Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Skalák Tmavé 13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    Malý Rohozec, Skalák Tmavé 13

    Piana średnioziarnista, początkowo
    wysoka szybko się jednak redukuje do cienkiej i utrzymującej
    się do końca picia warstewki. Wysycenie średnie, przy każdym
    łyku w kuflu następuje małe "zamieszanie".
    Smak: Początek to delikatny posmak palonego słodu, następnie
    gdzieś w oddali wyczuwalny alkohol, by na końcu zaznaczyć
    obecność czegoś na kształt mielonych orzechów włoskich (z tych gorzkich ).
    Ogólnie pośród piw z browaru Malý Rohozec Tmave jest
    najbardziej godne polecenia (piłem cztery rodzaje).
    Ocena: dobra z wielkim plusem.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Pełna nazwa piwa: Skalak Tmave Specialni Pivo
    Eks. 13% alkohol 5,9%
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #3
      Zaliczyłem je w Szklarskiej Porębie w barze Na Winklu. Wmożna w nim nabyć również pozostałe rodzaje piw z tego browaru. Są dostępne zarówno beczkowe jak i butelkowe. Ceny przystępne od 3,5 do 4,5 PLN za szklanicę.
      Piwo ogólnie oceniam na mocną czwórkę z plusem. Jedynym mankamentem była szybko opadajaca piana która pozostawiała dziurawy kożuszek. Smak i aromat piwa znakomity. Godny polecenia.

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Nabyte w Białymstoku na Słonimskiej. Butelka 0,5 litra.

        Kolor ciemnorubinowy, ciemniejszy niż na powyższej fotografii. Nasycenie takie "stołtowe" - dość dyskretne. Piana początkowo średnia, zwija się do cienkiego korzuszka. Zapach przyjemny, karmelowo-owocowy. Smak już mniej. Wolałbym coś słodszego. A tak mamy przypalonego, lekko drapiącego, wytrawnego "ciemniaka" z delikatnym owocowym posmakiem. W zasadzie niezłe, ale spodziewałem się czegoś konkretniejszego w smaku.

        Comment

        • krymo
          Junior
          • 04-2008
          • 11

          #5
          Istotnie, to piwo ma ciemną barwę różniącą się o tej na zdjęciu. Jako, że jest to moje drugie czy trzecie dopiero spotkanie z ciemnym piwem, mogę powiedzieć, że czuć palony słód i lekką gorycz, która zostaje na języku. Kupione w Żabce w Szklarskiej Porębie za 2,99zł. Kapsel goły.

          Comment

          • talar
            Junior
            • 10-2007
            • 3

            #6
            Uwielbiam to piwo, pierwszy raz sprobowalem w karpaczu i teraz jak tylko jestem w karkonoszach, to nie ma opcji zebym nie wyjechal do domu ze skrzynką Problem polega na tym ze jestem tam najwyzej raz do roku. Zatem czy ktoś wie gdzie można kupic Skalaki w wielkopolsce?
            Pozdrawiam

            Comment

            • Markiz_7
              Junior
              • 08-2005
              • 1

              #7
              Jedno z lepszych, ciemnych piw jakie piłem. Odkryłem je "Na winklu" w Szklarskiej Porębie a dzisiaj 3 butelki przywiozła mi córa z "Lewiatana" w Szklarskiej. Niestety nie znalazłem go jeszcze w Warszawie. Napiszcie jak je spotkacie na mazowszu.
              Pozdrowieńska.

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                #8
                Kolor hebanowy, trudnoprzejrzysty.
                Piana drobna, szybko opada do cieniutkiej warstewki utrzymującej sie przez dłuższy czas.
                Zapach ciemno słodowy, słodkawy.
                W smaku palona słodowość, przeplata się z dobrze dobrana goryczka, i delikatnym kawowym akcentem.
                Do powtórzenia.
                Kupione w Bełchatowie za 2,80
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Zakupione tradycyjnie w łódzkim Zofmarze na Pomorskiej.

                  Kolor: Ciemne jak porter bałtycki.
                  Piana: Dość niska, beżowa.
                  Zapach: Bardzo silny, czuć nutki palone i karmelowe.
                  Smak: Najpierw uderza wytrawność, potem treściwość, potem palona goryczka i smaczki "ciemne", by wreszcie wszystko rozlało się po podniebieniu w solidnej palonej goryczce. Bardzo wręcz solidnej. Na co dzień nie mógłbym chyba pić tego piwa, ale od czasu do czasu z przyjemnością. Polecam!

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #10
                    Kolor - brąz z rubinowym refleksem pod światło.
                    Piana - Beżowa, wysoka ale niezbyt gęsta, średnio trwała.
                    Zapach - Średnio intensywny, palono-karmelowy.
                    Smak - Wytrawny, z akcentami kawowymi i paloną goryczką ale lekko przełamany delikatnie słodkawymi nutami karmelowymi, gdzieś w tle przewija mi się jeszcze nutka orzechowa. Dosyć treściwe, zostawia po sobie dość trwały palono-karmelowy posmak w ustach.
                    Wysycenie - średnie.
                    Opakowanie - jak na zdjęciu sibarha.

                    Kupione za 3zł z małym haczykiem w "Zofmarze".
                    Bardzo mi podeszło, zdecydowanie do powtórzenia.
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • dryx
                      † 1966-2017 Piwosz w Raju
                      • 04-2002
                      • 1735

                      #11
                      Ekstrakt i alkohol bez zmian . W składzie dodatkowo :cukier, chmielowy ekstrakt(obok chmielu), barvivo( czynnik barwiący??)
                      Kolor brązowy, rubinowy, niezbyt przejrzysty. Piana kremowa, gęsta, gruboziarnista, lecz po chwili opada, pozostaje jej niewiele. W smaku palony słód, lekka goryczka i słodkość. Ciekawe piwo, na pewno do powtórzenia.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #12
                        Takiej treściwości to dawno w żadnym polskim ciemnym piwie nie wyczułem. Świetne piwko - od tera zjedno z moich ulubionych !

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Śliczna klarowna mahoniowa barwa. Piana beżowa, po nalaniu drobna aczkolwiek niezbyt obfita. Zapach ciemnych owoców, karmelu ale też i trochę alkoholu.
                          Pierwszy łyk to poczucie jedwabistości i pełni smaku. Bardzo zbalansowane. Nie ma tu ani zbędnej słodyczy ani palonych posmaków. Na początku jest ok ale po chwili piwo nieco nuży tym brakiem charakteru. Ogółem świetne do popijania, do smakowania już niekoniecznie.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • dzemek
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 450

                            #14
                            Za ciemnymi piwami nie szaleję ale te jest nawet niezłe. Wyraźnie czuc karmel i goryczkę, wyczuwam też tą zawartośc alkoholu.
                            Czuję sporą słodycz w stosunku do jasnych piw. Raz na jakiś czas można wypic, po dwóch czy trzech byłoby mi już za słodko.
                            Piwo zakupione w Szklarskiej Porębie w wakacje (dosyc długo 'dojrzewało' w moim pokoju)

                            Comment

                            • Carnifex
                              Member
                              • 10-2010
                              • 75

                              #15
                              Zapijałem się tym piwem wielokrotnie, we Wrocławiu bardzo popularne w pubach, chociażby pod torami.
                              Smak bardzo pełny, treściwy. Wyraźnie karmelowe, słodkawe. Bardzo dobre piwo.
                              Z czeskich ciemnych dorównuje mu jedynie Litovel - jest trochę inny, mniej słodki, także mniej treściwy. Svijany, Novopackie, a zwłaszcza Krusovice i Primator pozstają w tyle.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎