Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapach drożdży płynnych prosto z saszetki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wojson
    Senior
    • 06-2004
    • 143

    Zapach drożdży płynnych prosto z saszetki

    Witam !

    Właśnie zacieram sobie Kölscha i min. robię starter z drożdy płynnych Wyeast 2565 Kölsch. Saszetka zastartowała OK - cała spuchła, więc ją przeciąłem i wlałem do przygotowanego na starter roztworu. Problem w tym, że nigdy wcześniej nie używałem drożdży płynnych i nie wiem, jak powinny pachnieć - bo jak na moje, to zapach tych drożdży jest lekko kwaśny (taki jabłkowo-kwaskowy ). Czy to normalne czy może znaczy że drożdże się zepsuły i lepiej ich nie używać ?? Bardzo proszę o szybką odpowiedź - zacieranie w toku, więc muszę podjąć jakieś kroki...

    Z góry dziękuję i pozdrawiam !!
    A benguela chamou pra jogar !
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #2
    Szczerze powiedziawszy każdy mój starter drożdżowy, a zrobiłem jak na razie ich 6, pachniał z lekka jabłkami. Wg mnie całkiem przyjemny zapach. Więc nie ma się czym przejmować.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • Wojson
      Senior
      • 06-2004
      • 143

      #3
      Dzięki za odpowiedź ! Jako, że przy zacieraniu słuchałem 'Seventh Son...' biorę to za dobry omen
      A benguela chamou pra jogar !

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Raz robiłem starter prosto z szaszetki (bo inne płynne drożdże podostawałem od uprzejmych forumowiczów ) i stwierdziłem wtedy, że ten jabłuszkowy zapach to pożywka.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          Wg mnie ta pożywka pachniała jak zwykła brzeczka. Tak czy siak nie ma się czym przejmować. Widzę, że piwo od początku ma dobrą ścieżkę dźwiękową
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Wojson
            Senior
            • 06-2004
            • 143

            #6
            No trochę się przestraszyłem jak poczułem ten zapach - w końcu robię piwo, nie cydr
            Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi !
            A benguela chamou pra jogar !

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎