Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ocena piwa prdukowanego na inne rynki ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bolek1970
    Senior
    • 12-2005
    • 179

    Ocena piwa prdukowanego na inne rynki ?

    Mam problem,
    Dunski browar Harboe produkuje kilka piw , ktore mozna tylko nabyc w Szwecji. Gzie umiescic opis? Szwecja czy Dania ? Jestem 100% pewien, ze te piwa sa nie do nabycia w Danni, a produkowane tylko na rynek Szwedzki.
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #2
    Czy Porter Okocimski produkowany w Polsce a sprzedawany tylko w USA i Kanadzie należy umieścić w Polsce czy USA/Kanadzie? Moim zdaniem w Polsce.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Zamieszczaj w Danii. Jeśli masz informacje na temat podmiotu dla którego produkowane jest piwo, możesz to zawrzec w temacie [np. (dla XXXXX)]. Jeśli nie, to daj tylko nazwę browaru i piwa.

      Comment

      • bolek1970
        Senior
        • 12-2005
        • 179

        #4
        Nie bede sie z moderatorem spieral, ale czy to nie wprowadza troche zamieszania ?
        Jesli sie potem kos uprze i bedzie chcial skosztowac wlasnie danego piwka a w Danii go nie bedzie to co ???
        Z drugiej strony Produkowane jest w Danii, no wiec co piszesz ma jakis sens.
        Dodam jeszcze, ze 2 z tych piwek to czolowka szwedzkiego rynku i dobrze by bylo to gdzies opisac, ale jak mam pisac pod Dannia to sobie chyba dam spokoj, bo nie byloby prawdziwie.
        pozdrawiam z polnocy,

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Musi być Dania, bo piwo jest podukowane w Danii. I wystarczy wzmianka w treści, że jest robione na rynek szwedzki, a (zapewne) niedostępne w Danii.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Zgadzam się z T_A. Jeśli jest to Duński produkt, to mimo, że tylko na Szwecki rynek, powinien być opisany w Danii. A Twoją rolą jest w opisie piwa napisanie i naświetlenie tej doś nietypowej sytuacji. Problem zmylenia kogoś automatycznie znika, chyba, że niedoczyta Twoich wyjaśnień, ale wtedy powinien mieć pretensje do swojej niekompetencji. Tylko stosowanie się do jasnych reguł umożliwia przejżystość w tematach. A piwo zdecydowanie oceń.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • bolek1970
              Senior
              • 12-2005
              • 179

              #7
              Dobra rozumiem, bedzie Dania, "bo piwo jest produkowane w Danii". O, Boze jak jak kiepsko pisze po polsku....(Danni-moj pierwszy post wtym watku), przebaczcie kochani moi,
              Pozdrowienia z polnocy

              Comment

              • bolek1970
                Senior
                • 12-2005
                • 179

                #8
                No przekonales mnie, a po za tym Dania nie jest tak daleko od Szwecji, moze nawet bardzo jest "piwnie" zwiazana z tym krajem.
                Napewno ocenie,
                pozdrawiam z polnocy

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Nie tylko Ty czasem palniesz byka w odmianie nazwy państwa (Danni), zobacz na mój "Szwecki rynek" . Widzisz co do regół to ma to sens (przypisywanie do kraju gdzie warzą). Kiedyś ktoś opisywał, że pił jakieś popularne piwo (np. Bud) z Trynidadu i Tobago, Meksyku, Tajlandii, Wielkiej Brytanii (kraje luźno wymieniam) i każde było inne, miało cechy charakterystyczne dla danego rynku. Nieprzestrzeganie tego później owocuje ocenami Buda i Mullera w USA (pewnie mało kto pił amerykańskiego, u nas dostępne są licencyjne produkty), Holenderski Murphy's Red jest w Irlandii czy Brytyjski (lic) Ghurka w Nepalu. Przecież poszukująć informacji o smaku piw z jakiegoś państwa nie interesuje nas smak licencyjnych produktów robionych pod jakichś rynek i często nie mających wiele wspólnego z oryginałem. T_A robi porządki, przenosi tematy, uświadamia, instruuje, ale to troszkę syzyfowa praca.
                  Jeśli jesteś na dalekiej Północy to w miarę możliwości zamieszczaj informacje o tamtejszym rynku (recenzje,...). W Polsce rynek ten właściwie nie jest znany.
                  A czy Szwedzi jako kraj Bałtycki warzą portera bałtyckiego? Tak mi przyszło do głowy.
                  Twoje
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    Podobna sytuacja miała jakiś czas temu z czterema piwami produkowanymi przez rodzimą Łomżę na rynek, bodajże, litewski. W Polsce nie do zdobycia, etykieta w jęz. litewskim (o ile dobrze to wszystko zapamiętałem), a mimo to nie było wątpliwości, że piwa powinny być opisane pod Łomżą, a nie litewskim importerem.
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • bolek1970
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 179

                      #11
                      Podoma mi sie twoja gadka,
                      Lubie inteligentnych, a jednoczesnie nie zadufanych ludzi. Dzieki za cenne wskazowki.
                      pozdrawiam z zimnej polnocy (-16 o 8 rano).

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        I odwrotnie, Litewskie Colty opisujemy na Litwie a nie w Polsce
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                          I odwrotnie, Litewskie Colty opisujemy na Litwie a nie w Polsce
                          Parę razy byłem na Litwie, ale Coltów nie widziałem. Przy najbliższej okazji sprawdzę
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Raczej nie znajdziesz, bo to piwo (pewnie opakowanie) jest robione na nasz rynek.
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎