Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness, Special Export Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Guinness, Special Export Stout

    Dopisuję pod tematem Foreign Extra Stout chociaż parametry trochę inne. Jak służby specjalne uznają że trzeba to przeniosą w nowy temat

    Alk. 8%, but. 0.3 l, warzone w Irlandii dla importera belgijskiego, kupione w Holandii.
    Ciemnobrązowe, dosyć mocno nasycone, z wielką, sztywną i trwałą pianą.
    Zapach palonego słodu, wytrawny, z gorzką czekoladą, średnio intensywny.
    W smaku potężna goryczka palonego słodu, tak jak w aromacie trochę gorzkiej czekolady, wyjątkowo intensywny i długi posmak o jeszcze bardziej palono-goryczkowym zabarwieniu. Trochę alkoholu wyczuwalne dopiero w ostatnich łykach.
    Dosyć mocne wrażenia smakowe, jednak trochę na jedno kopyto, ten smak mógłby być bardziej rozbudowany.
    Last edited by lzkamil; 24-04-2006, 01:21.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
    Dopisuję pod tematem Foreign Extra Stout chociaż parametry trochę inne. Jak służby specjalne uznają że trzeba to przeniosą w nowy temat
    Służby specjalne sprawdziły, że jest to jednak odrębne piwo, a więc wydzieliły
    Służby dodadzą jeszcze, że piwo jest przeznaczone na rynek belgijski, holenderski i francuski.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #4
        Kolor: Czarny z wiśniowymi przebłyskami. 5
        Piana: Beżowa, średnio obfita i średnio trwała. Zostawia ślady na szkle. 3,5
        Zapach: Bardzo przyjemny, choć przydałoby się więcej intensywności. Czuć przede wszystkim palone słody, toffi, biszkopt i karmel. 4
        Smak: Słodkawy, palony, bardzo treściwy. Po chwili czuć kwaskowość i lukrecję. 4
        Wysycenie: Niskie, pasuje bardzo dobrze. 5
        Opakowanie: Jak na zdjęciu sibarha. Podoba mi się w swoim minimalizmie. Minus za brak informacji o ekstrakcie. 4,5
        Uwagi: Dobre piwo deserowe, typowo degustacyjne. Pewnie kiedyś jeszcze się skuszę.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎