Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Desant Kombat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Obołoń, Desant Kombat

    Obołoń,Desant Kombat
    ekstrakt 12% alkochol 5.3% obj.
    Piwo to jak głosi etykieta jest niepasteryzowane(pils), etykieta w stylu wojskowym, taka sobie, na kontretykiecie jakieś marketnigowe teksty.
    Co do piwa to:
    barwa bardzo jasna
    piana słaba opada błyskawicznie
    w smaku w pierwszej chwili wyrazna przyjemna goryczka która przechodzi w posmaki słodowe, smak staję sie dziwny, niby słodowy i niby z goryczką ale bardzo słabą, wydaję sie także że jest mało esencjonalne w smaku, odczuwałem też lekko kwaśnawaość (a może tylko mi sie wydawało)
    nasycenie takie sobie.
    Mi to piwo nie podpasowało, choć spróbować można, może ja trafiłem na jakąś zła butelkę.
    Choć jakbym miał powtarzać i mial bym inne piwa do wyboru to piwo to nie było by w czołówce.
    ocena to 3.5
  • Tumry
    Senior
    • 01-2003
    • 204

    #2
    Desant, to cała seria piw z kijowskiego OBOŁOŃ-a. Ja trafiłem na 4 sztuki. Niestety, strona www.desant-beer.com jest chwilowo nieczynna. Piwa wprowadzono w 2006 roku. Oto wersje DESANT-a:
    BIŁA ZIRKA (biała gwiazdka) - z jedną gwiazdką (to powtarzalny element graficzny) i wizerunkiem kobiety-żołnierki na kontrze. hasełko: mocniejsza od piwa - tylko komandoska przyjaźń.
    DMB (jakiś skrót militarny) - również z jedną gwiazdką - hasełko: Piwo nie herbata - szklanka nie wystarczy.
    KOMBAT - z dwiema gwiazdkami - nie mam etykiety
    SPECNAZ - z trzema gwiazdkami - hasełko: Dla normalnego komandosa - jedna flaszka piwa w sam raz, dwie dużo, trzy mało.

    Wszystkie kontry opatrzono hasełkiem WYPIJMY ZA NAS (dokładnie Dawaj za nas)

    Jak widać firma Obołoń postawiła na militarne zamiłowania i solidarność zawodową konsumentów.
    Opis szczegółowy w oddzielnym wątku.
    Tumry
    sasiad47@gmail.com.pl
    (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

    Comment

    • Sarmat
      Junior
      • 01-2004
      • 4

      #3
      DMB to skrót od rosyjskiego słowa "dembiel" czyli rezerwista, także w znaczeniu potocznym jak u nas ("stare wojsko"). Cała seria "wojskowych" piw z Obołonia wyraźnie nawiązuje do mitologii wojsk powietrznodesantowych, rosyjskiego machismo ale także do motywów kultury masowej krajów byłego ZSRR.
      "DMB" to także tytuł rosyjskiego filmu komediowego z 2000 r.
      "Kombat" to w skrócie "komandir bataliona" czyli dowódca batalionu, a także tytuł hitu rosyjskiej grupy rockowej Ljube sprzed kilku lat.
      "Specnaz" to zarówno nazwa pododdziałów rozpoznawczych i specjalnych ("specjalnoje naznaczienije") ale także tytuł popularnego rosyjskiego serialu TV.
      "Dawaj za nas" czyli wypijmy za nas to też najprawodpodobniej świadome nawiązanie do piosenki "dawaj za nas, dawaj za was, za diesanty i za specnaz" skomponowanej przez Ljube właśnie jako soundtrack do serialu "Specnaz".

      Comment

      • Tumry
        Senior
        • 01-2003
        • 204

        #4
        wszystke 4 kontry
        Attached Files
        Tumry
        sasiad47@gmail.com.pl
        (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          Szczerze mówiąc widząc takie etykiety na pewno bym sie nie złapał za to piwo...
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎