Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O grach planszowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    O grach planszowych

    Nowoczesnych (Osadnicy z Catanu, Carcassonne, Ticket2Ride... etc.),
    do rozmowy zapraszam.

    ptc

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych
  • Maremali
    Senior
    • 05-2002
    • 1953

    #2
    W ostatnie święta razem z żonką, siostrą i szwagrem odświeżyliśmy po ponad 20 latach grę "Fortuna". Gra polega na handlowaniu parcelami, hotelami, knajpami itp. w starej Warszawie.
    http://maremali.web-album.org/

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Moja sie nazywa Eurobusiness i ma co najmniej 15-17 lat.Po latach leżenia w szafie teraz jest ogrywana przeze mnie i córkę.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        A ja do jednych z ciekawszych zaliczam planszową wersję komputerowego szlagieru Civilization. Jak się gra w 3 lub 4 osoby, to jest to niezła radocha. Uproszczone w stosunku do komputerowej wersji zasady nadaja grze miodności.

        Jako kultową grę planszową wspominam też Magię i Miecz, z wszystkimi jej pod-planszami, łacznie z tą w kosmosie Podróbka tej gry Magiczny Miecz była jednak już trochę zbyt przepakowana zasadami

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #5
          Od kilku ładnych lat regularne rozgrywki w "Ryzyko". Dużo czasu, cierpliwości i...

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            Swego czasu tłukliśmy z namiętnością w Magię i Miecz razem z dodatkami.
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bury_wilk
              Swego czasu tłukliśmy z namiętnością w Magię i Miecz razem z dodatkami.
              Ja dodatkowo bawiem się w grę "Gwiezdny kupiec".
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • ptc
                Senior
                • 11-2001
                • 366

                #8
                Widzę że tu wszyscy o historii :-)

                Choć i ja do dziś przechowuję Magię i Miecz itp. to tym czasem gry planszowe zrobiły ogromny krok do przodu dzięki. Np. dzisiaj gry mają autorów tak jak książki, kupujesz i grasz w np. najnowszą grę dr Reinera Knizi. to oczywiscie nie jedyna zmiana, choć gry to gry, ale ich różnorodność .... powala. (Gdzie te czasy gdy na kolejną produkcję firmy Encore czekało się miesiącami:-) No i jeszcze ten odwieczny problem czasu czyli pieniędzy i miejsca do przechowywania.

                Jeśli kiedyś graliście, a macie trochę czasu i chęci to możecie poznać w co się gra obecnie. Zajrzyjcie np. na stronę www.gry-planszowe.pl. (Mogę też podać parę angielsko języcznych stron).

                A jeśli się wam spodoba to zapraszam do gry przy piwku.

                Można też grać w gry planszowe w internecie. Ja czasami :-) gram w www.brettspielwelt.de (login pk286)

                A jeśli nie wiecie od czego zacząć to pytajcie.

                ptc

                Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

                Comment

                • UncleLion
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 2

                  #9
                  Widzę, że temat planszówek się nie rozwija. A szkoda bo część z nich naprawdę nadaję się jako dodatek do wieczornego popijania złotego trunku....

                  Ostatnio mieliśmy okazję spotkać się ze znajomymi w Warzelni Piwa. Na stół wylądowały dwie gry: China i Carcassone. Obie z dość prostymi zasadami, ale pozwalające sporo kombinować. Może Monpoly, Eurobiznes i Frotuna to klasyka. Jednak rzucanie kostką może na dłuższą metę frustrować. Dlatego warto poszukać czegoś nowszego...
                  UncleLion o grach planszowych: Prosto z pudła

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    #10
                    Osobiście preferuję Horror w Arkham, kooperacyjną grę na bazie twórczości H.P. Lovecrafta, grał ktoś z browar.bizowiczów ?

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Gram z kumplem w Carcassonne z dodatkami, próbowaliśmy też Osadniców z Catanu, ale we dwóch cienizna. Myślałem o zakupie Władcy Pierścieni (karciana) - grał ktoś?
                      Do tego oczywiście Scrabble, a z córką: Wilk i Owce, Superfarmer, To moja rybka, Drakon - wbrew temu co sugeruje nazwa, to dobre gry.
                      Last edited by Seta; 09-02-2012, 09:13.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Carcassone rządzi! Choć niektóre dodatki nie podnoszą moim zdaniem grywalności.
                        Dla osób nie lubiących rywalizacji polecam Pandemię, naprawdę wciąga.
                        Na posiedzenia w parach - Rój (ale to gra logiczna).
                        Przy większej ilości osób i niewielkiej ilości alkoholu najlepsze chyba karcianki: Fasolki, Sabotażysta, 6 bierze.
                        A od 2-3 tygodni jestem zauroczony Jungle Speed, najwięcej radości daje po 3-4 piwach

                        Comment

                        • stefanum
                          Member
                          • 03-2011
                          • 75

                          #13
                          Tu są wspaniałe gry planszowe - http://www.taktykaistrategia.pl
                          Strategie militarne, głównie z II wojny światowej ale nie tylko. Moim marzeniem jest pograć w to z kimś Do tej pory grałem tylko w komputerową odmianę (Panzer General II).

                          Comment

                          • AntonOS
                            Junior
                            • 02-2012
                            • 6

                            #14
                            Grywamy bardzo dużo - żona, dzieci. Czasami dojeżdżają znajomi z własnymi grami i siedzimy do rana. Ostatnio graliśmy przy piwku warzonym przez brata


                            Przykładowe gry jakie wówczas lecą: Osadnicy, "Pociągi", Agricola, PuertoRico, Smallworld, Age of Empires, Dominion, Eufrat i Tygrys, K2, Mr Jack, Boże Igrzysko, StoneAge itp. itd i jeszcze dalej

                            Jest to wspaniały sposób spędzania czasu. Zwłaszcza jak jest większa ekpia. Gorąco polecam.

                            Dla początkujących polecam zwłaszcza "pociągi" (Wsiąść do pociągu - Europa).

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na posiedzenia w parach - Rój (ale to gra logiczna).
                              Dobre, dobre - grywamy w to czasem ze Slavoyem. Warunkiem jest niespożywanie piwa, albo w mocno ograniczonej ilości, bo drastycznie spada możliwość przewidywania ruchów przeciwnika i planowania strategii.

                              P.S. Dostałam rok temu pod choinkę - wigilia u moich rodziców. Tata zobaczył pudełko i pyta: "Co to jest ten HIV?" (ang. hive = rój)
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎