Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rocznice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Rocznice

    Nie rocznice ślubów, ani pogrzebów, ale jakieś takie istotne z ogólnocywiliziacyjnego punktu widzenia. Taki temat sobie wymyśliłem, a pierwszy post miałem na uwadze już wczesniej, tylko daty mi się nie zgrały
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    21 kwietnia - śmierć Czerwonego Barona

    Manfred von Richthofen, bo o nim mowa, uchodzi za najwybitniejszego pilota myśliwskiego I wojny światowej. Przypisuje mu się 80 zestrzeleń.

    Urodził się 2 maja 1892 roku we Wrocławiu. Większość życia spędził w Świdnicy, mieszkając w dworku przy obecnej ul. Sikorskiego 28 (przed wojną urządzono tam muzeum). Zginął w locie bojowym, wg szerzonej przez aliantów legendy zestrzelony przez kanadyjskiegopilota, por. Browna. Wg dochodzenia, przeprowadzonego przez ekipę National Geografic, zestrzelił go anonimowy angielski piechur, obsługujący stanowisko karabinu maszynowego. Widziałem ten film, przedstawiono przekonujące moim zdaniem argumenty.

    Kamień ze zdjęcia znajduje się w Świdnicy, w parku niedaleko ruin mauzoleum, również jemu poświęconemu. Brat Manfreda, Lothar, również był lotnikiem; zginął w wypadku lotniczym w 1922 r. i został pochowany na cmentarzu garnizonowym w Świdnicy. Do dzisiaj Manfred von Richthofen pozostaje najbardziej znanym na świecie mieszkańcem miasta Świdnica.
    Attached Files

    Comment

    • garfunkel
      Senior
      • 04-2005
      • 1068

      #3
      Dzisiaj za to można obchodzić rocznicę założenia Rzymu przez Romulusa i Remusa.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Proszę przyjąć zasadę podawania przynajmniej daty i tytułu.

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          Juz po wszystkim ale 22 Kwietnia byla Rocznica Smierci Lenina-nawet dosc glosno to bylo w telewizji .W Rosji sie zastanawiaja czy warte jest utrzymywanie mauzoleum w Moskwie ktörego tylko koszty z utrzymaniem Zwlok Lenina w stanie jakie teraz sa przekraczaja 1,5 Miliona Dolarow na Rok
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            A jak jeszcze o inne rocznice przypadajace we Kwietniu to nie nalezy zapomniec Urodzin Hitlera ktore przypadaja na 20 Kwietnia
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              Nie wiem czy to godna rocznica tego tematu, ale dziś mija 20 lat od wybuchu pewnej elektrowni. Się wtedy działo.I to tuż przed świętem pracy
              MM961
              4:-)

              Comment

              • garfunkel
                Senior
                • 04-2005
                • 1068

                #8
                21 kwietnia 753 p.n.e. - założenie Rzymu przez Romulusa i Remusa, obchodzimy zatem w tym roku 2759 rocznicę powstania Wiecznego Miasta.,

                które nazywane bywało i bywa: Miastem siedmiu wzgórz, Wiecznym miastem, Babilonem Zachodu, Niobe narodów i Głową świata( caput mundi).

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                  Nie wiem czy to godna rocznica tego tematu, ale dziś mija 20 lat od wybuchu pewnej elektrowni. Się wtedy działo.I to tuż przed świętem pracy
                  Nie wiem czy godna, ale prawdziwa - 26 kwietnia mija 20 lat od awarii, serii ludzkich błędów których następstwem był pożar i wybuch chemiczny czwartego reaktora elektrowni w Czarnobylu. 31 ludzi zginęło bezpośrednio po wybuchu około dwustu w przeciągu następnych lat, a zapewne tysiące borykają się ze zdrowiem w następstwie tej ludzkiej nieudolności.
                  No i ucierpiało szczególnie jedno miasto - Prypeć - 50-tysięczne sowieckie blokowisko (zresztą dość paskudne)wybudowane dla pracowników elektrowni. Istniało z ludźmi zaledwie 16 lat, za to bez ludzi stoi już prawie 20 lat. Niesamowicie to dziś wygląda, o czym można się przekonać naocznie na www.pripyat.com oraz www.opuszczone.com (wchodząc w galerie i zakładkę Ukraina)
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Z ogólnocywiliziacyjnego punktu widzenia to wczorajsza rocznina była ważna. Otóż 25 kwietnia 1792 ścięto na gilotynie pierwszego skazańca - potem to już poleciało, że hej.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                      Nie wiem czy godna, ale prawdziwa - 26 kwietnia mija 20 lat od awarii, serii ludzkich błędów których następstwem był pożar i wybuch chemiczny czwartego reaktora elektrowni w Czarnobylu. 31 ludzi zginęło bezpośrednio po wybuchu około dwustu w przeciągu następnych lat, a zapewne tysiące borykają się ze zdrowiem w następstwie tej ludzkiej nieudolności.
                      No i ucierpiało szczególnie jedno miasto - Prypeć - 50-tysięczne sowieckie blokowisko (zresztą dość paskudne)wybudowane dla pracowników elektrowni. Istniało z ludźmi zaledwie 16 lat, za to bez ludzi stoi już prawie 20 lat. Niesamowicie to dziś wygląda, o czym można się przekonać naocznie na www.pripyat.com oraz www.opuszczone.com (wchodząc w galerie i zakładkę Ukraina)

                      No a już za 20 minut o 21-szej zaczyna się na Discovery Channel film poświęcony temu wydarzeniu i jego następstwom. Co ciekawe w naszej telewizji publicznej poza wzmiankami w dziennikach nie ma miejsca na program poświęcony temu zdarzeniu, które jednak co nieco zmieniło w życiu ludzi, a także sądzę, że wywarło jakiś wpływ na losy świata - zapewne przyspieszyło nieco rozpad sowieckiego imperium zła.
                      Last edited by iron; 26-04-2006, 19:42.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • Małażonka
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 4602

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                        No a już za 20 minut o 21-szej zaczyna się na Discovery Channel film poświęcony temu wydarzeniu i jego następstwom. (...)
                        Zdjęcia przejmujące, komentarz gorszy...
                        Tragedia za to prawdziwa.
                        Szkoda, że polska telewizja przeszła nad tym do porządku dziennego...
                        Przykre to, ale prawdziwe - co bezpośrednio nie rusza naszego nosa, ważnym nie jest...
                        A już na pewno nieważnym jest po dwudziestu latach...

                        Mnie rusza, mam podejrzenia, że moja astma jest wynikiem tej tragedii... Wiele osób przeczy, ale dziecięce przychodnie alergologiczne pękały w szwach po trzech - czterech tygodniach po wybuchu w Czarnobylu.... Byłam jednym z tych dzieci - dziś astma to dla mnie dzień powszedni...
                        Ale (jeśli oczywiście moja uczuleniowa astma jest wynikiem awarii czarnobylskiej) to i tak mała cena jaką przyszło mi zapłacić - inni mieli dużo gorzej...
                        Last edited by Małażonka; 27-04-2006, 22:07.

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          O ile się nie mylę to dziś mija równo 60 lat od przejęcia tyskiego browaru przez państwo.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Radegast
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 1124

                            #14
                            Ja 26 maja bede obchodzil roczek, nie wazne czego, nie wazne z jakimi dokonaniami czy tez inszymi medaloholami-poprostu roczek.

                            Eh tam moze bawem cos o tym wspomne-tylko by znow mi czasu starczylo, bo jak sie pedne w kolejny roczek to podobnego posta za rok wystukam
                            Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                            Comment

                            • Mistrzu
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 750

                              #15
                              1648 - Bitwa pod Korsuniem

                              Jeszcze dzisiaj mija rocznica:

                              357 lat temu miała miejsce bitwa pod Korsuniem gdzie Bohdan Chmielnicki pokonał podczas odwrotu (zasadzka) oddziały polskie w sile 6 tys. żołnierzy, dowodzone przez hetmanów: wielkiego koronnego Mikołaja Potockiego i polnego Marcina Kalinowskiego. Śmierci lub niewoli uniknął co szósty polski zbrojny.

                              Stacja metra Centrum ukończyła dzisiaj 7 roczek.

                              Dzisiaj obchodzą również urodziny:
                              John Wayne - aktor i reżyser (największy kowboj wszechczasów)
                              Andrzej Milczanowski - były minister spraw wewnętrznych oraz szef UOP w rządzie Hanny Suchockiej.
                              Philip Michael Thomas - aktor amerykański (ten mulat z Miami Vice)
                              Lenny Kravitz - amerykański wokalista
                              Helen Bonham-Carter - angielska aktorka (to ta hipochondryczka z "Podziemnego Kręgu")
                              Last edited by Mistrzu; 26-05-2006, 22:51.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎