Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Hodonin, Narodni trida 10, Minipivovar Kunc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Hodonin, Narodni trida 10, Minipivovar Kunc

    Zlokalizowany w centrum Hodonina minipivovar zaskakuje swoim rozmachem. Pięknie urządzone sale przyozdobione są olejnymi obrazami z piwnymi tematami. Do wyboru sześć rodzajów piwa. Leżak Klasik 12% i Special 14% to dobre, aromatyczne, zrównoważone smakowo piwa. Tmave 13% uwarzone specjalnie na 11-lecie minipivovaru charakteryzuje się delikatnym posmakiem karmelu ale też tak samo delikatnym zapachem zmywaka. Prawdziwą perełką było jednak piwo wiśniowe. 13% ekstaktu, bardzo ciemne, ledwie przepuszczające światło charakteryzowało się fenomenalnym waniliowo-wiśniowym zapachem. Pijąc to piwo człowiek miał wrażenie jakby zjadł prawdziwe wiśnie. Rewelacja! Dostępne było było też malinowe o tym samym ekstrakcie i ciemnej barwie ale nie dorównywało ono wyrazistoscią smaku wiśniowemu. Oferowano również piwo imbirowe ale ja poprzestałem na wiśniowym. Piwa w cenie 21 Kc/0,5. Ten minipivovar lokuje się w ścisłej czołówce. Duży wybór piw, klimatyczny wystrój, umiarkowane ceny i miłe młode kelnerki powodują że warto co jakiś czas tu przyjeżdżać!

    pn-wt: 10-22:30, śr-cz: 10-23, pt: 10-24, sb: 11-24, nd: 11-22

    facebook
    Last edited by Pendragon; 27-09-2014, 19:45.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Zachęcony pozytywnym wrażeniem ponownie odwiedziłem Hodonin. Tym razem zabrakło Speciala 14% i tym samym asortyment zmniejszył się do 5 rodzajów piwa (w tym 3 ciemne!). Nastąpiła zamiana ról między Leżakiem a Cernym, teraz ten pierwszy zalatuje lekkim zmywakiem...Malinowe poprawiło się zyskując wspaniały zapach, jednak w smaku brak wyrazistości. Spróbowałem też 'Zazvorove' czyli imbirowe, które przypominało zapachem i smakiem Collera pitego w upalne lato w 2000 r. Jednak tak jak poprzednio moim faworytem zostało wiśniowe. Esencja smaku i zapachu, boska rzecz! Ucztując w tym miejscu człowiek ponownie uświadamia sobie idiotyzm polskiej rzeczywistości restauracyjnej. Duży, pięknie urządzony lokal w centrum miasta. Średnia cena drugiego dania to 15 pln, piwo małe 2 pln, piwo duże 3 pln. No ale przynajmniej to miejsce leży tylko 7 godzin pociagiem od wawy
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Ostatnio, przy okazji wizyty w Bratysławie, odwiedziliśmy przelotem tenże lokal.

      Dostępne były następujące Svihak'i: jasna 12, ciemna 13, imbirowe i malinowe za 25 kC za 0,5 litra. Można było sobie również zakupić szkło 0,3 l kufel za 150 kC, 1 l kufel za 230 kC.

      Dobra czosnkowa, tylko z wielkością grzanek przesadzili.

      Klimat całkiem sympatyczny. Takich minibrowarów w Polsce sobie życzę.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Zdjęcia: A i B
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwa dobre, szczególnie "zazvorove", tłumaczone jako imbirowe(?).
          Zgadza się.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • danhaj
            Senior
            • 04-2010
            • 619

            #6
            Podczas naszej ostatniej wizyty lane były 4 rodzaje piwa: svetle, tmave, malinowe oraz imbirowe. W pierwszą niedzielę nowego roku ok. 12 w lokalu pusto, tylko kilku miejscowych popijało piwo. Za to przy barze zgromadziło się szefostwo i kilku znajomych. Lokal pierwsza klasa, duży, ładny z humorystycznymi malowidłami na ścianach. Piwa zakupiliśmy na wynos w litrowych petach z jednolitą etykietą, na których barman oznaczył nam inicjałem poszczególne rodzaje piw. Z próbowanych malinowe miało poteżną goryczkę, dość smaczne, z majaczącym w tle smakiem maliny, która zdominowała także zapach.
            Na odchodne zamówiliśmy obsłudze dwa utwory Coldplay w stylowej szafie grającej (koszt 10 koron).
            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

            www.czechforum.pl

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              W czasie naszej ostatniej wizyty u Kunca niezmiennie 4 rodzaje miejscowych piw czyli:
              - světlé
              - černé
              - zazvorové (imbirowe)
              - malinové (co ciekawe piwo to jest robione na bazie czarnego).

              Nowością jest natomiast Pardubický porter z beczki w dedykowanych pucharach. (35 kč/0,4)

              To jeden z najstarszych czeskich minibrowarów i mam do niego duży sentyment. Klimat niezmiennie świetny, piwa i jedzenie tym bardziej, a ceny ciągle utrzymują się w strefach niskich. Dlatego zawsze lubię tu wracać.

              Comment

              • Raciborz
                Senior
                • 06-2004
                • 594

                #8
                Wracając z giełdy w Bratysławie(28.04.2012),gdzie musieliśmy się męczyć"bażantem" z tanka.Postanowiliśmy wysiąść na stacji Hodonin i zrobić sobie 3 godzinną przerwę w podróży.Dostępne 4 gatunki,jasne-cudowna goryczka dla mnie rewelka.Ciemne pierwsze odczucie pozytywne,wyczuwalny smak kawy,jednak im bliżej końca tym gorzej.Imbir,dziwne ale godne spróbowania.No wiśniowe które przynajmniej mnie powaliło na kolana,cudowny kolor no i ten smak pestek.Wszystkie piwa po 26 Kc,jedzenie także dobre.Wieprzowina w sosie śmietankowo-chili(jak to napisać poprawnie?) rewelacja za jedyne 123 kc.Polecam lokal

                Comment

                • j_Q
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 176

                  #9
                  Wróciłem właśnie z 4 dniowego wypadu na południowe Morawy. Jako pierwszy browar na trasie odwiedziłem hodonińskiego Kunca. W trakcie mojej wizyty dostępne były 4 rodzaje piw:
                  - světlé, nefiltr, 11'. Barwa złota, mętna. Piana słaba, szybko opadła do cienkiego kożucha. Zapach lekko słodowy z ładnym tłem aromatycznego chmielu. W smaku wodniste, jedynym wyraźnym smakiem była aromatyczna goryczka wyczuwalna po przełknięciu i długo utrzymująca się w ustach. Bardzo słabe wysycenie
                  - černé, 13'. Piwo barwy prawie czarnej, opalizującej na rubinowo. Zapach bardzo słaby, czuć lekką słodycz palonych słodów. W smaku z początku słodkawe, po przełknięciu czuć dość mocne uderzenie goryczki. Aromat chmielu dość słaby. Z czasem robiło się kwaskowate. Piana grubopęcherzykowa, opada do kożucha, który trzymał się do końca. Słabo wysycone.
                  - zázvorové (imbirowe). Najlepsze z dostępnych piw. Barwa herbaciana. Bardzo intensywny zapach świeżego chmielu. W smaku czuć praktycznie wyłącznie mocny aromat imbiru (smakowało jak marynowany imbir), inne smaki zostały nim przyćmione. Wysycenie dość wyraźne, piwo znacznie pełniejsze od jasnego.
                  - Malinové: piwo barwy identycznej jak černé. Zapach słodki, raczej nie przypominający malin. W smaku najpierw czuć słodycz soku malinowego, potem goryczkę ciemnego piwa. Smaki raczej gryzą się ze sobą. Piana słaba, szybko opadła. Wysycenie mocniejsze niż w ciemnym

                  Jedzenie dostępne w restauracji było raczej przeciętnej jakości. Zaskoczył mnie brak czeskiej klasyki. Sale dla palących i niepalących nierozdzielone. Muzyka wyłącznie z szafy grającej

                  Ogólnie, bacząc na Wasze opinie, jestem trochę zawiedziony. Piwo było dość wodniste, typowe dla browarów restauracyjnych. Będąc w okolicy można to miejsce odwiedzić, ale wg mnie n ie warto robić z niego celu podróży.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika j_Q Wyświetlenie odpowiedzi

                    Jedzenie dostępne w restauracji było raczej przeciętnej jakości. Zaskoczył mnie brak czeskiej klasyki. Sale dla palących i niepalących nierozdzielone. Muzyka wyłącznie z szafy grającej
                    U Kunca nie ma czeskiej klasyki?? Cały jadłospis to jedynie czeska klasyka! Byłem tam wielokrotnie (ostatnio w kwietniu 2012), i jest tak jak było 15 lat temu - smaczne piwa, dobre czeskie jedzenie, a wszystko w umiarkowanych cenach. A przede wszystkim niezmiennie fajny, luźny, swojski klimat jakiego można doświadczyć tylko wśród miejscowych, pakujących korony w szafę, grającą na zmianę stare czeskie hity i metalową klasykę. I od czasu jak ten browar (restauracja) istnieje, tak od zawsze ma po prawej stronie warzelni salę dla niepalących oddzieloną szklaną ścianą. Nie lubię dymu i zawsze z niej korzystam. Nie sądzę żeby w ciągu 10 miesięcy nastąpiły jakieś radykalne zmiany tak w menu jak i w rozplanowaniu wnętrza. Ale nie omieszkam sprawdzić przy najbliższej okazji.
                    Last edited by dadek; 28-02-2013, 02:02.

                    Comment

                    • j_Q
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 176

                      #11
                      No kurcze, przewertowałem jídelní lístek kilka razy w te i nazad i jedyne, co w miarę swojskiego znalazłem to bramboraki. Ani gulaszu, ani knedlików A sali za szkłem nie widziałem, ale prawdę mówiąc mogłem nie zauważyć jej. W tej chwili jest tak, że przy nalewakach jest strefa dla niepalących, dalej jest ścianka z przejściem i od strony wejścia i szafy grającej jest strefa dla palących. Ogólnie dym swobodnie sobie krąży. Niestety, nie mam zdjęć

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        ja tam tez zachwytów nie podzielam. Wnętrze browaru fajne ale piwa poniżej przeciętnej

                        Siadamy na ogródku bo pogoda jak najbardziej dopisuje.
                        Zabieramy się za pierwsze piwa

                        Švihák světlý


                        Švihák 13° Černý


                        Po tych dwóch średnioudanych piwach zdecydowaliśmy się dać im jeszcze jedną szansę i zamawiamy jedno małe na pół
                        Švihák Gold 14°

                        Niestety wynik próby był podobny jak przy poprzednich piwach – jest dość słabo...
                        LP

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #14
                          Po 20 latach od otwarcia (24.09.1994) cybercywilizacja wkroczyła do Kunca. Browar dorobił się w roku 2014 (sic!) strony www oraz profilu na facebooku:

                          facebook
                          Last edited by Pendragon; 27-09-2014, 19:50.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • heckler
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 1817

                            #15
                            Na wczoraj dostępne były: jasna 11, ciemne, imbirowe, malinowe i rżane. Jak do tej pory to pierwszy mikrus w Czechach w którym nie chcieli nam nalać piwa do pet-ków. Swoich już nie mieli, a w lokalu prawie pusto.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎