Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Kosztowska 26, Pub Kowadło

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Mysłowice, Kosztowska 26, Pub Kowadło

    Pub mieści się w dzielnicy Kosztowy. Kiedyś ta ulica była jedną z najdłuższych w Polsce i miała ze 20 km. Teraz jest rozbita na kilka odcinków. Jeszcze 10 lat temu nazywała się ulicą oświęcimską i miałbym nie lada kłopot wypić po jednym piwie we wszystkich lokalach przy tej drodze.
    To co mnie skłoniło do zatrzymania się właśnie tutaj to ogromna beka. Jest ona na zewnątrz lokalu i zwraca uwagę. Zobaczyłem drzwiczki w tej beczce. Widocznie można tam wejść.
    Kartka na drzwiach informowała, że lokal jest otwarty w tygodniu od 12 do 18. Miałem minutę do godziny 12, ale z wewnątrz dobiegał gwar. Wszedłem i okazało się, że kartka dotyczy ceny piwa. W tych godzinach lane piwo kosztuje 2.50 zł za 0.5 litra.
    Taka cena to pokusa nie do odparcia. Lane piwa to tylko "tyskie" i "warka". Wypiłem i to i to.
    Super miła barmanka (właścicielka?) chętnie udzielała mi wszelkich informacji. Pokazywała różne reklamówki z warki. Szczególnie ten browar dba o ten pub. Piwo jest zmieniane regularnie co tydzień. Warto było się napić nawet "Warki". Nie przypuszczałem, że jest całkiem znośna.
    Attached Files
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Rozumiem,że na zdjęciu jest owa beczka opisana wyżej.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #3
      Kiszot wyraźnie napisałem, że beczka jest na zewnątrz, a nie wewnątrz. Tutaj powinien być uśmieszek, ale można sobie go wyobrazić.
      Robiłem zdjęcia wewnątrz i byłem pod takim wrażeniem barmanki, że zapomniałem zrobić fotki tej beki. Może to i lepiej bo ART już i tak pewnie klnie na te moje foty. Tu znowu uśmiech. W Linux'ie nie wszystko działa idealnie.
      Barmanka wyciągnęła różne gadżety piwne z Warki. Między innymi karty do gry, zapałki i wspaniałą dużą torbę na zakupy. Przy mnie na specjalnym firmowym blankiecie wypisała, że aby ją otrzymać należy zamówić 20 piw . Tak sobie pomyślałem, że Kiszota na pewno to zainteresuje. Z drugiej strony gdyby impreza śląskich fanów piwa tu się odbyła to na pewno torba byłaby nasza. Tylko kto by ją wziął?

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
        (...) Przy mnie na specjalnym firmowym blankiecie wypisała, że aby ją otrzymać należy zamówić 20 piw . Tak sobie pomyślałem, że Kiszota na pewno to zainteresuje. Z drugiej strony gdyby impreza śląskich fanów piwa tu się odbyła to na pewno torba byłaby nasza. Tylko kto by ją wziął?
        Myślę, że śląskich fanów piwa raczej nie zainteresowało by 20 szklanek Warki

        Comment

        • tad2x
          Member
          • 06-2005
          • 72

          #5
          Hmmm, Warka dba o ta knajpe ale w tle butelki KP ;-)

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aldach
            Myślę, że śląskich fanów piwa raczej nie zainteresowało by 20 szklanek Warki
            Coś mi sie wydaje,że pani na Warce by przy nas nie zarobiła
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • boku
              Senior
              • 09-2002
              • 444

              #7
              Kiszotowi posłałem zdjęcie, gdzie na imprezie w tym roku reklamuje Warkę.
              Barmanka bardzo ubolewała, że KP pomimo, że jest tak blisko to jednak nie dba o klienta.
              Jeśli jest tak duże zainteresowanie tą knajpką, to odważę się zamieścić jeszcze jedno zdjęcie. Można je podciągnąć nie tylko jako ilustrację z lokalu, ale również jako reklamę Warki. Ja sam nie przypuszczałem, że Warka ma tak gustowne pokale. Proszę zobaczyć jak dużą torbę trzyma miłośnik Warki. Ta torba jest jeszcze do wygrania za wspomniane 20 piw.
              Attached Files

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                Kiszotowi posłałem zdjęcie, gdzie na imprezie w tym roku reklamuje Warkę.
                (...)
                Ciekawie się robi... Boku "ma kwity" na Kiszota! Ciekawe co będzie dalej?
                Wiem że to off topic, ale nie mogłem się powstrzymać.
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                  Kiszotowi posłałem zdjęcie, gdzie na imprezie w tym roku reklamuje Warkę.
                  A co ma wspólnego reklama z piciem?

                  Nie mam nic do ukrycia http://www.browar.biz/forum/attachme...1&d=1136637258


                  A tak a pro po,po co wklejasz takie fotki jak powyżej? To jest jakoś bardzo interesujące?
                  Last edited by kiszot; 09-03-2006, 15:40.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • boku
                    Senior
                    • 09-2002
                    • 444

                    #10
                    Można to podsumować, że jeśli na fotografii jest Kiszot z Warką to jest dobrze, a jeśli ktokolwiek inny to źle.
                    Ja nie jestem, aż tak wielkim ortodoksem i wybrałem się znowu do tego lokalu. Tym razem najpierw wypiłem Warkę, a potem Tychy. Dzisiaj Tychy smakowały mi lepiej. Widocznie ja już taki jestem, że zależnie od nastroju, pory dnia i może wielu innych czynników różne rzeczy różnie mi smakują. Może to przychodzi z wiekiem, że nic nie jest niezmienne, aż po czasu kres.
                    W knajpie wesoło buzował ogień w piecu. Tym razem barmanka wzięła namiary na naszą stronę internetową.
                    W lokalu dowiedziałem się, że wczoraj każdy mężczyzna dostawał od właścicielki słodycze. Nawet jeśli nie złożył życzeń.
                    Ponadto w lokalu można smacznie pojeść. W mojej obecności niejeden z klientów pałaszował, że uszy się trzęsły. Brzuch po piwie już tak mi urósł, że nie zaryzykowałem.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                      Jeśli jest tak duże zainteresowanie tą knajpką, to odważę się zamieścić jeszcze jedno zdjęcie.
                      hmmm, ciekawa interpretacja, wypowiedzialo się nad tym postem az trzech kolegów, z czego każdy w sumie żartem
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                        Można to podsumować, że jeśli na fotografii jest Kiszot z Warką to jest dobrze, a jeśli ktokolwiek inny to źle.
                        No i widzisz pewnych spraw nie potrafisz(nie chcesz) zrozumieć.
                        1.Kiszot jest na zdjęciu z kasetonem Warki a nie z piwem.Zdjęcie było ukoronowaniem żartobliwej atmosfery.Ci co byli to pamietają.
                        2.Kiszot wstawia swoje facjaty na fotka-Boku nie.
                        3.Kiszot nie zachwala Warki czy Tyskiego-Boku tak
                        4.kiszot popiera małe lokalne browary-Boku też ale tylko na papierze..tfu na PW
                        ps.
                        5.Kiszot jest jak najbardziej realny-Boku jak najbardziej nie-realny
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          Hmm nie będę zakładała osobnego tematu dotyczącego róznic między Kiszotem, a Bokiem. Uzgodnijcie sobie może na PW czym się różnicie, a czym nie. A najlepiej umówcie się na piwo i wytłumaczcie sobie niescisłości w jakimś przyjemnym lokalu. Tutaj prosiłabym o wypowiedzi dotyczące danego lokalu.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                            Tym razem barmanka wzięła namiary na naszą stronę internetową.
                            No i teraz albo się załamie (bo do tej pory myślała, że sprzedaje najlepsze piwa) i zamknie bar albo zmieni asortyment
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                              A najlepiej umówcie się na piwo i wytłumaczcie sobie niescisłości w jakimś przyjemnym lokalu.
                              Boku już miał kilka zaproszeń na nasze spotkania ale zawsze się wykręca.


                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                              No i teraz albo się załamie (bo do tej pory myślała, że sprzedaje najlepsze piwa) i zamknie bar albo zmieni asortyment
                              Lepiej niech będzie ta druga opcja.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎