Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomysł na pojemnik (może wielozadaniowy).

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cafekot
    Member
    • 08-2005
    • 40

    Pomysł na pojemnik (może wielozadaniowy).

    W korytarzu w biurze mój miły pracodawca umieścił dystrybutory na wodę, każdy z nas coś takiego widział – taki plastikowy słupek z kranikami a na górze balon z wodą 20 litrów (zgrabny, plastikowy, 20 litrowy, ze szczelnym zamknięciem do transportu) ładny ten balon.
    Czekam teraz na panów od wymiany pojemników bo według mnie to on się idealnie nadaje do fermentacji jak nie burzliwej to do cichej no i słód można w nim przechowywać wg metody Krzysia tylko z pominięciem zabawy z 5 litrowymi butelkami.
    Jak się zapatrujecie na takie pojemniki ???
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    #2
    Ja też niedawno o tym myślałem.
    Ale jest chyba jedna wada tego. Uchwyt tych zbiorników, wymodelowany jest zgrabnie w taki sposób, że praktycznie jest on nie do umycia Jest szansa, że tam gromadzić się będzie duuuuuużo "śmieci"
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Ja takie pojemniki używam do fermentacji wtórnej.
      Są dostępne bez problemu w Makro (w innych hurtowniach spożywczych pewnie też) z wodą. Pobierają za nie kaucję, nie pamietam ile. Ok. 20-30 zł.
      Raz udało mi sie spotkać wodę w takim pojemniku w zwykłym sklepie spożywczym i w dodatku kaucji nie pobierali
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
        Ja też niedawno o tym myślałem.
        Ale jest chyba jedna wada tego. Uchwyt tych zbiorników, wymodelowany jest zgrabnie w taki sposób, że praktycznie jest on nie do umycia Jest szansa, że tam gromadzić się będzie duuuuuużo "śmieci"
        Jak umyjesz zaraz po użyciu to Ci ten brud nie zaschnie i się łatwo wypłucze.
        Ja myję przy użyciu węża od prysznica po odkręceniu "słuchawki".
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • grzes_ch
          Senior
          • 10-2003
          • 612

          #5
          Kaucja na takie butle ( w przeliczeniu na litry ich pojemność to 18,9 l. ) wynosi 30 zł . Czyli nie jest to tania impreza. Butle dowożą do domu lub można kupić w Makro ( Ustronianka ).
          W Ustroniankach nie ma tych uchwytów po boku butla jest jednolita niemniej jednak otwór na górze jest niewielki.
          Idealnie do tych otworów pasują korki ( chyba z biowinu ) do fermantorów szklancyh które można kupić w OBI.

          Comment

          • Tomek-Pasieka
            Senior
            • 10-2005
            • 197

            #6
            a czy ten plastik może mieć styczność z alkoholem?

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              A czy są o pojemnościach 30-40 litrów albo większe

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • cafekot
                Member
                • 08-2005
                • 40

                #8
                I to jest jedyny dylemat jaki mam w związku z w/w pojemnikami i myślę że nalanie do nich czystego spirytusu nie byłoby mądre, ale piwo nie wejdzie z nim w jakąś niezdrową reakcję a jeśli ktoś mnie wystarczająco nastraszy to użyję ich do przechowywania słodu - będą się nadawały idealnie.
                Właśnie dostałem 40 kilo słodu i w poszukiwaniu metod przechowywania go wpadłem na post gdzie mowa była o 5 litrowych - 20 będą jeszcze praktyczniejsze.

                Comment

                • Marek-C
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 848

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  A czy są o pojemnościach 30-40 litrów albo większe
                  nie ma tylko 18.9l i chyba chodzi o to żeby się dało założyć do tego ustrojstwa, bo trzeba dźwignąć obrócić do góry dnem ... sru (mamy toto w robocie)
                  ja to chcę takie 2 skołować zeby wodę do warsztatu/warzelni nosić, bo po 10 litrów już mi się nudzi.

                  Marek
                  Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                  Comment

                  • huanghua
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 1910

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                    Jak umyjesz zaraz po użyciu to Ci ten brud nie zaschnie i się łatwo wypłucze.
                    Ja myję przy użyciu węża od prysznica po odkręceniu "słuchawki".
                    Ja zbiorniki fermentacyjne szoruję ręcznie i dokładnie.
                    Bywają zabrudzenia niełatwe do wypłukania. Nie wiem jak wtedy poradziłbys sobie w tym zakamarku. Jeśli istnieje miejsce do którego nie ma bezpośredniego dostępu, to ja poddaje pod watpliwość takie wykorzystanie tego pojemnika.
                    Ale oczywiście moge się mylić
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #11
                      Uzywalem takich pojemnikow do fermentacji wtornej. Z czyszczeniem nie ma problemu wystarczy zalac roztworem wody i wybielacza chlorowego na kilka godzin i gotowe.
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • wojtomasz
                        Wojtek
                        • 01-2006
                        • 135

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomek-Pasieka
                        a czy ten plastik może mieć styczność z alkoholem?
                        Witam
                        Według mnie to jest zasadnicze pytanie. Moja odpowiedź: nie można używać plastiku do przechowania alkoholu o ile nie ma informacji od producenta, że jest to bezpieczne. Nawet jeżeli ktoś tak robi i nic mu się nie stało, nie oznacza to, że nie wypłukuje związków szkodliwych alkoholem zawartym w piwie.

                        Pozdrawiam / Wojtek
                        PS. Ja głosuję za zbiornikami stalowymi i szklanymi.

                        Comment

                        • cafekot
                          Member
                          • 08-2005
                          • 40

                          #13
                          To ja pozostaje nadal przy balonach szklanych - są ciężkie, delikatne ale jak stoją w wikilnowych koszach z czapą piany to prezętują zacny widok.
                          Plastikowe pojemniki po wodzie posłużą do przechowywania słodu.

                          Comment

                          • Infam
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 715

                            #14
                            Za każdym razem kiedy idę po wodę na warkę do studni oligoc. (a mam takową b. blisko mojej warzelni - ok. 50m) zawsze myślę o tych pojemnikach. Pewnie żle się do nich nalewa. Ale jako że recyrkulują u mnie w chacie takowe prędzej niż później spróbuję je do tego celu wykorzystać. Nie widzę dlanich innego zastosowania.
                            "Dużo to nie znaczy Dobrze
                            Dobrze znaczy dużo"

                            Comment

                            • Kalot
                              Junior
                              • 04-2005
                              • 29

                              #15
                              Mam małe pytanie: a co sądzicie o niebieskich beczkach do kiszenia kapusty? Są przeznaczone do produktów żywnościowych. Kolega w nich właśnie robi zacier na śliwowice.
                              CHOMIK GDÓW od 29 lat wiodący importer mebli ogrodowych, wszelkiego rodzaju elementów architektury ogrodowej, akcesoriów do domu w Polsce i za granicą. Parasole, huśtawki, trampoliny, Home&Decor i wiele innych!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎