Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ełk, Pułaskiego 19, Pub Smętek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Ełk, Pułaskiego 19, Pub Smętek

    Zdecydowanie warto odwiedzić Smętka bardzo fajny lokal z Regina i smacznym jedzeniem, mają też bardzo dobrą ciemną Regine, byłem w sierpniu to niebyło niefiltrowanej pszenicy a jak teraz jest to nie wiem ale spróbuje się dowiedzieć od kumpla z Ełku.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Także polecam Smętek. Piwo dobre i niedrogie, żarcie również w niewygórowanych cenach i całkiem smaczne (potrafią zrobić wyśmienite tzatziki).
    Jedynym właściwie minusem jest to, że chcąc napić się Reginy lub Juranda na marinie (pomoście z barem) trzeba po piwo biegać do knajpy, bo na jeziorze sama masówka.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
      Także polecam Smętek. Piwo dobre i niedrogie, żarcie również w niewygórowanych cenach i całkiem smaczne (potrafią zrobić wyśmienite tzatziki).
      Jedynym właściwie minusem jest to, że chcąc napić się Reginy lub Juranda na marinie (pomoście z barem) trzeba po piwo biegać do knajpy, bo na jeziorze sama masówka.
      Mi też tzatziki smakowały , a co do pomostu jak ja byłem to można było na pomoście dostać Regine w bączkach a dokładniej mówiąc piwo Smętek bedące poprostu jasną Reginą.

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Strony internetowe Smętka.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #5
          Byłem w pubie w sobotę. Po za koncerniakami była Regina Premium i Pszeniczna po 4 zł. Pszeniczna opisana jako nieklarowana, czyli filtrowana była. Opalizująca była także Regina Premium, więc chyba i ta jest nieklarowana. Oba piwa były dobre, ale za ciepłe.
          No i był jeszcze Amberowski Koźlak z fajnego nalewaka .
          Ogólnie obsługa do bani, nie raczyła sprzątnąć ze stolika po poprzednich klientach, barmanka oburzyła się, gdy poprosiłem o resztę ("bo przecież komputer był zajęty")i wybierała pianę łyżką. No i tłum straszny.
          Mimo wszystko polecam.
          Last edited by darko; 12-07-2006, 13:57.

          Comment

          • rumianman
            PremiumUżytkownik
            • 10-2006
            • 23

            #6
            Panie i Panowie, jak teraz jest w Smętku? Czy Regina nalewana dalej tam istnieje? Wybieram się na chwilę do Ełku i nie chcę się doznać zawodu. A może inne ciekawe miejsce w Ełku, kto podpowie?

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #7
              Regina już dawno nie istnieje. Ani lana, ani butelkowa.

              Comment

              • rumianman
                PremiumUżytkownik
                • 10-2006
                • 23

                #8
                szkoda Reginy, dobre piwo było... pszeniczne mi smakowało bardzo.
                kto wie, co teraz jest lane w Smętku? znaleźli godnego następcę/zastępcę Reginy, czy ulegli koncernom?

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  Smętek składa się z dwóch części: Restauracji Smętek z ogródkiem przy ulicy oraz ogródka na jeziorze (Pub Smętek Marina) z małą przystanią jachtów

                  na jeziorze wybór mniejszy - oprócz koncerów jest tylko lany Guinness, nikt nie robi jednak problemów, gdy kupuje się piwo w części restauracyjnej i przenosi sobie przez ulicę na jezioro

                  w części restauracyjnej:
                  --lane:
                  - Amber Koźlak 7zł/5zł
                  - Oyster Stout 10zł/6zł
                  - Kronenbourg 1664
                  - Irish z Kormorana
                  - Lech, Tyskie 6zł/4zł
                  - Pilsner, Żubr 5zł/4zł
                  --butelkowe:
                  - Gab Stout i Kamasutra po 6zł
                  - Żywe
                  - Franziskaner jasny i ciemny
                  - Lwowskie Porter, 1715, Premium
                  - Obolonie
                  - Utenos Porteris
                  - około 10 ales
                  i kilka innych piwek mniej lub bardziej znanych
                  asortyment butelkowych raczej się ciągle zmienia (na półkach stoi mnóstwo pustych butelek po różnych piwach z Polski i zagranicy)

                  nad barem napis "szanuj lokalne browary", który jednak nie robi na nikim wrażenia - przez tydzień czasu nie widziałem, aby ktokolwiek poza mną popijał nie-koncerny

                  gdy czytałem wcześniej opisy że była tu Regina i jest Koźlak spodziewałem się raczej lokalu drugiej kategorii; Smętek jest jednak ładnym lokalem na poziomie, cieszącym się popularnością głównie wsród dżezi, groovi, spoczi lanserów; cieszy przeto, że właściciel mimo klienteli nastawionej głównie na leszka, sprowadza piwa z małych browarów; do tego piwa są nalewane fachowo, a nie jak większości lokali - byle szybko; zaskoczył mnie również smak Żubra, którego spróbowałem od kolegi - nie był jakiś super, ale był lepszy od butelkowego

                  pozostałością po Reginie jest bączek piwa Smętek za szybą przy barze oraz kaseton Reginy na zewnątrz, ukryty pod parasolami tyskiego
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • bird
                    Junior
                    • 09-2007
                    • 1

                    #10
                    Browary w Smętku

                    Teraz mamy Svyturys Baltas z nalewaka . 8zl 0.5l / 6zl 0.3l Polecam!!
                    dalej jest Koźlak też 8 i 6
                    Oyster Stout 10 i 7
                    i nie długo "Irish " 5zl i 4zl z nalewaka.
                    zapraszamy!!
                    Sarah Wiechec-Bird
                    Szefowa Smętka
                    PS jestem angielką przepraszam z języka!!
                    Last edited by bird; 27-09-2007, 21:07.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Ech, tylko pozazdrościć... i to w takiej małej miejscowości a takie atrakcje.

                      Comment

                      • PiwaUnikatowe
                        Junior
                        • 03-2011
                        • 6

                        #12
                        Svyturys z nalewaka, ale jakiego nalewaka... chyba jedyny taki nalewak w Polsce. Lokal koniecznie trzeba odwiedzić. Trudno na mazurachznależć cos innego niż "typowy lokal" z "typowym piwem", a tu proszę jaki rodzynek.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          A czy pozostały asortyment bez zmian?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • PiwaUnikatowe
                            Junior
                            • 03-2011
                            • 6

                            #14
                            smętek

                            Ostatnio byłem tam we wrzesniu i mieli kormorana zdaje się ze i gościszewo było, trochę czechów nawet jakieś angielskie były.
                            Może powstanie nowa knajpa na trasie Mikołajki-Orzysz w starej remizie. Miejsce śliczne, budyneczek klimatyczny, a przy nim wieża strażacka. Nie mogę sobie przypomnieć miejscowości. Właściciel wspominał rok temu, że zastanawia się nad otwarciem knajpy.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Nie uściśliłem pytania. Czy z beczki oprócz Svyturysa jeszcze coś było? Nawet jeśli to było pół roku temu, to i tak lepiej niż wieści z 2007.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎