Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety rycerskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    Etykiety rycerskie

    Jeszcze w pod koniec ubiegłego roku razem z moim synkiem ( 4 lata, ale mocno zangażowany w piwną tematykę ) wpadliśmy na pomysł wyodrębnienia z mojej ( naszej )kolekcji etykiet z motywem zwierzęcym. Z różnych przyczyn od pomysłu do realizacji minęło kilka miesięcy i jak ponownie zacząłem przeglądać piwne forum to kolega Leslie pierwszy zawalczył w tej kwestii. Dlatego ruszam temat, który przegrał ze zwierzetami - rycerze ( dla synka tylko tacy z mieczami mają szczególnie dużą wartość ) i szeroko rozumiani wojacy różnych epok. Po powrocie z urlopu zrobię trochę skanów moich rycerskich etykiet. Reasumując chętnie pozyskam etykiety z takim motywem. Z założenia nie kupuję i nie sprzedaję żadnych piwnych walorów ( oprócz samego piwa oczywiście ) - wymiana lub inne propozycje mile widziane.
    Warzechow
    PS. Malutki zalążek zwierzęcej kolekcji prześlę do Leslie.
  • Leslie
    Gość
    • 03-2006
    • 48

    #2
    Etykietki

    Dziekuje za miła propozycje!
    Oczywiście za etykietki zwierzece zrewanzuje sie rycerzami (głównie z browarów czeskich)! Brawa dle twojego synka!

    Nawiasem mowiac, zdaje sie ze jestem jedynym aktualnie kolekcjonerem w Czechach posiadajacym i aktywnie rozbudujacym kolekcje etykiet piwnych z motywem zwierzecym.
    Kontaktowałem kilka czeskich serwrów kolekcjonerskich i taka jest ich opinia.

    Na razie (dzieki browarowi.biz) odezwało sie kilku szanownych kolegów i droga wymiany kolekcja moja szybko sie rozrasta.
    Znalazłem również jednego czeskiego kolekcjonera specjalizujacego sie na etykietki z Azji, Australii i Afryki od którego odkupuje cześć etykiet ze zwierzetami z "egzotycznych" państw.

    W tym miejscu ponawiam prośbe:
    kto ma w swoim zbiorze zbedne etykietki z moja tematyka, prosze sie ze mna skontaktowač! Chetnie wymienie za inne etykiety, podstawki albo kapsle!

    Leslie (Czechy)

    Comment

    • warzechow
      Senior
      • 07-2005
      • 354

      #3
      Etykiety rycerskie

      Pozwolę sobie co pewien czas wkleić kilka rycerskich skanów z powstającego u mnie zbioru. Na początek- otrzymany swego czasu od Kibiego ( wielkie dzięki ! ) ciężkozbrojny Litwin w 3 wersjach kolorystycznych. W tle szał bitewny z udziałem formacji krzyżackich - wyobrażnia podpowiada, że Grunwald, ale chyba mnie ponosi. Nawiasem mówiąc, imponujący format tych etykiet ( 2-litrowy PET ), poważnie przyczynił się do wyboru tej rycerskiej tematyki przez mego małoletniego partnera.
      Attached Files

      Comment

      • warzechow
        Senior
        • 07-2005
        • 354

        #4
        Etykiety rycerskie

        Dla równowagi motyw nieco odmiennych założeń klimatyczno-strategicznych - wojownik meksykański.
        Attached Files

        Comment

        • warzechow
          Senior
          • 07-2005
          • 354

          #5
          Etykiety rycerskie

          Tym razem dumny Herkules - zakupiony i obalony jedną reką ( nie na ziemię wprawdzie )
          w Kopenhadze - nie stawiał dużego oporu.
          Attached Files

          Comment

          • warzechow
            Senior
            • 07-2005
            • 354

            #6
            Etykiety rycerskie

            I znowu mały kroczek w czasie i przestrzeni - Lacplesis - pogański Łotysz, zwany zabójcą niedźwiedzi, walczący z Zakonem Kawalerów Mieczowych. Zawistni podejrzewali ( jak głosi legenda ) matkę Lacplesisa o bezpruderyjne kontakty z niedżwiedziem - jednak rysy twarzy na etykietach nie dają na to żadnych dowodów.
            Attached Files

            Comment

            • warzechow
              Senior
              • 07-2005
              • 354

              #7
              Etykiety rycerskie

              I raz jeszcze pogromca niedżwiedzi. Ta etykieta mimo do bólu przewidywalnego pozowania głównego bohatera, rozprawia się z plotkami zazdrosnych o sławę wojów. Zażelowana fryzurka i gładka cera Lacplesisa wyraźnie neguje obecność niedźwiedzich chromosomów w jego komórkach.
              Attached Files

              Comment

              • warzechow
                Senior
                • 07-2005
                • 354

                #8
                Pytanie do ARTa

                W założeniu pierwotnym zamieściłem mój pierwszy rycerski wątek dla zasygnalizowania wszystkim faktu wydzielenia, czy też tworzenia kolekcji tematycznej. Giełda wydawała mi się odpowiednim miejscem do ew. pozyskiwania rycerskich etykiet. Jednak w związku z planem stopniowego zamieszczania skanów, zastanawiam się czy dział " Moje zbieranie" nie jest miejscem bardziej odpowiednim.
                Warzechow

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  W Polsce powinieneś łatwo dostać Holsteny: #1 #2
                  Ja mogę ofiarować Ci moją rycerską. A poniżej zamieszczam ciekawostkę znalezioną w sieci.
                  Attached Files

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    No to ja zamieszczę coś z Polski. Niestety nie mam takiej.
                    Attached Files
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Temat fajny ale widzę, że trochę go rozmywasz, rycerstwo to jest określona epoka i region, a w Twoim zbiorze widzę postacie odbiegające od tego schematu.
                      Może nazwiesz go po prostu "zbrojni"
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        Temat fajny ale widzę, że trochę go rozmywasz, rycerstwo to jest określona epoka i region, a w Twoim zbiorze widzę postacie odbiegające od tego schematu.
                        Może nazwiesz go po prostu "zbrojni"
                        Ja nie chciałem tego pisac bo znowu by było,że naskakuje na innych.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • borinek
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 126

                          #13
                          rycerską z Braunfels
                          Attached Files

                          Chętnie nawiążę wymianę etykiet
                          Bronislav Gorčík
                          chrpova 457
                          54102 Trutnov-Czechy

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Powyższa etykieta wygląda jak kadr z "Krzyżaków" Aleksandra Forda
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              #15
                              Wpierw troszkę wyjaśnień:
                              becik - tak jak napisałem w tytułowym mailu ( cyt.: rycerze i szeroko rozumiani wojacy różnych epok ) moje chrono - geograficzne skoki są zgodne z planem. Faktycznie jednak termin RYCERZE nie oddaje rozległości tematu, ale proponuję podejść do tego dość swobodnie - i tak chciałbym, żeby ogólnie było wiadomo, że zbieram rycerzy, wojów, żołnierzy, wojowników, legionistów i np. samurajów ( może ktoś ma ? ).
                              kiszot - patrz becik.
                              Shlangbaum - holsteny sie doczekają, natomast twoja rycerska etykieta prezentuje się wspaniale, więc chętnie dołożę ją do mojej kolekcji.
                              borinek - może masz taką ładną etykietę na wymianę ?.
                              Tyle wyjaśnień, teraz kolejny piwno-rycerski walor - tym razem szwajcarski bohater narodowy - Wilhelm Tell. Ten helwecki wojownik, łucznik i kusznik wsławił się na początku
                              XIV wieku trafieniem bełtem w jabłko umieszczone na głowie nieletniego syna Waltera. A cała draka z powodu znieważenia sędziego Gesslera - burmistrza Aldorfu, który zresztą stracił ciepłą posadkę i głowę z rąk naszego Wilhelma, w czasie gdy jednoczył on pierwsze kantony. Swoją drogą może ma ktoś etykietę z całym jabłkowo-kuszniczym motywem ?
                              Attached Files
                              Last edited by warzechow; 21-04-2006, 19:56.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎