Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odległość miedzy lotniskami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    Odległość miedzy lotniskami

    Czy jest ktoś w stanie policzyć odległość w lini prostej miedzy lotniskiem w Warszawie, a lotniskiem w Liverpool?

    Nie mogę nic odszukać w necie, a atlasu geograficznego nie posiadam.

    Przynam się że jest mi to bardzo potrzebne do uzasadnienia reklamacji.

    Z góry wielkie dzięki

    Obiecuje piwko za pomoc
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    1983.22 km według http://www.de.map24.com/

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • crizz
      ...
      • 02-2003
      • 1255

      #3
      W linii prostej to będzie 1606 km. Shlangbaum, podałeś trasę lądową chyba.

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #4
        Dzięki wielkie

        Czy piwko Kama Sutra może byc?
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          A od kiedy to samoloty latają linią prostą między lotniskami? Pomijam tu sam manewr startu i podchodzenia do lądowania. Nawet pozostała część trasy nie przebiega wg widzimisię pilota, ale ma miejsce w wyznaczonych korytarzach powietrznych. Oznacza to, że lot zwykle odbywa się zygzakiem wydłużającym trasę. Na zdrowy rozum obszary na wieloma miastami, nad terenami wojskowymi są zamknięte dla samolotów i choćby z tego powodu przelot nie może odbywać się po linii prostej. A dochodzi do tego jeszcze znacznie ważniejsze bezkolizyjne poprowadzenie wielu korytarzy dla samolotów lecących w różnych kierunkach. Tu nie wystarczy ich różne wytyczenie w pionie.

          Comment

          • crizz
            ...
            • 02-2003
            • 1255

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
            A od kiedy to samoloty latają linią prostą między lotniskami? ...
            Ehh, a taką miałem ochotę spróbować Kama Sutry...

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23798

              #7
              spróbujesz po powrocie do domu, tylko dzieci odpraw na imprezę
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                A od kiedy to samoloty latają linią prostą między lotniskami? Pomijam tu sam manewr startu i podchodzenia do lądowania. Nawet pozostała część trasy nie przebiega wg widzimisię pilota, ale ma miejsce w wyznaczonych korytarzach powietrznych. Oznacza to, że lot zwykle odbywa się zygzakiem wydłużającym trasę. Na zdrowy rozum obszary na wieloma miastami, nad terenami wojskowymi są zamknięte dla samolotów i choćby z tego powodu przelot nie może odbywać się po linii prostej. A dochodzi do tego jeszcze znacznie ważniejsze bezkolizyjne poprowadzenie wielu korytarzy dla samolotów lecących w różnych kierunkach. Tu nie wystarczy ich różne wytyczenie w pionie.
                Zgadzam sie z Toba, ale wiesz jak to jest z firmami lotniczymi, a w dodatku jak starasz się o jakieś odszkodowanie.
                Według ROZPORZĄDZENIA (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 lutego 2004 r. Artykuł 7, należy się odszkodowanie w wysokości 250 EUR dla wszystkich lotów o długości do 1 500 kilometrów.
                Jak wynika z powyższego, jeżeli droga w lini prostej między lotniskami jest wyższa od 1500 km należy się wyższe odszkodowanie i nikt nie jest w stanie wmówić mi że droga jest krótsza.
                I o to chodzi
                Last edited by arzy; 19-05-2006, 09:31.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • arzy
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 2814

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz
                  Ehh, a taką miałem ochotę spróbować Kama Sutry...
                  Dawaj adres na PW
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • crizz
                    ...
                    • 02-2003
                    • 1255

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy
                    Dawaj adres na PW
                    Arzy, bez przesady, najpierw zainkasuj to odszkodowanie .

                    Comment

                    • KrzysiekM
                      Member
                      • 05-2006
                      • 78

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                      A od kiedy to samoloty latają linią prostą między lotniskami? Pomijam tu sam manewr startu i podchodzenia do lądowania. Nawet pozostała część trasy nie przebiega wg widzimisię pilota, ale ma miejsce w wyznaczonych korytarzach powietrznych. Oznacza to, że lot zwykle odbywa się zygzakiem wydłużającym trasę. Na zdrowy rozum obszary na wieloma miastami, nad terenami wojskowymi są zamknięte dla samolotów i choćby z tego powodu przelot nie może odbywać się po linii prostej. A dochodzi do tego jeszcze znacznie ważniejsze bezkolizyjne poprowadzenie wielu korytarzy dla samolotów lecących w różnych kierunkach. Tu nie wystarczy ich różne wytyczenie w pionie.
                      Owszem - sporo racji. Niemniej, niektóre odcinki bywają zaskakująco proste.

                      Niekiedy robię sobie ślad przy użyciu GPS-a (Pocket PC z wbudowanym GPS-em i dowolny program zapisujący ślad). Mam np. ślad z lotu W-wa -> Paryż (a raczej w każdą stronę ze dwa fragmenty, bo nie chciało mi się cały czas trzymać Pocketa przy oknie.. w sumie czasem trzeba zjeść i wypić jakieś piwko.

                      Niemniej, na odcinku pomiędzy przedpolem Łodzi, a dalej Wrocław i Bogatynia - linia jest w zasadzie idealnie prosta - aż sam się zdziwiłem.

                      Pozdrawiam - K.

                      Comment

                      • KrzysiekM
                        Member
                        • 05-2006
                        • 78

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy
                        Zgadzam sie z Toba, ale wiesz jak to jest z firmami lotniczymi, a w dodatku jak starasz się o jakieś odszkodowanie.
                        Według ROZPORZĄDZENIA (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 lutego 2004 r. Artykuł 7, należy się odszkodowanie w wysokości 250 EUR dla wszystkich lotów o długości do 1 500 kilometrów.
                        Jak wynika z powyższego, jeżeli droga w lini prostej między lotniskami jest wyższa od 1500 km należy się wyższe odszkodowanie i nikt nie jest w stanie wmówić mi że droga jest krótsza.
                        I o to chodzi
                        Dokładnie!
                        A już na 100% nie może być krótsza niż droga punkt-punkt w linii prostej (słowem - jeśli uwzględnimy to, że samolot nie może lecieć po prostej - to tym gorzej dla nich.)

                        Pozdrawiam - K.

                        Comment

                        • Makaron
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 2107

                          #13
                          To wcale nie jest takie proste. Najkrotsza odlegloscia pomkiedzy dwoma punktami wcale nie jest linia prosta na mapie. (Mowie tutaj o mapie w odwzorowaniu Merkatora, najbardziej powszechnym odwzorowaniu). Najkrotsza droga pomiedzy dwoma punktami na ziemi jest to droga po ortodromie. Na mapie jest to wygiety luk w kierunku najblizszego bieguna. Ta krzywa lataja samoloty, jak rowniez poruszaja sie statki morskie na oceanach.
                          Linia prosta na mapie nazywa sie loksodroma. I wale nie jet najkotsza trasa pomiedzy dwoma punkatmi.
                          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎