słodkie - raczej orzeźwiające. Może niekoniecznie na zimowe wieczory, ale niezłe.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    To piwo wróciło. Eta nowa - "oldskulowa" - być może w związku z jubileuszem 140 lecia browaru.

    Aromat - lekkie warzywa, lekki karmel
    Barwa - herbaciana
    Piana - średnia, lekko oblepia szkło, opada do wianuszka
    wysycenie - dość niskie
    smak - lekki karmelowy słód, minimalny kwasek, delikatna goryczka, wyczuwalna nuta metaliczna,
    treściwość - odpowiednia, lekkie, ale nie puste.

    Piwo nie bez wad, na szczęście nie są na tyle duże, żeby piwo było męczące. Ale zachwycać się nie ma czym. Zaliczone.

    Comment

    • danhaj
      Senior
      • 04-2010
      • 619

      #3
      Zapach - niemal bezwonne, słabe nuty kawowo-karmelowe
      Barwa - słaba herbata, trochę za jasne
      Piana - słaba, szybko znika
      Wysycenie - średnie
      Smak - słód z minimalnym posmakiem kawowym, w tle nieśmiała goryczka i nieco chmielu.
      Nie wiem na jaką Darek trafił etykietę, ale ta z mojego egzemplarza utrzymana była w duchu pozostałych produktów z tego borwaru i wygląda tak jak tu:
      Pardubický pivovar a.s je, stejně jako Pivovary Staropramen s.r.o., součástí koncernu Molson Coors Beverage Company. MCBC je jedna z největších pivovarských skupin na světě.


      Zakupione w sklepie firmowym browaru.
      Last edited by danhaj; 16-08-2011, 17:34.
      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

      www.czechforum.pl

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wiem na jaką Darek trafił etykietę, ale ta z mojego egzemplarza utrzymana była w duchu pozostałych produktów z tego borwaru i wygląda tak jak tu:
        Pardubický pivovar a.s je, stejně jako Pivovary Staropramen s.r.o., součástí koncernu Molson Coors Beverage Company. MCBC je jedna z největších pivovarských skupin na světě.


        Zakupione w sklepie firmowym browaru.
        To ta etykieta, jak widzę cała linia Pernstejnów przeszła na nowe ety. Browar zmienił nazwę na Pardubicki. Te etykiety jak na fotce Yendrasa bardziej mi się podobały.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            barwa: rubinowo-czerwona
            piana: szybko opada, zostawia pierścień
            zapach: karmelowo-śliwkowy
            gaz: wysoki
            smak: delikatny karmel ze sporą dawką suszonej śliwki, goryczka dość nieprzyjemna z gorzkim karmelowym posmakiem, szorstka i gryząca.

            Takie se
            LP

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎