Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Wielka 27, Tanki Pub (d. Brogans Irish Pub)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    Poznań, Wielka 27, Tanki Pub (d. Brogans Irish Pub)

    Muszę na początku przyznać, że nie miałem
    jeszcze okazji być osobiście w tym pubie (trzeba
    ten fakt szybko zmienić).Na informacje o tej knajpce,
    wpadłem związku z zorganizowaniem tamże
    IX Ogólnopolskiego Zlotu Fanów U2.

    Wybór piw jest fenomenalny:
    - Murphy's Irish Stout 8 zł
    - Bishops Finger 9 zł
    - Abbot Ale - 9 zł

    Plus Grupa Żywiec:
    - Żywiec - 6 zł
    - Heineken 7 zł
    - Warka - 4,50 zł
    - Warka Strong - 5,50 zł
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #2
    Jeszcze krótki opis pubu (źródło www.tpi.poznan.pl )
    "Brogans Irish Pub to "Mała Irlandia" w "Pyrlandii" otwarta w końcu 2005 roku przez trzech przyjaciół, fascynatów Szmaragdowej Wyspy, jej zwyczajów i kultury, którzy po kilku latach pracy w Irlandii postanowili jej skrawek promować w Poznaniu.
    Pub ma 350 m kwadratowych powierzchni, pięć sal stołowych, jedną bilardową, dwa bary pełne whisky i piwa. Miejsce już w końcu 2005 roku stało się centrum spotkań poznańskiego środowiska celto-filskiego. Koncerty odbywają się w sali koncertowej z zieloną sceną, przed którą jest dużo miejsca do tańca. "


    PS. Lokal posiada interesującą stronkę: http://www.brogans.pl/

    Comment

    • lukin75
      Junior
      • 01-2004
      • 24

      #3
      Pub rzeczywiście ciekawy, ciągnący się przez różne piwniczne zakamarki. Z tego co zauważyłem posiadający dwa bary. Muzyka w wiekszości typowo irlandzka plus dużo U2. Jeżeli chodzi o piwo to rzeczywiście dostępne są wszystkie opisane wcześniej, na duży plus zaliczyć trzeba ceny, które nie odstraszają i z tego co widziałem to sporo osób raczyło się Murphy'sem. Dlatego też piwo świeżutkie z czym bywa w Polsce problem jeżeli chodzi o "inne" piwa. Ja jednak osobiście byłem rozczarowany tym stoutem i według mnie nie wytrzymuje on w żadnym wypadku porównania z Guinnessem. Bardziej wodnisty , mniej wyrazisty w smaku, o zdecydowanie słabszej pianie pozostaje dwie długości za wcześniej wspomnianym Guinnessem, a szkoda bo dobry stout w Polsce w takiej cenie to byłoby coś. Już ciekawsze były dwa pozostałe "Irlandczyki" czyli piwa typu Ale. Abbot i Bishop's Finger o lekko czerwonawym zabarwieniu, lżejsze w smaku , orzeźwiające. Zwłaszcza to drugie przypadło mi do gustu. W sumie miejsce ciekawe i piwa do spróbowania również, ceny przyjazne.
      P.S Minus za szminkę na szklance . Wiara w narodzie, że jak zmywarka to zmyje wszystko jest bezgraniczna .

      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #4
        Tak jak napisał lukin75 pub jest ogromny i
        pełen zakamarków. Panuje tu świetna atmosfera,
        można spotkać się przy dobrym piwie z bardzo
        ciekawymi ludźmi. Jest duży parkiet na wyszalenie się
        przy rockowej muzyce (U2 rulez ) Z projektora często
        puszczają koncerty dvd. Nierzadko zdarzają się
        chóralne śpiewy przy pincie ale. Gorąco polecam,
        punkt obowiązkowy na mapie poznańskich knajp.

        Comment

        • Jaroslav
          Senior
          • 10-2005
          • 967

          #5
          Wzrosła nieznacznie cena piw
          angielskich do 10 złotych. Pub
          ma u mnie dużego plusa za
          "firmowe" szkło (tak do Abbot'a
          jak i Bishop's Finger'a).

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukin75
            P. Już ciekawsze były dwa pozostałe "Irlandczyki" czyli piwa typu Ale. Abbot i Bishop's Finger o lekko czerwonawym zabarwieniu, lżejsze w smaku , orzeźwiające. Zwłaszcza to drugie przypadło mi do gustu. .
            Wymienione przez Ciebie piwa nie są piwami Irlandzkimi tylko Angielskimi.

            Comment

            • Szern
              Junior
              • 10-2007
              • 1

              #7
              Fotki

              Trochę klimatu z "mojego" Brogansa: http://kowol.pl/brogans.html

              Comment

              • lycaster
                Senior
                • 05-2008
                • 130

                #8
                Trochę odświeżę temat. Otóż poza lanymi Murphy'sem, Strongbowem i Bishopem w Brogansie warto zaglądać też do lodówek za barem. Często pojawiają się tam w butelkach piwa, których nie ma w karcie. Wczoraj przyuważony Zlatopramen i Cerna Hora, jakiś czas temu widziane było również Irlandzkie z Krajana. Do Brogansa warto zajrzeć w trochę wcześniejszych godzinach, wówczas najlepiej można cieszyć się klimatem jaki tam panuje

                Comment

                • metalsrem
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 239

                  #9
                  Cerna Horna cały czas dostępna w butelkach. Z lanych Murphys i Paulaner Hefe - Weissbier za 10zł Kilkenny, Bishops Finger za 12 zł. Warka 6zł, żywiec 7zł ,żywiec porter 7,5zł. Z rozrywki bilard i piłkarzyki oraz sport w tv. Praktycznie co weekend jest jakiś koncert z muzyką irlandzką. Gdyby jeszcze mieli guinnesa to by było idealnie
                  Browar domowy SKOTAR

                  Comment

                  • Pery77
                    Senior
                    • 03-2011
                    • 142

                    #10
                    To moja ulubiona knajpa w poznaniu.

                    Spędziłem tam swego czasu wiele wieczorów i były to piękne chwile Chętnie znów bym tam wpadł zobaczyc czy coś się zmieniło i napić się z kija mojego ulubionego Kilkenny
                    Wie ktoś może jak sobie teraz ten kultowy dla mnie pub radzi? Nie byłem tam już blisko 2 lata.

                    Comment

                    • biker200
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 152

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Spędziłem tam swego czasu wiele wieczorów i były to piękne chwile Chętnie znów bym tam wpadł zobaczyc czy coś się zmieniło i napić się z kija mojego ulubionego Kilkenny
                      Wie ktoś może jak sobie teraz ten kultowy dla mnie pub radzi? Nie byłem tam już blisko 2 lata.
                      Radzi sobie całkiem nieźle, właściciele od jakiegoś czasu prowadzą już swoją trzecią knajpę - liberum veto.

                      Comment

                      • Pery77
                        Senior
                        • 03-2011
                        • 142

                        #12
                        No i fajnie

                        Właścicieli to akurat znam osobiście. Pierwszą ich knajpA był Honzik na Taczaka a wtwedy gdy rozmawiałem z nimi ostatni raz to własnie szukali lokalu na nowy interes. Tzymali jednak profil nowej knajpy w tajemnicy. Jaki więc jest temat przewodni tego Liberum Veto? Zdrówko

                        Comment

                        • Pery77
                          Senior
                          • 03-2011
                          • 142

                          #13
                          Sorry za literówki ale degustuje już 4 piwko i moja percepcja troche już szwankuje

                          Comment

                          • M-kwadrat
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 304

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tzymali jednak profil nowej knajpy w tajemnicy. Jaki więc jest temat przewodni tego Liberum Veto? Zdrówko
                            Liberum Veto - cytując stronę www: "zaiście polski pub", "pijalnia" czyli piwa polskie. Nie byłem jeszcze. Wątek o tym lokalu tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90256
                            Pozdrawiam, Maciek

                            Comment

                            • Pery77
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 142

                              #15
                              Więc musze się tam w najbliższym czasie udać celem skonfudodania tej wiadomości osobiście Nie ma w poznaniu podobnych miejsc...( może i dobrze).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎