Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Achouffe, Mc Chouffe Brune

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Achouffe, Mc Chouffe Brune

    Alk. 8.5%, piłem z kija.
    Jasnobrązowe, nalane z wielką pianą która dosyć szybko opada, nie za mocno nagazowane.
    Zapach mocno owocowy i lekko słodowy.
    Smak palonego słodu, bardzo mocno owocowy, w posmaku wyraźna goryczka.
    Piliśmy z Żąlenonem i obu nam smakowało, dziś powtórzyłem.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #2
    Piwko otrzymałem w prezencie w ładnym zestawie( la chouffe, mc chouffe i ładny pokalek). Piwo bardzo smaczne, na początku nutki owocowe, na końcu miła cierpkosć. Piana na początku bardzo ładna, do końca pozostaje ładny kożuszek. Piwo warte polecenia, szkoda że dosć drogie.
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • homerro
      Junior
      • 06-2008
      • 9

      #3
      osobiście nie jestem fanem. jak dla mnie, smak jest nieco "wodnisty" czy też "płaski" tj. znika zaraz po przełknięciu, nie pozostawiając żadnego posmaku. słabo wyczuwalny alkohol mimo 8%, wyraźnie kwaskowe. nie jest piwem złym, ale belgia ma wg. mnie o wiele więcej do zaoferowania, wśród podobnych piw grimbergen czy kasteel oceniam dużo wyżej. wśród samych krasnoludów, wolę la chouffe blond. pozdrawiam!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Moje duże piwko miało 8% i kolorowy duży kapsel:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • fran
          Member
          • 03-2009
          • 35

          #5
          osobiście wybrał bym jaśniejszego krasnala , ale i ten to dzieło sztuki

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Solidne, smakowe miłe dla podniebienia piwo o zawartości 8% alkoholu w bardzo ciekawej szacie graficznej...opakowanie dla dzieci, ale zawartość dla dorosłych ...
            Attached Files
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • Snus
              Senior
              • 03-2008
              • 128

              #7
              Za komuny był taki okres gdzie jedne z niewielu słodyczy jakie można było dostać były lizaki karmelowe pod kościołem. Że producenci czasami oszczędzali na cukrze, to zdarzało się kupić niesłodkiego, karmelowego lizaka. Piwo ma coś z takiego smaku w fazie posmaku.
              Ale pierwsze wrażenia z opakowania, nalewania i degustowania całkiem miłe. Choć od belga oczekiwałbym deczko wiecej.
              Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #8
                Aromat: karmel, estry, ciemne owoce, słodkie nutki, przyjemny, złożony, "belgijski"

                Piana: wysoka, gęsta, mało trwała

                Barwa: brąz, lekko mętne

                Smak: gładki, złożony karmelowo - owocowo - słodowy z drobnym akcentem alkoholowym, bardzo ładnie zrównoważony w ciekawy smakowy melanż.

                Goryczka: niska ale wyczuwalna, lekko pozostająca

                Odczucie w ustach: pełne, gładkie, lekko wyczywalny alkohol

                Ogólne wrażenie: bardzo dobry belgiski ciemniaczek, najwyższa półka

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty. Pod światło mocno rubinowy i dopiero wtedy da się zauważyć równomierne zmętnienie.
                  Piana: Kremowa, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                  Zapach: Trochę słodu, owoce: wiśnie, jabłka, cytrusy; karmel, odrobina czekolady.
                  Smak: Dosyć treściwe. Bardzo mocna suszona śliwka, z tak wyraźną się chyba jeszcze nie spotkałem, dalej wyraźna wiśnia i trochę innych owoców. Na drugim planie słodowość, karmel, minimalna czekolada i bardzo lekki alkohol. Goryczka średnia, odrobinę alkoholowa. Finisz lekko wytrawny z lekką kwaskowatością.
                  Wysycenie: Dosyć wysokie, podszczypujące.
                  Ogółem: Bardzo dobre.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ciekawa i bogata kompozycja karmelu, owoców, słodowości i belgijskich drożdży. Goryczka niska. Treściwość średnia. Wysycenie wersji butelkowej zdecydowanie za wysokie, z kranu mniejsze więc lepiej pijalne.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Aromat - owocowość, jakby brzoskwinie, truskawki, trochę słodkie, co przypomina dżem
                      Piana - wysoka, dość gęsta, jasny krem, średniotrwała
                      Barwa - ciemny rubin, zmętnienie
                      Wysycenie - dość łagodne, trochę musuje
                      Smak - owocowa cierpkość i lekki kwasek, trochę suszonych owoców, z tyłu leciutka odsłodowa palona goryczka, alkohol troszkę wyczuwalny, rozgrzewa mocno
                      Treściwość - jak na woltaż i styl dość niska

                      Dość wytrawny brune/bruin. Niespecjalnie mnie porwał.

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #12
                        Achouffe, Mc Chouffe Brune

                        do 03.2016

                        Piana obfita ale brzydka duze bąble dość szybko opada, Kolor herbaciany pod światło czerwony mętny. Aromat słodki owocowy, lekko kwaskowy, bardzo przyjemny. Smak jest karmelowa słodycz, intensywna owocowość lekko kwaśna. Wyczułem niestety metaliczność od instalacji, którą potwierdziłem na dłoni, oraz lekki alkohol.Goryczka gra z piwem jest ale nie przytłacza piwa Piwo złożone bardzo dobre mimo drobnych wad chętnie powtórzę.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Słodki aromat gruszki, moreli, winogron. Drożdże, trochę gumy balonowej i fenoli.
                          W smaku słodowe, średnio pełne, nie mdłe ani słodkie. Pszeniczna miękkość podkreślana przez banany, jasne rodzynki, szczypta przypraw. Goryczka niska. Alkohol bardzo przyjemnie rozgrzewa.

                          Bardzo i posmakowało. Pite po Chimay Brune, zostawia trapistę po pierwszym okrążeniu

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #14
                            KOLOR: ciemnobrązowe z rubinowymi refleksami pod światło.
                            PIANA: piękna, bardzo obfita, gęsta i trwała o kolorze jasnobeżowym.
                            ZAPACH: intensywny, bogaty we wszystkie aromaty jakie powinno mieć bruine. Wyczuwalne rodzynki, figi, jabłka, morele oraz nuty ziołowe, przyprawowe (lekko pieprzowe).
                            SMAK: czuć słodowość w smaku, lecz piwo nie jest ciężkie i słodkie. Delikatnie wytrawne, bogate w nuty owoców i przypraw. Lekka goryczka, nieco wyczuwalna, rozgrzewająca w ustach nuta alkoholowa, nie psuje jednak wrażeń z degustacji.
                            WYSYCENIE: wysokie.
                            OGÓLNIE: bardzo dobre. Kolejne po blonde świetne piwo z tego browaru. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 01.2019.
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #15
                              A dla mnie w aromacie nadal słodkie owoce - truskawka, sok malinowy. W smaku zdecydowanie mniej cierpkie, bardziej słodsze owoce niż przed laty w opisie. Susz owocowy, trochę korzenności.
                              Fajny aromat, w smaku ok, też nie mogę się do niczego doczepić, choć nadal mnie nie porywa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎