Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Velke Mezirici, Trebicska 342/10, Jelinkova vila [były Malostransky Pivovar]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Velke Mezirici, Trebicska 342/10, Jelinkova vila [były Malostransky Pivovar]

    Minipivovar usytuowany w starym młynie przy rzece, w centrum miasteczka. W środku, przy miedzianych kadziach zainstalowano ciąglę obracające się młyńskie koło z przelewającą się wodą co tworzy bardzo ciekawy klimat. Do wyboru cztery rodzaje piwa. Jasne dwunastka i czternastka są wyśmienite w swojej klasie. Tmave tak samo rewelacyjne jak w brnenskim Pegasie. Bardzo ciemne z wyraźną goryczką palonego słodu kojarzace się ze stoutem. A na deser 'kavovy special' czyli piwo kawowe. Tak samo czarne jak tmave ale o bardziej waniliowym zapachu. Samk kawy był tu bardzo dyskretny zadziwiały natomiast obecne akcenty owocowe! Pycha ! Cena piw 14.50-16 Kc/0,3. Piwo podawano w pięknym ciężkim pokalu gdzie kreska odmierzająca miarkę była lekko ponad połową a nalewano do pełna z wysoką czapą piany. Rzecz nie do pomyslenia w Polsce! Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce!
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Przy ponownej wizycie zastałem podobną sytuację co w Hodoninskim 'Kuncu': karta pomniejszona o jeden rodzaj piwa, tutaj wyleciało smakowite kavove. Pozostałe piwa trzymają swój bardzo wysoki poziom. Dwunastka to mętne, ciemnozłote, z długo utrzymującą się jedwabistą pianą, idealnie zrównoważone piwo. Śmiem twierdzić że obecnie jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze spośród minibrowarowych leżaków. Tmave idealnie wytrawne. Natomiast ciekawostką były wiśniowe akcenty w jasnej czternastce, poprzednio takich posmaków nie było. Obsługa zaprzeczała że było dodawane coś owocowego do tego piwa, niemniej wrażenie bardzo ciekawe. Dla mnie Malostransky Pivovar robi najlepszą jakościowo paletę piw spośród ostatnio odwiedzonych przeze mnie czeskich browarów restauracyjnych. Tak trzymać!
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Potwierdzam - świetne piwa. Podczas ostatniej wizyty miałem przyjemnośc spróbować obok jasnego leżaka i ciemniaczka także miodowego specjala za 28 kc. Jak każde piwo z tego minibrowaru gorąco polecam!

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4566

        #4
        Po raz kolejny odwiedziliśmy Velké Meziříčí 22.03. I z przekonaniem mogę stwierdzić że nic się nie zmieniło: jak dla mnie warzą tam najlepsze piwa jakie piłem! Harrach 12° wyśmienity, nic dodać nic ująć do tego co wyżej pisał Docent. Natomiast po raz pierwszy piłem tu Medový speciál 14°. To bardzo treściwe piwo ciemno bursztynowej barwy. Przy ważeniu użyto miodu miodu horský černý, nie dominuje on w smaku aczkolwiek jest wyczuwalny, ładnie komponujący się ze słodowością i jak najbardziej obecną chmielową goryczką mile drażniącą podniebienie. A do tego niesamowita, 10 cm, czapa sztywnej piany, którą trzeba zjeść by dobrać się do piwa, bo sama nie zniknie! Wyśmienite!
        Jedyne co nas zasmuciło to chwilowy brak czarnego Harracha (dozráva - jak powiedział kelner, přijté za 3 - 4 dny). No niestety, na drugi dzień już opuszczaliśmy Czechy.
        Pozytywną wiadomością jest obniżka cen szkła firmowego. Piękne, ręcznie robione na miejscu, pokale 0,3 l można kupić za 130 kč, kufle 0,5 l - 195 kč w 4 barwach (tradycyjne białe oraz zabarwione na żółto, niebiesko lub czerwono).

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Lubię tu wracać. Světlý ležák trzyma formę czyli jest odpowiednio zbalansowany z przyjemną goryczką i kwiatowością. Trochę obniżył loty ciemniak - zniknęła treściwość, pojawiła się karmelowość zamiast kawowości ale cały czas jest to piwo bardziej wytrawne niż słodkie. No i pierwszy raz próbowane przeze mnie miodowe. Dla wielbicieli miodowych porażka - miodu nie ma ani w zapachu ani w smaku. Jest za to bardzo przyjemna słodowa treściwość, bez tandetnej słodyczy. Jak dla mnie świetne marcowe No i ta piana! Tak właśnie prezentowało się to piwo:
          Attached Files
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #6
            Świetne piwa (w tym American Pale Ale ze wspaniałym aromatem) i jedzenie. Duży wybór szkła dla kolekcjonerów - w tym różne fajne kolorowe kufelki.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              A kiedy tam byłeś?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                11 września.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  A, czyli następnego dnia jeszcze go nie wykupili

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Panowie, może była by pora zmienić tytuł tego wątku? Browar już jakiś czas temu zmienił nazwę: http://www.pividky.cz/pivovary_datab...ADnkova%20vila
                    Z tym, że piwa pite w zeszłym roku dalej trzymały wysoki poziom. Nie wiem jak było kiedyś, ale obecnie, gdzieś od trzech lat pet-ki kupujemy w recepcji hotelu, nie w restauracji.

                    Comment

                    • heckler
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 1817

                      #11
                      Ponownie lokal odwiedziliśmy 29.09. Już od paru lat trwa gruntowny remont starego mostu na rzece Balinka. W związku z tym autem pod browar podjedziemy tylko od strony dworca kolejowego. Natomiast dla piechurów zostały zbudowane drewniane kładki. Dodatkowo w okolicy browaru wymieniana jest instalacja kanalizacyjna i dla tego przed budynkiem browaru mamy obecnie wielki plac budowy .
                      W środku browarnianej restauracji odkąd pamiętam jest tak samo. Nadszarpnięte zębem czasu (lub wody) młyńskie koło dalej się kręci i w dalszym ciągu jest ten sam problem ze znalezieniem wolnego stolika. Z tym, że nie spodziewaliśmy się, aż tak wielkiego problemu. Do restauracji dotarliśmy zaraz po godzinie 15-tej i okazało się, że do wieczora wszystkie stoliki są już objęte rezerwacją! . Nie ma wolnego miejsca i już, nic obsługa na to nie poradzi. W końcu łaskawie pozwolono nam zasiąść na niecałe dwie godziny przy jednym ze stolików.
                      Przed godziną 17-tą musieliśmy lokal jednak opuścić i ponownie zawitać tam po godzinie 19-tej. Na szczęście oprócz browaru ich piwa można spróbować w dwóch restauracjach na mieście: Restaurace U Kozů, oraz Sport bar Na Zimáku. Odwiedziliśmy oba lokale. W obu serwują tylko jeden rodzaj piwa: Harrach 12-ka Original.

                      Do browarnianej restauracji wróciliśmy po 19-tej i zastaliśmy już praktycznie pustą salę . Tego dnia w lokalu można było napić się czterech rodzajów piw:

                      -Harrach - Světlý ležák Premium w cenie 36/26 Kc. Bardzo smaczne, goryczkowe piwo.

                      -Harrach – Světlý ležák Original w cenie 34/25 Kc. Klasyka i tyle, ale dupy nie urywa.

                      -Harrach - Speciál w cenie 40/29 Kc. Smaczne, mocno słodowe piwo o zawartości alkoholu 6.5 %

                      -Harrach - Tmavý ležák w cenie 34/25 Kc. Taki smaczny średniak.

                      Piwa dobre i bardzo dobre, ale bez wcześniejszej rezerwacji stolika w sobotnie popołudnie lepiej się tam nie wybierać. Parę zdjęć w galerii:





                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎