Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Memmelsdorf, Hauptstrasse 19, Brauerei Drei Kronen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Memmelsdorf, Hauptstrasse 19, Brauerei Drei Kronen

    Trochę dalej, za browarem Höhn przy głównej drodze Memmelsdorf, mieści się drugi browar w tej miejscowości - Drei Kronen. Budynek prezentuje się okazalej niż jego konkurent, zadbany, jasny dom z mansardowym dachem wygląda bardziej stylowo, piwiarniano. W środku też odnajdziemy bardziej tradycyjny klimat, duże wnętrze restauracji-piwiarni jest lekko przyciemnione, brak sterylnie białych obrusów na stołach zachęca, żeby to właśnie tutaj urządzić sobie krótki odpoczynek na trasie rowerowej w okolicach Bambergu. Klimatu dopełniają ładne, ludowe dekoracje na ścianach. Niestety, piwiarnia czynna od godz. 15.00 więc będąc tu przed południem mogliśmy jedynie kupione butelki wrzucić do plecaka.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    Drei Kronen to jeden z bodajże dwóch browarów zlokalizowanych poza Bambergiem, który produkuje piwo z wędzonego słodu (rauchbier). Tutejszy nazywa się Stöffla i jest ponoć dobrze znany w okolicy (swoje wrażenia dałączę później). Browar produkuje też znanego koźlaka pod nazwą Böckla, na któego miałem wielką ochotę, ale za nic w świecie nie udało mi się namówić barmanki, żeby znalazła dla mnie choć jedną butelkę - o tej porze roku to po prostu niemożliwe. Trzeba przyjechać w listopadzie. Piwo podawane tylko z butelek w cenie 1,80 EUR /0,5 l.
    Piwne trofea z Drei Kronen na zdjęciu poniżej.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Ślinka leci na tą reklamówkę:http://www.youtube.com/watch?v=AzNcc...eature=related
      Mam nadzieje, że będzie mi dane za tydzień skosztować to piwo z tanka
      Last edited by abernacka; 07-09-2009, 13:57.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • coder
        Senior
        • 10-2006
        • 1347

        #4
        Odwiedziliśmy ten browar 2 dni temu i piwa były praktycznie niepijalne. Stoeffla śmierdziała farbą emulsyjną, Bockla była klejąco słodka jak kompot truskawkowy, a Lager już nie pamiętam co, ale też wypić się nie dał.

        Odradzam wizytę, a jeżeli już, to trzeba być gotowym do szybkiej ewakuacji do browaru Hoehn zaraz obok, lub 2km dalej do browaru Goeller:

        który ma piwa naprawdę zjawiskowe.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
          Odwiedziliśmy ten browar 2 dni temu i piwa były praktycznie niepijalne. Stoeffla śmierdziała farbą emulsyjną, Bockla była klejąco słodka jak kompot truskawkowy, a Lager już nie pamiętam co, ale też wypić się nie dał.
          I po co było robić uprawnienia sędziowskie? No, po co?
          blog.kopyra.com

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #6
            Ja nie przeszedłem szkolenia (jeszcze), ale muszę potwierdzić słowa codera. Najgorsze piwa jakie piłem w Niemczech. Kiedykolwiek.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23791

              #7
              Nie wyczuliście sugestii, że Was tam nie chcieli
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎