Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków EIRE?- wątpliwość

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Czarnków EIRE?- wątpliwość

    Mam pytanko dotyczące piwa EIRE z Czarnkowa.
    Pilem ostatnio takowe i mialo następujące parametry: ekstrakt 14,1 alkohol 7%
    Na stronie browaru (http://www.browar.biz/piwo.php?id=1476) piwo to egzystuje z następującymi parametrami: ekstr. 12,1 alk. 6,2. Natomiast z parametrami podanymi przeze mnie figuruje piwo EIRE CIEMNE NATURALNE (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=58078), które to piwo także niedawno pilem.
    Zastanawiam się, czy czasami EIRE nie występuje w trzech odslonach:
    1. EIRE ekstr. 14,1 alkohol 7,0
    2. EIRE ekstr. 12,1 alkohol 6,2
    3. EIRE CIEMNE NATURALNE ekst. 14,1 alk. 7,0

    Co do istnienia pozycji 1 i 3 nie mam wątpliwości. Pozycji 2 nie znam i nie pilem, jest ona jednak permanentnie oceniana, choć ostatnie oceny są datowane na 12.2005. Być może jest to tylko zwykla zmiana parametrów piwa i caly mój wywód jest niepotrzebny, ale istnieje możliwość (na co wskazują oceny i brak informacji ze strony innych forumowiczów o zmianie parametrów piwa, choć kentaki nieśmialo wspomina w opisie piwa o alk.7,0), że istnieją trzy podane przeze mnie piwa.

    Bardzo proszę lepiej poinformowanych forumowiczów o wyjaśnienie moich wątpliwości, ewentualne wskazanie gdzie znowu poblądzilem lub co przeoczylem
    Poszukuję
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    #2
    jeszcze przed wprowadzeniem tego piwa na rynek już było z tym straszne zamieszanie.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
      Zastanawiam się, czy czasami EIRE nie występuje w trzech odslonach:
      1. EIRE ekstr. 14,1 alkohol 7,0
      2. EIRE ekstr. 12,1 alkohol 6,2
      3. EIRE CIEMNE NATURALNE ekst. 14,1 alk. 7,0
      Aby jeszcze zagmatwać, dodam, że mam etykietę EIRE DARK (chociaż sam nie piłem) o parametrach 14,1/7,2. A te trzy pozycje potwierdzam (drugą piłem osobiście). Pozycja 3 nie ma u mnie ekstraktu. Bez ekstraktu występuje również Noteckie EIRE - CIEMNE (7,0% obj.) To się porobiło...

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Ja piłem drugie i trzecie i to na pewno są inne piwa.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #5
          Panowie! Ja prosiłem o wyjaśnienie, a nie o zagmatwanie sprawy.
          Ciekawe czy ART to jakoś rozwiąże, bo ja w końcu nie wiem które piwo oceniałem (na pewno to nie jest EIRE NATURALNE i EIRE 12, a EIRE 14 na liście piw nie ma).
          Poszukuję

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎