Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlsberg Srbija, Lav Svetlo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Carlsberg Srbija, Lav Svetlo

    Ćelarevo

    widziałem tylko w PET

    kolor - jaśniutko złocisty, prawie, że słlmkowy ale niezupełnie
    piana - obfita i drobna z początku, szybko jednak opada
    zapach - dośc mocny, chmielowy
    smak - ciutt za bardzo szczypie w język, leciusieńkie ale posiada dobrą, chmielową goryczkę
    gaz - troszkę za duzo
    opakowanie - pet jak pet, 1 litr, brązowa flaszka, firmowy korek

    Ogólnie drugi serbski pet, który calutki sie wypiło bez negatywnych wrażeń
    Attached Files
    Last edited by becik; 03-05-2006, 22:35.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    i korek
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Mi się w Serbii udało kupić butelkowe.
      Brakujące parametry: ekstr. 12%, alk. 5.2%, but. 0.33 l.
      Złociste, średnio nagazowane, piana po nalaniu z góry wysoka i sztywna, dosyć trwała.
      Zapach czysto chmielowy i leciutko słodowy, w miarę intensywny.
      Smak najpierw chmielowy z lekką goryczką, dosyć płaski. W miarę ogrzewania się goryczka robi się intensywniejsza i dochodzi akcent słodowy.
      Nie jest to jakieś wybitne piwo ale w porównaniu z pitym dzień wcześniej polskim licencyjnym Heńkiem jest niezłe i całkiem treściwe w smaku.
      Attached Files
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • oyo
        Junior
        • 09-2009
        • 21

        #4
        Jak dla mnie zbyt słodkie. Da się wypić tylko mocno schłodzone.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo przywiezione przez kolegę. Puszka 0,5l. Moc 5,2%, ekstrakt 12. Kolor jasny, ale nie słomkowy. Piana duża, drobniutka, średnio długo utrzymuje się. Zapach sodowo chmielowy, trochę „stary”. W smaku właściwie nie ma dominacji, słodowość wymieszana z chmielowością. Goryczka niezbyt intensywna. Piwo lekkie, nie wodniste. Wysycenie trochę za niskie. Opakowanie ładne, proste i z parametrami piwa. Ładna ciemna kolorystyka. Lava można określić słowem przeciętne, dość słabe. W upalnym klimacie z pewnością lepiej smakuje. Ocenił bym na 3 (1 – 6).
          Z tego co czytam, moje piwo miało trochę inny smak od poprzedników. Zapewne powodem był rodzaj opakowania i leciutkie przeterminowanie mojego Lwa.
          Dzięki Michał z piwo.
          Attached Files
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Ja dostałem w knajpie w Czarnogórze o parametrach: butelka 0,5l, Alk. 5,0%, ekstrakt 11,44 %, butelka piękna z wyżłobionymi gałązkami bliżej nieokreślonej przeze mnie rośliny, etykieta mała skromna, równie jak kontretykieta. Samo piwo, dobre na duże upały, i doskonale smakowała z szynką typu Prsut.

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #7
              W nawiązaniu do tego co wyżej... teraz opakowanie wygląda tak, przepraszam za mało profesjonalne zdjęcie ale wtedy o tym nie myslałem
              Last edited by sibarh; 28-06-2011, 19:13.

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Parametry jak podał Gringo, wersja ta sama - butelka 0,33 l. Browar należy do Carlsberga to i butelka w carlsbergowskim wytłaczanym stylu. Barwa jasnoherbaciana. Piana gęsta,w miarę wysoka, powoli opada. Gaz cały czas pracuje. Przyjemny, mocny chmielowy aromat. W smaku jednak przeciętne, nic szczególnego , typowe dla masówki. Dobre na upały.
                Attached Files

                Comment

                • kruger_nr1
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 801

                  #9
                  o smaku nie ma za bardzo co mówić...na zdjęciu puszki dla klubów sportowych z Belgradu: Partizan i Crvena Zvezda.
                  Attached Files
                  Kolekcja puszek piwnych:
                  http://puszkikrugera.web-album.org/

                  Comment

                  • michioso
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 112

                    #10
                    Carlsberg Srbija, Lav Svetlo - import prywatny, butla 0,33 l. ekstr. 11,44 %, alk 5.0 %, butelka identyczna jak na fotce u dryxa i gringo, charakterystyczny zielony wyrób carlsbergowaty. Co do zawartości: kolor jasny, piana duża powoli opadająca, zapach chmielowy, lekka goryczka. W smaku przeciętne, typowe dla takich piw, na upały w sam raz i na tamten klimat.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #11
                      Koncerniak. Kupione w sklepie, w którym z alko była ciekawa domowa rakija do dostania, na serbskie upały (szok termiczny). Koncerniak, ciut lepszy niż Jeleń. Nuda.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • Carnifex
                        Member
                        • 10-2010
                        • 75

                        #12
                        Piłem puszkowe. Kolor przyzwoity, ciemnozłoty. Piana nawet przez jakiś czas się utrzymała. Nagazowanie odpowiednio wysokie. Zapach słaby, ale przyjemnie chmielowy. Smak mocno słodowy, goryczki za to poskąpili, dość łagodne. Pełne - brak wodnistości. Oczywiście nic ciekawego, ale piło się całkiem dobrze, tym bardziej, że potraktowane jako ciekawostka. Wypity po nim Jeleń był ostrzejszy w smaku ale i bardziej płaski. Ogólnie Lava oceniam jako przyzwoite piwo - wystawiam 3+.

                        Comment

                        • Petrus
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 381

                          #13
                          Retusz puszki.
                          Attached Files

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            Wersja PET 2l.
                            Inne parametry: alkohol 5% , ekstrakt 11,13 % (ta dokładność
                            Cena w Czarnogórze około 2 EUR.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎