Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gotlands, Wisby Klosteröl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    Gotlands, Wisby Klosteröl

    Piwo klasztorne, (podobno) niepasteryzowane i niefiltrowane, zaw. alk. 5% vol. Ekstrakt - nie podano. Butelka 0,5 l.

    Szwedzkie piwo klasztorne nie ma wiele wspólnego z belgijskimi. Może kolor... Smak jest nijaki - czuć głównie gorycz chmielu; podobnie zapach. Piwo jest mętne, ale osad z drożdży jest ledwie widoczny. Generalnie - nędzna, nieudana podróbka. Nie polecam.
    Attached Files
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 5,0%, but. 0,5 l
    Przywiezione przez Bolka1970. WIELKIE DZIĘKI!

    Piwo klasztorne to jeden z ciekawszych produktów w portfelu koncernu Spendrups (drugi szwedzki koncern piwny, właściciel m.in. minibrowaru Gotlands Bryggeri, który warzy testowane piwo). Klosteröl warzony jest od 1995 r. na bazie szkockich drożdży górnej fermentacji, słodu pszennego i niemieckiego chmielu.
    Kolor - złotawo-miodowo-pomarańczowy; duże zmętnienie;
    piana - właściwie to brak (na początku jedynie gazowy wianuszek)
    nasycenie - mocne;
    zapach - chmielowo-drożdżowo-owocowy; zapach drożdżowy choć delikatny, to całkiem wyraźny;
    smak - rozbudowałbym opis Crizza o sporą porcję drożdży w smaku tego piwa; rzeczywiście goryczki chmielowej jest tu sporo, ale towarzyszą jej wyraźne (i jak dla mnie niezbyt apetyczne) akcenty drożdżowe, jest też sporo miodowej słodyczy i sporo owoców w tle (grejpfruty, banany), ale to wszystko takie jakieś niedopracowane, bez polotu (nie mówiąc już o naśladowaniu wzorców wielkich piw klasztornych). W końcówce niczym nie uzasadniony, ale wyraźnie alkoholowy, posmak.
    Etykieta - jak na zdjęciu u Crizza.
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Pochłonąłem tak szybko, że nawet nie było czasu na degustację. Do tego było ciut za zimne.
      Ogólnie, wypiłem ze smakiem. Co prada piana rzeczywiście kiepska, ale przyjemnie mętne, przyjemnie gorzkie i dało się wyczuć ciekawe nutki w tle.
      Co do drożdżowości, dało się ją wyczuć, ale wg. mnie pozytywnie wpływała na smak piwa. Delikatna była.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • ARTHUR
        Senior
        • 07-2004
        • 2338

        #4
        a jaki jest kapsel?

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Nagi.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎